СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАнтиестрогени і естрогени


Гінекомастія або розширення молочних залоз є знаковою проблемою для всіх видів силового спорту. У накачаних чоловіків виростають груди і транссексуальність тут ні причому. У більшості випадків причина виникнення гінекомастії криється в застосуванні стероїдів, а точніше, винуватцями є естрогени, рівень яких може підвищуватися, якщо ви вживаєте стероїдні препарати. З наукової точки ці "елементи" є жіночими гормонами, які відповідають за статеву активність. Якщо вивчати питання глибше, то можна дізнатися, що естроген буває і у жінок, і у чоловіків (жіночий та чоловічий). Основними в цій групі є гормон, що отримав назву естрадіол 17-бета. Формується він у яєчниках, перетворюючись з прогестерону. У чоловічому ж тілі, цей гормон виробляється ферментами ароматази, шляхом конвертації його з тестостерону. Другий за значимістю та функціональності в організмі гормон естроген – це естрон. Як і естрадіол, він формується в яєчниках, однак, даний гормон конвертується з андростендіон, який в свою чергу виробляється наднирковими залозами.

У 1981 році світ побачила теорію, згідно з якою ці жіночі гормони володіють здатністю регуляції рівня ЛГ (лютеїнізуючого гормону) і, як наслідок, тестостерону, причому, і в людському організмі, і у тварин. Плюс, було доведено, що вплив естрогенів виявляється на стан лібідо. Іншими словами, ці гормони відповідають за статевий потяг. Частково вони відповідальні і за розвиток плоду в утробі матері (в плаценті).

Наслідком усього вище сказаного є факт: атлет зобов'язаний стежити, щоб рівень естрогенів знаходився у межах допустимих показників. Для підтримки комфортного балансу в організмі чоловіка необхідно знизити рівень жіночих гормонів до повного усунення проблеми гінекомастії. Загалом, варіантів вирішення цієї проблеми трохи. Надлишок естрогенів може бути усунутий або відмовою від стероїдів, що не варіант для атлетів, або прийомом спеціальних препаратів.


Нестероїдні антиестрогени і їх вплив


Оскільки відмова від стероїдів є далеко не самим логічним і правильним рішенням, ми розглянемо другий спосіб, а саме прийом спеціальної фармакологічної продукції, яка допоможе знизити рівень активності жіночих гормонів в чоловічому організмі. Ці речовини одержали назву антиестрогени, крім здатності боротися з жіночим гормоном, їм по силам також підвищити рівень синтезованого природного тестостерону. Всі ці препарати можна розділити на чотири групи, з їх характеристиками і властивостями: стероїдні антиароматазні засоби, нестероїдні антиароматазні засоби, природні блокатори ароматаз і антиароматазні засоби.

Відкриті препарати-антиестрогени були зовсім недавно, в 1980 році. На початку своєї історії вони використовувалися виключно в медицині, при лікуванні ракових захворювань у жінок. А сьогодні нестероїдні антагоністи естрогенів використовуються культуристами для лікування проблем, пов'язаних з гінекомастією. На ринку варіацій препаратів, якими можуть скористатися атлети, безліч. Існують і рослинні антиестрогени, і синтетичні версії, здатні побороти гінекомастію. Однак, ми не будемо перераховувати їх всі, а лише опишемо найбільш ефективні і популярні.


Кломід і Кломіфен


кломід

Перший у списку це Кломід (clomed) або Кломіфен. Ці антиестрогени, рекомендовані для чоловіків, в деякому роді унікальні, оскільки виконують функції і антагоніста і "кращого друга" жіночого гормону. Іншими словами Кломід імітує вплив лютеїнізуючого гормону (збільшує синтез естрогену, в яєчках) і блокує дії жіночих гормонів, спрямовані на рецептори. На курсі тривалого застосування ці антиестрогени здатні формувати цисти, пухирчасті утворення в яєчках. З цієї причини Кломід або Кломіфен не рекомендується приймати довше п'яти днів. В іншому ці фармакологічні засоби вважаються відносно нешкідливими. Одне лише питання викликає сумнів, це їх вплив на лібідо. Важко сказати, чи знизиться ваша сексуальна активність, якщо Ви будете довго приймати антиестрогени Кломід, Кломіфен.

Вживають ці препарати максимум по дві таблетки на добу, таке дозування вважається найбільш збалансованим з точки зору ефективності та прояви побічних явищ. Курс препарату, як вже було сказано, не рекомендується проводити довше 5 днів.


Тамоксифен і Нолвадекс


нольвадекс

Препарати антиестрогени, відомі під торговими марками Нолвадекс (nolvadex) і Тамоксифен (Тамоксимед). В цілому, препарати широко відомі серед культуристів і атлетів. За своїм впливом вони є антагоністами, які блокують дію гормону. Згідно з проведеним дослідженням, Новалдекс і аналогічні йому продукти-антиестрогени здатні зменшувати розміри розбухаючої молочної залози у чоловіків або просто зменшувати розмір грудей. Але тільки, якщо розбухання не переросло в новоутворення, тобто рак грудей. Дія, яку надають ці антиестрогени, також проявляється в матці. З цієї причини препарат жінками часто застосовується для боротьби з раком статевих органів.

Деякі жінки-культуристи приймають Новалдекс, як розподільник жиру. Він, звичайно, робить деякий вплив на жирові клітини, однак, у даному випадку гра не варта свічок. Зі зрозумілих причин цей антіестроген залишається улюбленим засобом важкоатлетів. Тамоксифен (tamoxifen) і Нолвадекс здатні ефективно боротися з гінекомастією, запобігти раку грудей і ряду інших хвороб, які загрожують здоров'ю спортсменів.

Слід зазначити, що побічні ефекти, якими наділені ці антиестрогени, нечисленні. Серед основних негативних впливів препаратів значаться: запаморочення, висип на шкірі і розлади шлунково-кишкового тракту. В цілому, нічого такого, з чим би не можна було впоратися. Але навіть ці ефекти можуть не проявитися, якщо Ви будете приймати Нолвадекс та аналогічні засоби в рекомендованих дозах (10 мг двічі протягом доби).


Антиестрогени або антиароматазні стероїдні препарати


Список невеликий, проте, всі препарати в ньому заслуговують уваги. Є у них і свої плюси, і свої мінуси, розібравши які, Ви зможете визначитися, які антиестрогени варто замовити, а які препарати краще обійти стороною. Крім того, всі препарати у цьому списку крім явного антиарамотазного впливу здатні виявити і ряд інших позитивних ефектів.

Тут слід зробити невеличкий відступ і уточнити, що купити антиестрогени вільно можна хіба, що в інтернеті. Зокрема, Ви можете зробити покупку в інтернет-магазині спортивної фармакології, де доступно багато препаратів, з числа представлених в цьому матеріалі.


Теслак і його властивості


Цей препарат можна іменувати стероїдним антиароматазним засобом з однієї простої причини: він структурно схожий з андрогенами і синтезується бактеріальним ферментуванням прогестерону. Але не варто побоюватися, Теслак не має андрогенного впливу, хоч і впливає на синтез тестостерону в організмі. Порівняно з аміноглютетимідом (також антиароматазний засіб) цей препарат не чинить впливу на інші ферментні системи.
Слід розуміти, що Теслак – препарат малого строку дії, тому для отримання максимального ефекту необхідно приймати у дозі 250 мг 4 рази в добу. Приймаючи препарат, не варто завищувати дози. Великі концентрації засобу не призведуть до великого збільшення його ефективності.

Антіестроген Теслак часто використовується в дослідженнях, спрямованих на виявлення впливу, що чиниться жіночими гормонами на чоловіче лібідо. Причин для такої популярності серед дослідників безліч: це і висока ефективність препарату, і його відносна нешкідливість, і швидкість дії. Крім того, дія, яку надає Теслак, спрямована на пригнічення синтезу жіночих гормонів, а не на протистояння їх активності, що у своєму роді є унікальним.


Аримідекс та його аналоги


аримідекс

Цей препарат також відомий під назвою Анастразол (anastrazol). Він входить до числа найпотужніших борців з жіночими гормонами в чоловічому організмі. Жінкам рекомендується приймати Аримідекс тільки при менопаузі або при раку молочної залози. Всього 1 мг препарату буквально за пару днів захищає жінку від проблем, пов'язаних з надлишком гормонів. Період напіврозпаду речовини знаходиться на проміжку від 30 до 60 годин, що позбавляє атлетів і спортсменок від необхідності регулярно приймати цей препарат.

У чоловічому організмі Аримідекс діє інакше, ніж в жіночому організмі. Чоловікам ні в якому разі не рекомендується перевищувати рекомендовані дозування, інакше доведеться розбиратися з наслідками ще дуже і дуже довгий час. Найбільш ефективною і безпечною вважається доза в 1/4 таблетки, вживається раз на два дні. Це, ще чимала потужність препарату дозволяє відчутно заощадити. Можна сказати, що антиестроген Аримідекс є одним з найбільш перспективних препаратів у цьому списку. Так, його вплив до кінця не вивчено. Але вже зараз можна стверджувати, що правильні дози препарату дозволяють не тільки знизити активність жіночих гормонів, але і підвищити рівень натурального тестостерону. Не варто забувати і про другорядну роль препарату, а саме, про його медичне призначення.


Хризин і його дія


Цей препарат, також відомий під назвою Флавон Х, його не можна віднести до числа потужних борців з жіночими гормонами. Однак, збалансована доза препарату, що дорівнює приблизно 1.5 грамам, здатна надати необхідного впливу для атлета. До того ж, Хризин може інгібувати ароматазу, причому, ефективніше, ніж подібні йому препарати. Однак, є у дії препарату і зворотна сторона, зокрема, він може втручатися в роботу ферментних систем, порушуючи її.

В принципі, частково препарат Хризин за цими та деякими іншим своїми властивостями схожий з 5-альфа-андростендіоном. Однак, жодних наукових досліджень або документацій, порівнюючи дані речовини, поки зроблено не було.

Примітною рисою препарату є ще й те, що Хризин, як антіестроген, володіє всіма необхідними характеристиками хорошого антиароматазного засобу. Він піднімає рівень тестостерону в організмі, здатний запобігати гінекомастії і т. д., однак, робить він це трохи слабкіше, ніж його конкуренти.


Як приймати Провірон, навіщо це робити?


провірон

Цей препарат має яскраво виражену антиароматазну активність. Більше того, доведено, що Провірон здатний впливати і як андроген, і як препарат, що протидіє жіночим гормонам. Недоліки цього фармакологічного засобу очевидні. Провірон, використовуваний в бодібілдингу, прив'язується до андрогенних рецепторів, в результаті чого в періоди його застосування можуть проявлятися побічні ефекти, властиві стероїдам. Для чоловіків це не є особливо серйозною проблемою. Однак, не все так гладко. При регулярному введенні цей препарат здатний зменшити активність анаболічних стероїдів, тому Провірон рекомендується вживати після курсу, а не під час циклу ААС.

В цілому ж, цей препарат може спокійно і ефективно використовуватися і жінками і чоловіками. Чоловіки можуть використовувати його, як засіб для боротьби з гінекомастією, а жінки – "затвердіння" перед змаганнями.

Купити Провірон, не означає, позбутися усіх проблем, адже це не самий потужний антиестрогенний препарат. Однак, при нетривалому застосуванні, не здатного призвести до прояву побічних ефектів, або при використанні в комбінації з іншими засобами, він може виявитися незамінним препаратом. Так, популярністю на курсі користується комбінація, в якій поєднуються Провірон і Анадрол-50. І це лише один з багатьох варіантів його комбінування.


Препарат Цитадрен і його користь


Це ще один дуже потужний і в міру ефективний препарат. Однак, з ним все не так просто. Відомо, що доза Цитадрена в 1-2 грама здатна справити негативний вплив на активність ферментних систем. Так, може спостерігатися зниження рівня альдостерону, кортизолу і навіть тестостерону. З іншого боку, якщо жінка стійка до дії Тамоксифену, цей препарат в буквальному сенсі може стати її єдиним порятунком. Адже Цитадрен, приймаючий в дозі, що не перевищує 2мг на добу, практично повністю припиняє виділення дігідроепіандростерона і похідних від нього гормонів (жіночі гормони, прогестерон). Важливо розуміти, що намагаючись позбутися від надлишку жіночих гормонів, Ви можете нашкодити своєму організму. Так, чоловік, який звернув надлишок жіночих гормонів в дефіцит, піддається ризику прояви серцевих захворювань. До того ж, це може негативно позначитися на лібідо і сексуальній активності чоловіка.

В цілому, антиестроген Цитадрен, що застосовується в межах рекомендованих доз, є відмінним засобом, не здатним проявити негативний вплив. Всього 1 таблетка препарату на добу призводить до різкого зниження активності ароматази і до підвищення природного рівня тестостерону, не впливаючи негативно на системи людського організму. Тим не менш, препарат Цитадрен є скоріше запасним варіантом, ніж основним вибором атлетів. Якщо Ви шукайте дійсно ефективний засіб, не пов'язане з ризиками, вибирайте інший препарат.


Антиестрогени групи флавоноїдів


Альфа-Нафтофлавон, відноситься до числа флавоноїдів, – це природна сполука, що володіє всіма властивостями антиокислювача, антибіотика і противірусного препарату. Даний природний антиестроген з родини флавоноідів є одним з найбільш дієвих засобів, спрямованих на боротьбу з жіночими гормонами. Він приблизно в 10 разів могутніший, ніж аміноглютетимід. Але будьте обережні, приймаючи Альфа-Нафтофлавон, адже навіть найменша помилка в дозуванні може призвести до незворотних наслідків. Взагалі, ми б порадили Вам звернутися за допомогою до лікаря, перед початком курсу цього препарату.


Висновок:


Всі основні проблеми зі здоров'ям у чоловіків і жінок, що приймають стероїди, в першу чергу спричинені тим, що ці люди уникають необхідних аналізів крові. Адже тільки аналіз крові здатний відстежити рівень холестерину в організмі і показати, що потрібні Вам антиестрогени для боротьби з надлишками жіночих гормонів в організмі? Не лінуйтеся відвідати поліклініку і здати простий аналіз, в майбутньому це захистить Вас від непотрібних витрат часу і грошей.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації