СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕНайпоширеніші побочки від стероїдів


На сьогоднішній день немає засобу, крім анаболічних стероїдів, які б так ефективно і допомагали набирати м'язову масу за такий короткий проміжок часу. Без стероїдів навряд чи вдалося б досягти таких високих показників витривалості, сили, спритності, реакції. Стероїди збільшують можливості людини, які були закладені природою в обмеженому вигляді. Але побічні ефекти стероїдів – це те, що переслідує кожного спортсмена, адже у кожної медалі є своя зворотна сторона. Щоб зменшити вплив негативних ефектів, для початку потрібно з ними познайомитися.


Чому у стероїдів є побічні ефекти?


Здавалося б, стероїди – це ті ж гормони, які є в нашому організмі, так чому ж від анаболіків можна отримати побічні ефекти? Справа в тому, що гормони, які виділяють наші залози, існують у певній пропорції і дозуванні. Так званий анаболічний цикл, який відповідає за синтез білка і ріст м'язів, також потребує в певній кількості гормонів. А спортсмени, бажаючи продовжити нарощування мускулатури, п'ють дози, які не передбачені організмом. Важливий ще один момент – ряд стероїдів містить речовини, які викликають інтоксикацію печінки і нирок, службовців вірними фільтрами нашого організму.

Треба сказати, що побочки від анаболічних стероїдів можна знизити і навіть запобігти, якщо дотримуватися суворих рекомендацій та правилами прийому анаболіків, нарешті, якщо вибирати препарати з урахуванням індивідуальних особливостей організму. Існують так звані загальні заходи профілактики:


• застосовувати низькі дози;

• уникати високоандрогенних курсів;

• вибирати ті препарати, які не так токсичні для печінки і нирок;

• весь час здавати аналіз крові;

• стежити за дієтою;

• займатися активним спортом і постійно збільшувати навантаження.


Правила прийому стероїдів


Не можна приймати стероїди тим людям, чий вік не досяг 23 років. На перших роках життя організм росте і розвивається. Починаючи з 14 років, розвивається його гормональний фон, а анаболічні стероїди можуть завдати незворотної шкоди юній людині: змінити гормональний фон і зупинити ріст. Під дією гормонів жінки страждають високою маскулінізаціє.. Також стероїди заборонені людям з вадами серця, нирковою недостатністю, артеріальною гіпертензією, пухлинами.


Найпоширеніші побічні ефекти


Препарати для м'язової маси допомагають спортсменам отримати гарне тіло і наростити м'язи, але у них є свої недоліки. Найбільший з них – це повне або часткове припинення вироблення тестостерону. Так як наш організм не бачить більше необхідності виробляти гормон (адже він приходить штучним шляхом), його виробництво припиняється. На жаль, цей ефект часто стає неминучим для тих, хто приймає анаболічні засоби. Ендокринна система дає сигнал про те, що в організмі підвищена концентрація гормонів. Бажаючи досягти ендокринного балансу, організм перестає виділяти тестостерон. А раз органи перестають виділяти його, вони стають не потрібні, що може призвести до атрофії.

Другий побічний ефект – інтоксикація печінки і її пошкодження (руйнування). Печінка пошкоджується за рахунок таблетованих препаратів, які токсичні для внутрішніх органів. На сьогоднішній день встановлено, що пошкодити печінку можна тільки в тому випадку, якщо вживані дози надмірно високі, наприклад, перевищують дозу в 10 разів. До того ж треба зауважити, що печінкова тканина має властивість відновлюватися. Якщо не перевищувати дозу, дотримуватися правила прийому стероїдів під час курсу, пити відновлювальні препарати і здавати аналізи, печінка може вилікувати пошкоджені клітини самостійно.

Не менш важливо попередити спортсменів про такий побічний ефект як гінекомастія. Цей ефект виражається розростанням молочних залоз, тобто у чоловіків просто починають рости груди. Гінекомастія спричиняється естрогенами. Щоб уникнути цього побічного ефекту, просто не треба зловживати препарати з вмістом цього гормону. Якщо виникла необхідність приймати ці препарати, то повинен бути складений правильний курс, який ніколи не викличе подібний ефект. Гінекомастія необоротна і лікується виключно хірургічним шляхом.

Прищі, жирна шкіра і акне – ще один побічний ефект, який так засмучує спортсменів. На жаль, анаболіки впливають на секрецію сала шкіри. Активне виділення жиру запалює фолікули волосся, утворює вугрі. Щоб цього не сталося, потрібно постійно доглядати за шкірою, а також пити препарати, які нормалізують секрецію шкіри. Рекомендується доглядати за шкірою і не забувати про дієту. Інший побічний ефект, який так часто зустрічається – холестерин і атеросклероз. Щоб запобігти ефекту, необхідно дотримуватися дієти, пити риб'ячий жир і омега-3, їсти менше жирної їжі тваринного походження.

Часто від прийому анаболіків у спортсменів підвищується артеріальний тиск, затримуються в організмі корисні речовини, які в надлишку здатні викликати хвороби судин. Втім, ці побочки від стероїдів можна легко усунути, якщо додати в курс Метопролол. Важливо не забувати також і про нирки, які здійснюють фільтрацію крові. Самі анаболіки не впливають на нирки, але ті, у свою чергу, очищаючи організм, можуть відчувати їх негативний вплив. Останнім часом в журналах багато пишуть про те, що анаболіки викликають агресію і депресію. Таке відбувається в тому випадку, якщо людина сама по собі буває дуже агресивною. Ще один поширений негативний ефект – алопеція і втрата волосся.

Ще один поширені побочки від стероїдів – зупинка росту і гіпертрофія статевих органів. Сексуальний апетит - це найпоширеніше явище серед спортсменів. Втім, від легкого збудження чоловіка і жінки бувають не раді, так як це може проявлятися не вчасно. Що стосується таких ефектів як зменшення статевих органів, пошкодження головного мозку, звикання - це міф, який народжений людьми, не підкованими в науковій області.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації