СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕІнгібітори ароматази для чоловіків


У світі фармакології часто буває, що препарату популярність приносить не застосування по прямому призначенню, а альтернативні методики його використання. Це частково відноситься до кленбутеролу, частково до стероїдів, адже вони спочатку розроблялися для медичного застосування, а в наші дні популярні головним чином за рахунок практики прийому в спорті.

Те ж саме можна сказати і про інгібітори ароматази, які, незважаючи на поширеність в медицині, багатьом відомі в першу чергу, як ефективні у бодібілдингу і не лише антиестрогенні засоби.


Що таке інгібітори ароматази?


Не кидатимемося з місця в кар'єр, а краще розповімо про усе по порядку, почнемо з теорії. Отже, інгібітори ароматази, також відомі, як блокатори. Це клас ефективних лікарських препаратів, що використовуються в медицині для терапії ракових захворювань, зокрема раку грудей (і не лише).

У спорті ж, наприклад, у бодібілдингу, блокатори ароматази - це в першу чергу корисні при проведенні курсу стероїдів, засоби сприяючі зниженню концентрації естрогену, підвищенню рівня ендогенного тестостерона і гонадотропних гормонів. Атлети зазвичай їх застосовують для запобігання і усунення естрогених побічних ефектів, таких, як гінекомастія (збільшення грудної залози, що спостерігається у чоловіків).

Якщо детальніше, то у бодібілдінгу препарати інгібітори ароматази найчастіше застосовуються під час курсу анаболічних стероїдів для наступних цілей:
Профілактика і позбавлення від естрогенних побічних ефектів (гінекомастія та ін.);
Збільшення рівня анаболічних гормонів в крові (тестостерон), і так далі.

Важливо помітити, що інгібітори ароматази по класу - це антиестроген. Як багато хто знає, тестостерон в нашому організмі може конвертуватися (перетворюватися) в естрадіол. Відбувається це за сприяння ферменту, іменованого ароматазою. За участю цього ж ферменту відбувається і ще один процес конверсії - андростендіон перетворюється на естрон. Завдання інгібіторних засобів, що описуються в цьому матеріалі, - запобігати перетворенням такого типу, і роблять вони це, як можна зрозуміти по назві за рахунок блокування ароматази.

Які ліки - це препарати, ефективні у рамках медичної і спортивної практики? Список насправді не дуже великий, але і не такий маленький, як багато хто вважає. До "класичних" засобів цього типу відносяться: летрозол (препарат Фемара і інші), екземестан (препарат Екседрол і інші) і анастрозол (препарат Анастровер і інші). Це найбільш популярні і поширені блокатори, ефективність яких сумніву не підлягає (доведена у багатьох дослідженнях).

Також є так звані "некласичні" інгібітори ароматази, купити які не проблема, але вони не можуть похвалитися такою високою дієвістю. В першу чергу це аміноглютетимід (препарати Ориметен і Цитадрен). Окрім блокування ароматази цей засіб також здатний гальмувати біосинтез естрогену, проте у будь-якому випадку дія у нього досить слабка, незрівняна по силі з відміченими вище препаратами. Серед інгібіторів є і деякі інші фармакологічні і не лише речовини, про які в цьому матеріалі ми розповідати не будемо, оскільки вони не так цікаві.

Тепер же найцінніше, як треба приймати інгібітори ароматази, якщо йдеться про спортивну практику, які дозування і з якою частотою використовувати? Конкретно про застосування кожного засобу цієї категорії ми розповімо нижче у відведених їм частинах матеріалу. Зараз же виділимо деякі загальні правила їх використання в спорті.

Отже, блокатори ароматази переважно вітчизняних атлетів застосовуються тоді, коли на курсі з'являються перші ознаки ароматизації, відносно гінекомастії - це припухлості, почервоніння і свербіж в області сосків. У таких випадках прийом зазвичай здійснюється на щоденній основі (це зокрема відноситься до анастрозолу).

Альтернативним варіантом є їх профілактичне застосування. Якщо детальніше, то прийом інгібіторів ароматази для чоловіків також може проводитися в невеликих профілактичних дозах з самого початку курсу, щоб запобігти можливості утворення і розвитку небажаних побічних ефектів, викликаних ароматизуючими стероїдами.

А чи можуть самі препарати інгібітори ароматазы привести до прояву побічних ефектів? Вірогідність такого розвитку подій є. Зокрема відомо, що деякі ті, що блокують можуть стати причиною виникнення таких відхилень, як:


Порушення роботи ШКТ (шлунково кишечного тракту) - нудота, діарея, блювота, болі в ділянці живота і навіть замки;
Погіршення загального самопочуття - головні болі, запаморочення, стомленість, сонливість, приливи жару, порушення сну;
Інші побічні ефекти - шкірний висип, посилення потовиділення, зниження мінеральної щільності кісткової тканини, стоншування волосся і так далі.


Також відомо, у тих, що приймають деякі інгібітори ароматази можуть виникати неприємні алергічні реакції і відповідні побічні ефекти. Тому, не лише, до прийому засобів цього класу слід відноситися максимально серйозно.


Інгібітор ароматази анастрозол


Це без перебільшення один з популярних препаратів описуваної групи. Навряд чи в сучасному бодібілдингу знайдеться атлет, що не знає що таке анастрозол, як він приймається і для чого взагалі потрібний спортсменові. Проте це зовсім не означає, що він не потребує представлення. Опис буде, причому досить детальним.

Почнемо, як завжди, з основ. Отже, Анастрозол - це сучасний антиестрогенний засіб (селективний інгібітор ферменту ароматази), виробництвом якого в якості фармакологічного препарату займаються багато відомих компаній. У рамках спортивної сфери (бодібілдинг і інші дисципліни) він зазвичай використовується для усунення різних естрогених побічних ефектів, зокрема гінекомастії.

Звернемо вашу увагу на той факт, що в спорті препарати анастрозола рекомендуються до прийому головним чином досвідченим атлетам, що використовують на тривалих курсах високі дозування ті, що ароматизують ААС. Особливо він може бути корисний тим спортсменам, що приймають стероїди, які мають сильну схильність до ароматизації.

Також помітимо, що анастрозол - це блокатор ароматази третього покоління, він відносно нещодавно з'явився на ринку фармакології (спочатку розроблений і схвалений для прийому на території США в 1995-му році). Між іншим, засоби третього покоління, до яких відноситься цей антиестроген, спочатку створювалися в якості засобів першої і другої лінії для терапії рецепторо-позитивного диссемінованого раку грудей (у медицині вони в першу чергу розраховані і призначаються жінкам).

Якщо ж забути про медичну сферу і говорити конкретно про спорт, то тут анастрозол і препарати на його основі головним чином застосовуються, як антиестроген. Їх регулярно використовують для запобігання і позбавлення від естрогенних побічних ефектів, викликаних прийомом анаболічних і андрогенних стероїдів. Причому у бодібілдингу і інших дисциплінах інгібітор ароматази анастрозол вважається одним з найпотужнішим і ефективнішим антиестрогеном. І не даремно. Адже по дієвості він перевершує навіть таку популярну зв'язку, як Местеролон (Провірон) + Тамоксифен, та і взагалі досить легко справляється з побічними ефектами естрогенного характеру, за це і цінується.

Запитаєте, яку дію проявляє антиестроген анастрозол, і які ефекти спостерігаються при його використанні? На відміну від кломифена і засобу Тамоксифен, згаданого абзацом вище, він блокує сам процес ароматизації, перешкоджає утворенню естрогену, що призводить до швидкого зменшення їх вмісту в організмі спортсмена.

Проте при усіх плюсах у такого підходу є і свої мінуси, адже він також блокує корисні властивості естрогену, зокрема пригнічує виробництво "хорошого" холестерину, що відгукнеться ускладненнями для серця. Тому для чоловіків, що стикалися з проблемами з серцем, анастрозол не є рекомендованим засобом. Таким спортсменам все-таки варто використовувати Тамоксифен, який не впливає на виробництво естрогену.

На цьому фоні виділимо побочки, які можуть виникати через те, що приймається анастрозол (препарати на його основі) :


Погіршення загального стану - головні болі, сонливість, астенія і ін.;
Порушення роботи ШКТ - діарея, нудота, блювота і деякі інші відхилення;
Інші можливі побочки - шкірний висип, алергічні реакції і так далі.


А, як взагалі приймати анастрозол на курсі, в спортивних цілях? Спершу помітимо, що цей антиестроген у рамках спортивної практики рекомендується до прийому виключно чоловікам, причому, як вже було сказано, головним чином досвідченим атлетам, які прибігають до високих дозувань тих, що ароматизують ААС (анаболічні і андрогенні стероїди). Іншими словами, жінки-спортсменки його зазвичай не використовують, а усе із-за ризику виникнення небажаних наслідків у вигляді побічних ефектів і відхилень.

Тепер же конкретно до застосування. Найчастіше спортсмени застосовують описуваний антиестрогенний препарат при появі перших ознак ароматизації. У таких ситуаціях на курсі зазвичай використовуються дози анастрозола близько 1 міліграма в день. Це перша можлива схема прийому. Є і друга - це профілактичне застосування в невеликих дозуваннях спочатку курсу (звичайні 0.5 міліграм через день), щоб запобігти появам естрогенних побічних ефектів.

Прийом препаратів на основі цього інгібітору краще всього проводити на голодний шлунок, запиваючи достатньою кількістю води і уникаючи вживання алкогольних/спирто вмістних напоїв. Такий спосіб застосування анастрозола дозволяє добитися щонайповнішого і як найшвидшого засвоєння. Хоча заради справедливості помітимо, що він і сам по собі вистачає швидко і ефективно береться за справу: максимальний вміст активної речовини спостерігається вже впродовж перших декількох годин після прийому. Також звернемо вашу увагу на той факт, що прийом цього анти естрогену впродовж усього 10-14 діб дозволяє йому повністю виявити свої і ефекти, а значить і зробити на організм атлета необхідну дію.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації