СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке стероїди?


Ця загальна назва для різних хімічних препаратів. Більшість знає їх три види: кортикостероїди, жіночі і чоловічі статеві гормони. Перший клас призначений для догляду за шкірою. Передусім, це мазі або креми, що перешкоджають появі свербежу і висипу. Жіночі гормони, естроген, підтримують розвиток жіночої статевої системи. Вони входять до складу протизаплідних пігулок. Ні перша, ні друга група не викликає звикання. Чого не скажеш про чоловічий гормон, тестостерон. Андроген, як ще його називають, відповідає за сприятливий розвиток вторинних статевих ознак у чоловіків. Він відноситься до групи стероїдів, що іменуються анаболічними.

Що таке стероїди

Що ж таке анаболічні стероїди у бодібілдінгу? Це субстанція, що допомагає нарощуванню м'язів або утворенню азоту в протеїні м'яза. Процес появи нових клітин, випереджає процес відмирання старих. Посилення фізичного навантаження сприяє збільшенню м'язової маси, це і є анаболічні вправи. Дієта, побудована на підвищенні рівня білку в організмі, теж може вважатися близькою до цього терміну, хоча це ще не зовсім доведено.

Якщо говорити про спортсменів-культуристів, вони найчастіше використовують тестостерон. Саме завдяки його дії чоловік набирає м'язову масу в короткі терміни. Створюючи мускулатуру, тестостерон являється природним анаболіком, але в природному виді його не використовують в медицині. У будь-якому організмі він виділяється за допомогою гіпофіза, а у чоловіків ще і за допомогою яєчок. Але натуральний тестостерон швидко руйнується від дії ферментів. Тому учені знайшли спосіб зміни молекул для посилення ефекту. Спочатку для створення тестостерона використовували тканини тварин, а потім перейшли на синтетику.

 

Чи варто вживати стероїди і якщо варто то коли?

 

Ось основні питання для початкуючого культуриста. Якщо вам менше 20 років, не варто замислюватися над цим, оскільки ви можете зіпсувати гормональну систему. Зупиняється ріст, перестає збільшуватися ширина плечей. Ні в якому разі, не рекомендується приймати стероїди, якщо ви ще не досягли своєї генетичної межі. Під цим терміном розуміється, той стан і розміри ваших м'язів, вище за які вам не піднятися. Тобто скільки не тренуйся - межа досягнута, нових кілограм не набереш, нові м'язи не виростуть. Тільки після цього стероїди допоможуть вам, як мовиться, пригнути вище за власну голову.

Якщо ви наважитеся пройти курс прийому стероїдів, але не маєте уявлення про те, як це робиться, то вам необхідно знаходитися під постійним контролем інструктора. Передусім, зробіть аналіз крові, щоб дізнатися про можливі захворювання, які можуть перешкодити вашим планам.

 

Яку масу можна набрати за один курс споживання стероїдів?

 

Це залежить від загального стану здоров'я і ШКТ, розміру курсу, досвіду в цій справі, поєднання дієти і відпочинку і багато чого іншого. Зрозуміло, усе дуже індивідуально. Чекати можна, приблизно, 5-8 кг за курс. Вид стероїда може бути будь-яким залежно від вашого фінансового стану. Найчастіше перший курс починають з метану (данаболу).

 

Що таке стероїди орального типу?

 

Це препарати в пігулках. Застосування найпростіше, а ось ефект не надто хороший. Більшість з них негативно впливають на печінку. Але цю проблему вже розв'язали, змінивши вуглецевий склад. Тепер метаболізм печінки на першому етапі не руйнує стероїд. Оральні стероїди віддають перевазі початківці бодібілдери і атлети, особливо перед змаганнями.

Інший спосіб споживання - ін'єкції. Їх роблять в м'яз, що дозволяє обійти печінкову реакцію. Водні стероїди треба колоти щодня, а ось масляні - двічі в тиждень. Найчастіше уколи робляться в сідничний м'яз або стегно. При тривалому прийомі анаболіків, уколи підходять краще всього, оскільки відбувається краще засвоєння організмом. Але вимагається ретельно стежити за дезинфекцією голок, оскільки бували випадки гепатиту і навіть сніду серед бодібілдерів.


Що таке стероїди - антіестрогени?

Естроген - це переважно жіночий гормон. Приймаючи гормон, протилежний до нього, ви оберігаєте себе від побічних ефектів деяких стероїдів.

Найголовніше, що ви повинні пам'ятати, це реабілітація після курсу. Відновлення колишнього рівня тестостерона допомагає зберегти ті успіхи, яких ви встигли досягти.

Відносьтеся до питання прийому анаболічних стероїдів дуже уважно! Подумайте, яким може бути шкода, нанесена вашому організму. Побічних ефектів величезна кількість. Ще раз варто повторити, і замислитися над першим курсом, можна лише у разі досягнення генетичної межі. Бодібілдінг без хімії принесе більше користі.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації