СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПрийом протеїну при наборі м'язової маси


З ранку


За статистикою більшість людей сплять приблизно 7-8 годин на добу. Коли організм упродовж цього часу не отримує їжу, він починає застосовувати запасні джерела енергії, а саме глікоген, який знаходиться в печінці і м'язах, а ще амінокислоти, які отримує при руйнуванні м'язових клітин. А ще у ранці підвищується продукування гормону кортизолу, в результаті цього запускається процес катаболізму тканини м'язів, а для того, щоб запобігти йому, слід прийняти порцію швидкого протеїну. Сироватковий протеїн або гідролізат протеїну стане найкращим вибором в даному випадку.


Впродовж дня


Під час збільшення м'язової маси, дуже важливо створити ті умови, при яких амінокислотний пул постійно заповнюватиметься. Для цього слід часто харчуватися(5-6 раз), між їдою випивати декілька порцій протеїну двадцять грам. У випадку якщо знаєте, що не зможете поїсти упродовж тривалого часу, то слід обов'язково прийняти порцію повільного або ж комплексного білку.


Перед тренуванням


За винятком звичайної їди за дві години до тренування необхідно прийняти маленьку порцію "швидкого" сироваткового протеїну або за двадцять хвилин до тренувального заняття BCAA.
BCAA є незамінними амінокислотами, вони складають до третини усіх протеїнів м'язів, застосовуються в якості джерела енергії при інтенсивному функціонуванні м'язів. У разі, якщо в процесі тренування в крові немає високої концентрації амінокислот, то організм стане розщеплювати м'язовий білок і застосовувати його з метою забезпечення власних енергетичних потреб. Прийом легкозасвоюваного сироваткового протеїну перед тренувальним заняттям забезпечує організм необхідним об'ємом BCAA і допоможе запобігти м'язовому катаболізму.


Після тренування


Прийом протеїну після тренування теж важливий, оскільки саме в цей час організм здатний, як найкраще засвоювати поживні речовини.
Запаси глікогену вичерпані, концентрація амінокислот і цукру в кровотоці низька.
Щоб швидко заповнити витрачені вуглеводні запаси і швидко підвищити рівень амінокислот в крові після тренування фахівці радять застосовувати гейнер. Протеїн здатний швидко забезпечити вступ амінокислот в кров, а вуглеводи витратяться на відновлення глікогену. Прийом вуглеводів з високим глікеміческим індексом призводить до різкого викиду інсуліну, що забезпечує краще засвоєння цінних речовин клітинами організму і допомагає швидко відновитися. У випадку якщо ви зараз на жиро спалювальній програмі, то слід відмовитися від вуглеводів в після тренувальному коктейлі і обмежитися концентратом або ж ізолятом сироваткового протеїну. Після години -півтори може поступати їда.


Протеїн перед сном


Сьогодні існує думка, що їда перед сном призводить до накопичення жиру. Поза сумнівом це твердження виправдане відносно споживання вуглеводів і жирів, проте зовсім не відносно протеїну ( але справедливо це лише для фізично активних ). Упродовж 6-8 годин ви не можете приймати їжу, і тіло не отримуватиме потрібні для росту і повноцінного відновлення амінокислоти.

З цієї причини, для запобігання нічного катаболізму м'язів фахівці радять за пів години до сну прийняти порцію повільного протеїну, що забезпечує тривалий стабільний рівень амінокислот в крові протягом всієї ночі. Ідеальним вибором стане комплексна суміш, яка включає протеїни з різною швидкістю засвоєння, фахівці радять застосовувати гейнер. Протеїн здатний швидко забезпечити вступ амінокислот в кров, а вуглеводи витратяться на відновлення глікогену. Прийом вуглеводів з високим глікеміческим індексом призводить до різкого викиду інсуліну, що забезпечує краще засвоєння цінних речовин клітинами організму і допомагає швидко відновитися.

У випадку якщо ви зараз на жиро спалювальній програмі, то слід відмовитися від вуглеводів в посттренувальному коктейлі і обмежитися концентратом або ж ізолятом сироваткового протеїну. Після часа-полтора може йти їда.
Оптимальний час для прийому протеїну при роботі на рельєф, таке саме, як і при роботі на масу.


Прийом протеїну при схудненні


При схудненні слід вживати впродовж дня протеїни в перервах між вживанням продуктів харчування, оскільки з їжею їх поступає мало, а отже можуть виникнути проблеми із здоров'ям, та і до того ж м'язи почнуть руйнуватися і схуднення протікатиме безрезультатно. При зниженні маси і її наборі, треба їсти 5-6 раз на добу, на допомогу в цій ситуації приходять протеїнові коктейлі, що полегшують життя тим, що можуть замінювати декілька обідів концентрованим білком, який позбавлений жирів і вуглеводів, здатних перешкодити досягненню бажаного. Порції протеїну в процесі схудненні складають половину від стандартної порції. Приймайте протеїн за дві години до тренування і через дві години після неї по половині порції.

Під час схуднення необхідно приймати протеїни, які включають комплексні і повільні види протеїну, оскільки саме таким чином ви зможете забезпечити постійний вступ амінокислот.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації