СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАкне на стероїдному курсі і як з ним боротися


Акне - поширений побічний ефект, викликаний прийомом стероїдів. Відомо, що головна причина акне - дисбаланс статевих гормонів. Ось чому це захворювання найчастіше зустрічається у підлітків, чий гормональний фон схильний до стрибків. Акне, що з'явилося під час прийому анаболічних препаратів, вказує на необхідність припинити прийом стероїдів і пройти загальний аналіз крові.

Акне (інша назва - вугрі) є хворобою шкіри. Як правило, супроводжується виділенням жиру, появою чорних точок, а також рубцями. Акне можна назвати захворюванням не тільки шкіри, але і сальних залоз. З'являються ознаки найчастіше на спині і обличчі. Під час бодібілдингу акне з'являється із-за ряду провокуючих моментів, одним з яких є прийом стероїдів, що впливають на гормональний фон.


Різновиди акне


Найчастіше акне буває двох типів: запальна форма і звичайна. У типів однаковий механізм появи. Часто акне виникає із-за високої кількості гормонів-андрогенів в організмі людини. Стероїди з андрогенною дією здатні впливати на активність сальних залоз, змушувати їх виділяти велику кількість жиру. На їх же роботі позначається і вживання в їжу вуглеводів (шоколад, борошняне, солодке). Нарешті, акне провокують бактерії, які потрапляють на тіло з брудом і потім. Наприклад, запалення викликає бактерія Propionibacterium acnes.


Що робити, якщо з'явилося акне?


Першим ділом рекомендується звернутися до фахівця, щоб уточнити вид акне. Не можна видавлювати вугрі і чіпати руками, як роблять деякі. Лікування відбувається за допомогою послідовних етапів. Якщо лікар зафіксує запалення акне, то необхідно скласти спеціальну дієту і курс препаратів, які нормалізують гормональний фон. На час приховати прищі можна за допомогою спеціального макіяжу з зеленим пігментом. Також необхідно використовувати виключно низько андрогенні стероїди або зовсім припинити їх прийом на час лікування.

Під час лікування важливо не просто знизити вживання вуглеводів, а виключити їх з раціону. Необхідно замінити прості вуглеводи складними. Для лікування акне необхідно використовувати виключно дитяче мило з pH 5. Будь-яке інше мило здатне спровокувати акне і більш сильні форми цього захворювання. Спортсмен повинен кожен раз після тренувань добре митися. Необхідно уникати поту, так як він є хорошим середовищем для розвитку бактерій. Також дуже важливо почати вживання вітамінів і мінералів. Можна вживати пивні дріжджі, які допоможуть впоратися із захворюванням.


Інші важливі моменти лікування:


•низька доза ультрафіолету допоможе усунути акне. Важливо довести шкіру до невеликого почервоніння - це призведе до резистентності шкірного покриву і природної регенерації;

•у кожного спортсмена повинна бути баночка саліцилової кислоти. Нею необхідно протирати шкіру як можна частіше. Потрібно також придбати такі відвари - дуб, ромашка, календула. Це допоможе тримати шкіру в тонусі, наситить її необхідними вітамінами;

•в аптечці або сумці обов'язково повинен бути крем з азелаїнової кислоти;

•допоможуть впоратися з акне препарати з цинком і еритроміцином - ці речовини борються з бактеріями (Зинерит і Базирон);

•можна робити маски на основі бензоїлу пероксиду.


Які препарати проти акне можна приймати на стероїдному курсі?


На стероїдному курсі краще всього приймати препарати, які пригнічують активність сальних залоз. Наприклад, Аккутан (інша назва - Роаккутан). Фахівці проводять лікування, як правило, разом з антибіотиками (кліндаміцин, що приймається всередину протягом десяти днів). Але цим лікування не обмежується, адже вкрай важливо викорінити проблему виникнення акне, тобто повернути нормальний гормональний баланс. Для цього лікар прописує гормональні препарати і призначає очищення крові (плазмаферез). Щоб позбутися від зовнішніх проявів акне, можна використовувати йод - наносити його слід обережно на великі запалення.


Що робити при утворенні цист?


Акне може змінюватися і часто перетворюватися на утворення цист. Цисти - це гнійники, великі запалення, які заповнені гноєм. Видавлювати ці гнійники не можна з тієї причини, що гній може піти не назовні, а всередину і перейти на інші тканини. Підсумок - сильний запальний процес, зараження крові.

Зазвичай гнійники розкривають спеціальним способом. Голку, протерту спиртом, вводять в гнійник на 3 мм - таким чином, робиться розріз. Через цей розріз видаляють гній. Такий спосіб видалення допомагає прибрати рубці і зупинити запальний процес. Вже на наступний день зникне навіть слід від почервоніння. Але дуже важливо добре обробляти саму рану і голку.


Профілактика акне на стероїдному курсі

Якщо ви все-таки вживаєте стероїди з андрогенним ефектом, то необхідно дотримуватися таких заходів, які допоможуть попередити акне і уникнути негативних наслідків:


•приберіть з дієти будь-які прості вуглеводи (виключіть шоколад, цукор, їжте більше овочів і клітковини);

•постійно приймайте лазневі процедури. Спортсменам, які люблять знехтувати миттям, доведеться полюбити воду і мило, постійно митися. Водні процедури - єдине, що може захистити від бруду;

•пийте вітаміни, прописані лікарем;

•використовуйте саліциловий спирт;

•застосовуйте очищаючі смужки і тоніки;

•пийте зелений чай, який очищає весь організм;

•проводьте очисні процедури всього організму (печінки, нирок).


Чи відіграє роль у лікуванні акне правильне проведення ПКТ

Правильно проведена після курсова терапія дуже сильно впливає на утворення акне і запальний процес. Так як після прийому стероїдів можна спостерігати зміни в гормональному балансі, сальні залози починають працювати активніше. Дуже важливо провести відновлювальну терапію як можна правильніше і ефективніше. Нормалізація гормонального фону усуне причину утворення прищів, а зовнішні ознаки акне можна буде спокійно вилікувати перерахованими раніше способами.

Важливо знати! Причина появи акне – стероїди з високим андрогенним індексом.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації