СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКломід і Нольвадекс на курсі


Сьогодні з незрозумілих особисто для нас причин на ринку допоміжних препаратів для атлета розгорнулася неабияка боротьба, а сперечаються між собою Нолвадекс і Кломід, точніше спортсмени намагаються з'ясувати, який з цих препаратів кращий.

Велика частина атлетів обирає перший варіант, нехтуючи його суперником. Хоча у боротьбі з недугами, що виникають після прийому стероїдів, і препарат Кломід, і препарат Нольвадекс (діючі речовини кломіфен і тамоксифен) відмінно себе зарекомендували. Перший, як вважається, є відмінним засобом для підвищення рівня тестостерону, другий – чудово бореться з гінекомастією. Але це не все, на що здатні ці фармакологічні засоби.

кломід

І тут-то стає незрозуміло, чому атлети вибирають одне (в більшості випадків Nolvadex), принципово уникаючи іншого. Адже, як доведено, Clomed є не менш ефективним. Чи причина в слабкій інформованості атлетів про властивості даних препаратів, толі в простих забобонах. Давайте розбиратися.


Кломід і Нольвадекс, їх властивості та відмінності


Як ми вже сказали, не зовсім зрозуміло, чому так схожі препарати, як Нолвадекс і Кломід, користуються серед атлетів різним попитом. Адже вони не тільки структурно схожі, але і класифікуються обидва як антагоністи естрогенних рецепторів. Тобто, з наукової точки зору ці препарати володіють максимально наближеним впливом, більш або менш рівні і по потужності, і по ефективності. Крім того, обидві речовини здатні в один час і блокувати вплив естрогенів, і виступати самі в якості естрогену, якщо це необхідно (цей двосторонній вплив протікає в різних тканинах).На курсі Кломід і Нолвадекс впливають, як антиестрогенні препарати, тобто вони перешкоджають негативному впливу естрогенів на ланцюжок ГГЯ. У той же час вони спонукають наш організм виробляти гонадотропіни. Як результат, в нашому організмі збільшується кількість синтезованого ЛГ, що в свою чергу призводить до збільшення вироблення природного тестостерону. Даним впливом можуть похвалитися обидва засоби, Clomed і Nolvadex, але атлети продовжують гнути свою лінію, обираючи лише один конкретний препарат для відновлення по закінченню прийому стероїдів, це тамоксифен.

Звичайно ж, є у цих засобів і відмінні риси. Однак, різняться вони не так сильно, як вважають атлети. Щоб розставити всі крапки над "І", ми наведемо результати деяких досліджень, можливо, це дозволить справедливості восторжествувати.

У вже далекі і забуті 70-ті роки двадцятого століття в Бельгії в Університеті Гента, проводилися дослідження по вивченню наслідків і ефектів, до яких призводив прийом Нольвадекса і Кломіда (препарати приймалися окремо). Протягом випробувань розглядався вплив обох засобів на ендокринну систему повністю здорових і страждаючих статевими проблемами чоловіків. Зі зрозумілих причин ми звернемося тільки до результатів, досягнутих при тестуванні повністю здорових чоловіків.

Так, у дослідженні були встановлені дуже і дуже цікаві факти. Тамоксифен в дозуванні 20 мг на добу збільшив кількість тестостерону до 142%, кломіфен для досягнення подібного використовувався в дозі 150 мг. Іншими словами, різниця між Clomed і Nolvadex в тому, що 50мг першого препарату дорівнюють 20мг другого. Порівняйте їх ціни, і Ви зрозумієте, в чому полягає головна відмінність цих фармакологічних засобів.


Нольвадекс і його опонент на курсі


Але це далеко не все, що вдалося дізнатися вченим. Протягом експериментів, спрямованих на стимуляцію синтезу гонадоліберину, було виявлено, що препарати, згадані вище, мають абсолютно різний вплив. Так може атлети не помиляються, вважаючи, що Нольвадекс – це більш потужний препарат, і взагалі що його потрібно приймати для інших цілей, ніж кломіфен? Давайте з'ясуємо.

нольвадекс

У тестах добровольцям вводили по 100 мкг гонадоліберину і вимірювали кількість синтезованого ЛГ. Таким чином, учені намагалися дізнатися, наскільки змінюється чутливість гіпофіза до даної речовини, якщо вводити Нолвадекс або аналогічний йому кломіфен. Робилося це з однієї простої причини: як відомо, чим ніжніший гіпофіз, тим більше синтезується ЛГ, а, отже, тим вище рівень секреції тестостерону. Це означає, що чим ефективніше препарат сприяє дії гонадоліберину, тим більше він впливає на відновлення рівня чоловічого гормону.

Результати тесту такі: прийом Нольвадекса протягом 10 днів підвищив чутливість гіпофіза до гонадоліберину в кілька разів у порівнянні зі звичайними показниками. Кломіфен у свою чергу надав зворотний вплив. Тобто, чутливість гіпофіза під час його прийому навпаки зменшилася.

Дозування Нольвадекса і суперничуюго з ним препарату бралася порівняно по потужності (20 і 50 мг). Підсумок всього вище сказаного простий: Тамоксифен краще справляється з підвищенням чутливості гіпофіза, а значить, більше впливає на секрецію ЛГ та тестостерону в чоловічому організмі, ніж його конкурент.


Кломід: результати тесту


Дані відмінності в дієвості речовин в першу чергу пояснюється різницею в їх естрогенній структурі. Хоч вони і схожі, але все-таки в різних частинах нашого організму Кломід діє не так, як це робить тамоксифен, і навпаки. Посилаючись на факти можна стверджувати, що тамоксифен на сьогоднішній день є більш сильним антиестрогеном в таких частинах нашого тіла, як гіпофіз і гіпоталамус. У той час, як препарат Кломід там, в гіпофізі і гіпоталамусі, діє слабкіше або надає протилежну дію.

Підтверджень цього факту можна знайти тисячу. Ми ж для цієї мети вдамося до результатів ще одних досліджень, що проводилися в 1981 році вченими з Американського журналу фізіології. Тести тоді ставилися на тварин. В даній роботі розглядалися, як тамоксифен і кломіфен впливають на вироблення ЛГ в гіпофізі щурів. Результати співпали з більш пізніми дослідженнями на людях: прийом Кломіда надав менший вплив, а тамоксифен продемонстрував чудові результати, до того ж, його дія була більш м'якою.<


Висновок:


Підводячи підсумки, скажемо: тамоксифен – це більш чистий антіестроген. Він вважається більш ефективним, коли потрібно відновити роботу ГГЯ (гіпоталамус – гіпофіз – яєчка). Саме з цієї причини велика частина атлетів вдається до його використання. Застосування Кломиіда на ГГЯ впливає не так сильно, але це не означає, що препарат сильно гірший, адже він може діяти там, де на це не здатний тамоксифен. А значить і йому знайдеться своє місце в бодібілдингу. Так що не варто ставити хрест на використанні ні одного, ні іншого препарату. Обидва вони Вам обов'язково знадобляться.

Останнє, про що треба сказати, – це про придбання препаратів для відновлення після курсу ААС. Який б саме засіб Ви не вибрали, знайте, що в роздробі його знайти не вийде. Можете не витрачати даремно свій час і сили на пошуки. Якщо Ви хочете купити антіестрогени, зайдіть на сторінку інтернет магазину фармакології. Там Вас чекають прийнятні ціни, гарантії якості та доставка.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації