СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВсе що ви хотіли знати про відновлення після курсу


Прийом стероїдних препаратів вимушено порушує гормональний фон організму. Без цього ніяк. Інакше ми не зможемо набрати заповітні кілограми маси і досягти спортивних результатів, на які націлені. Багато обивателів спортивного світу вважають, що стероїди – це шкода. Це дійсно шкода, якщо вони опинилися в руках спортсмена, який не збирається вивчити основоположних моментів, а їх не так багато. До них можна віднести тему, яку ми розглянемо в цій статті — відновлення після курсу. Як відновитися і не втратити м'язи, та при цьому ще й зберегти здоров'я?


Хто або що заважає відновленню після курсу?


Відновитися після курсу важко з тієї причини, що в організмі все ще діє штучний тестостерон, завдяки якому ми і отримали заповітні досягнення. Під час відновлення від нас потрібно піднімати нормальний рівень чоловічого статевого гормону, але зробити це не так просто.

По-перше, для початку необхідно дочекатися, коли ж припинить свою роботу штучний андроген, який впливає на роботу гіпоталамуса. Адже саме гіпоталамус відповідає за вироблення ЛГ, який і впливає на природний рівень тестостерону. Але не треба чекати з моря погоди. Подивіться, який період напіврозпаду у стероїдів, які ви використовували. Це значення показує, коли анаболічний стероїд буде виведений з організму.

Як правило, якщо ін'єкція була зроблена на десятому тижні, то ще два тижні вам доведеться чекати, коли андроген вийде з організму. Тільки тоді можна приступати до дій з підвищення природного рівня чоловічого статевого гормону.


Інші фактори, які заважають відновленню


Треба також розуміти, що вставляти палиці в колеса і заважати відновленню буде кількість естрогенів. Так як під час курсу відбувався процес ароматизації, то тестостерон активно перетворювався в естрадіол. А як ми знаємо, куди естрадіол, туди і його вірний друг – пролактин підсилює властивості естрогенів. Як правило, ці два гормони завжди збільшуються одночасно.

Пролактин має властивість пригнічувати гіпоталамус, який у свою чергу повинен запустити вироблення лютеїнізуючого гормону, який відповідає за виробництво тестостерону. Багато спортсменів не розуміють зв'язку між естрадіолом і пролактином, пригнічують перший, залишаючи другий без уваги, а потім дивуються, чому результат залишився незадовільним. У всьому винен пролактин.

Краще всього, особливо початківцям спортсменам, взяти за правило – треба не підвищувати кількість тестостерону, а знижувати концентрацію естрогенів і пролактину, що блокують синтез ЛГ. Причому необхідно дотримуватися певного порядку – спочатку знижувати пролактин, а тільки потім регулювати кількість естрогенів, використовуючи спеціальні препарати. Знижувати пролактин необхідно до після курсової терапії, а не в якийсь інший час. Пролактин можна знизити за допомогою препарату Достінекс, а ось естрадіол — з допомогою Летразолу. Обидва ці препарати ви можете придбати в аптеці або в перевіреному фармакологічному магазині.


Навіщо потрібно знижувати пролактин?


Якщо ви ще не зрозуміли, для чого ви знижуєте пролактин, пояснюємо ще раз. Пролактин підсилює дію естрогенів. Знижуючи обидва цих гормони, ми стаємо на шлях збільшення тестостерону, лібідо і нормальне функціонування яєчок, які відповідають за сперматогенез. Потрібні препарати, щоб підвищувати тестостерон або стимуляцію яєчок? Ні. Летразол, який ви будете використовувати для зниження концентрації естрогенів, він до того ж ще й стимулює вироблення чоловічого статевого гормону тестостерону за допомогою викиду ЛГ. І треба сказати, на цю стимуляцію ще ніхто не скаржився – вона досить сильна.


Як приймати Летразол для корекції естрогенів?

Летразол приймають і під час курсу і в кінці курсу, коли вже треба здійснити перехід до ПКТ. Досвідчені спортсмени та професійні лікарі радять приймати препарат під час курсу – цей спосіб більш безпечний і вселяє впевненість, що все пройде як треба. Але такий прийом може знизити приріст м'язової маси. А ось прийом препарату в кінці курсу менш безпечний і пов'язаний з різними побічними ефектами, але зате ніяк не вплине на м'язову масу. Можна використовувати дозу на 1 таблетку на 7 днів – можна також розділити таблетку ножем на три рівні частини і приймати 3 рази в тиждень. Ви самі вибираєте більш зручний спосіб.

Якщо ж ви вирішили пити препарат після курсу і готуєтеся перейти до ПКТ, то радимо пити таблетку через добу. Тривалість прийому – 14 днів, потім дозу бажано знизити. Але потрібно розуміти, що дозування встановлюється індивідуально. Велике значення має вік і вага спортсмена. А пити препарат взагалі потрібно тільки тоді, коли в цьому є необхідність. Тобто спочатку ви повинні здати аналізи, які покажуть підвищений або нормальний рівень пролактину і естрадіолу.

Здаються аналізи через 4 тижні після завершення прийому ефірів тестостерону з великим періодом напіврозпаду. І ще раз нагадуємо, що аналізи потрібно здавати як можна частіше для контролю цифр і поведінки естрогенів. Регулювати дозу можна за показаннями аналізів. Висока цифра вкаже на те, що можна підвищити дозу, низька – знизити або відмінити препарат.


Коли не треба використовувати Летразол?

Більшість спортсменів, почувши нову інформацію, починають використовувати її навіть без потреби. Ми хочемо попередити, що не треба приймати препарат на кожному курсі. Це варто робити тільки в тому випадку, якщо була ароматизація, і якась кількість тестостерону перетворилася в естрогени. Потрібно пам'ятати, що будь-який фармакологічний засіб — це хімія. Як би ми її не любили, але вона впливає на організм. Потрібно використовувати препарати тільки у випадку надзвичайної потреби. А якщо є можливість обійтися без них – краще нехай так і буде.

Якщо ви приймаєте анаболічні стероїди, які дають ароматизацію і здатні призвести до гінекомастії, тоді Летразол — ваш друг і помічник. А якщо ж ви використовуєте безпечні стероїди, притримайте препарат до наступного разу, він ще згодиться і зіграє свою роль, будьте впевнені.
Як знизити і заблокувати пролактин? Як ми вже сказали, слід дуже уважно поставитися до аналізів пролактину. Високий пролактин обов'язково приведе за собою високий рівень естрогену. Якщо аналіз показав підвищену концентрацію пролактину, значить, треба його знижувати.

У цьому допоможе Достінекс. Цей препарат володіє дуже хорошою перевагою – він майже не шкодить м'язам. Два рази на тиждень в кількості до 0.5 мг буде достатньо для профілактики. Зниження рівня пролактину за допомогою цього препарат допоможе вивільнити ЛГ і встати на шлях вироблення природного тестостерону.


Чи варто використовувати Кломід і Тамоксифен і коли?


Ці препарати сприяють синтезу ЛГ і є антиестрогенами. Але потрібно пам'ятати одне, Тамоксифен впливає на збільшення прогестерону. Приймати їх чи ні – вирішувати вам і спортивному фармакологу. Важливо пам'ятати, що ПКТ – це дуже важлива процедура відновлення, без якої неможливий новий анаболічний курс. Якщо ви використовуєте препарати, які впливають на синтез тих чи інших гормонів, то повинні ретельно продумати схему прийому.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації