СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМускулатура


1. М'язи - це активні органи руху. Вони розташовані на скелеті і прикріплені до нього таким чином, що пересувають окремі частини скелета по відношенню один до одного і тим самим виробляють рух тіла.

2. М'язи утворені волокнистою м'язовою тканиною, яка має властивості скорочуватися, долаючи опору, тобто виробляє активну роботу (тоді м'язи стають коротшими).

3. М'язи здатні скорочуватися долаючи опір, тобто пасивно поступатися опору, тоді вони знову стають коротшими.

4. Навіть у рухах, які здаються простими, беруть участь одночасно кілька м'язів.

5. М'язи з однаковою функцією об'єднуються в одну групу і називаються синергістами, а м'язи протилежної дії називаються антагоністами.

6. Активні учасники руху - це м'язи, а пасивні важелі руху - це кістки.

7. Розслаблюючись, м'язи розтягуються і приймають колишню форму.

8. Кістки своєї форми не змінюють, вони лише переміщаються.

9. Взаємодія м'язів зміцнює суглоби і фіксує ланки скелета по відношенню один до одного, тим самим створюючи опорні частини.

10. Всі рухи і нерухомі положення тіла, що виникають внаслідок взаємодії м'язів, не були б можливі або супроводжувалися б втратою рівноваги і повним хаосом рухів, якби не існувала координація рухів.

11. Кожний м'яз складається з м'язової частини або черевця і тонких кінців сухожиль.


мускулатура тіла

М'язи справедливо вважаються чудовим механізмом, без якого ми не змогли б вирішити жодної з наших життєвих завдань І чим сильніший і точніший цей механізм, тим більше можливостей відкривається перед людиною.

М'язи становлять близько 30-40% ваги тіла людини. Складаються вони з окремих волокон різного діаметру і мають різну довжину від 1 до 45мм, а деякі волокна досягають 12 см М'язи покриті оболонкою, в якій укладені численні скоротливі нитки – міофібрілли, вони забезпечують людині можливість здійснювати різні руху.

Контури тіла визначаються м'язовим об'ємом скелетних м'язів Добре розвинені м'язи черевного преса і спини надають фігурі стрункість, підтягнутість, підкреслюють талію. Міцний м'язовий корсет підтримує в правильному положенні внутрішні органи.

Слабкі м'язи спини, наприклад, не дозволяють людині зберігати правильну поставу, призводять до сутулості При цьому через слабкість мускулатури випинається живіт, виступають лопатки, затрудняється дихання і координація рухів.

Щоб грамотно скласти програму тренувань для розвитку м'язів тіла, важливо знати анатомію місця роз положення окремих м'язових груп і рухи, які вони виконують. Ці знання допоможуть більш ефективно проводити самостійні тренування з додатковою вагою, маючи уявлення про те, які м'язи повинні працювати при виконанні певних рухових дій.

Знання про будову м'язів і виконуваних ними функціях дозволять краще освоїти техніку виконання вправ, визначити зміст і методику різних систем тренувань. Важливо вміти індивідуально підбирати вправи для розвитку тієї чи іншої групи м'язів з метою збалансованого розвитку м'язів тіла. Адже пропорція і симетрія м'язів створюються не випадково, а в результаті правильного підбору вправ.

Спортсмени розвивають власне тіло у відповідності з конкретними особливостями свого виду спорту Наприклад, легко помітити різницю між статурою бігуна-спринтера і бігуна на довгі дистанції. М'язи спринтера виконують вибухову роботу, і вони відчутно більші і товстіші. М'язи марафонця повинні бути меншими, мати витягнуту, так, як вони більш витривалі й пристосовані до тривалої роботи, щоб вистачило сил на всю дистанцію. Тому так важливо правильно підбирати силові вправи, що сприяють досягненню високих результатів у різних видах спорту.


Найширший м'яз спини

М'язи спини – склад кам'яної стіни

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації