СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМетан для м'язів


У цій статті ми називатимемо речі своїми іменами. Вона буде корисна до прочитання, як натуральним бодібілдерам, так і людям, що використовують для прискорення росту м'язів синтетичні препарати, так званим "хімікам". Сьогодні ми розглянемо такий поширений і усіма обговорюваний сленговый термін, як "метан" - для одних це заборонений плід, а для інших це до болю рідне і знайоме слово. Але ні ті, ні інші, частенько, не знають і не замислюються про його користь і шкоду, дозування і обмеження, режими прийому і фармакологічні механізми дії на організм атлета.


Необережне застосування метану звичайними людьми з тренажерного залу.


Вживання метану оповите безліччю стереотипів. Найпоширеніший з них: "як усі, так і я". При цьому більшість користувачів цього препарату навіть не знають правильної його назви - "метандростенолон". А його вживання обмежують таким, що першим попався з безлічі існуючих режимом прийому, хоча цьому аспекту не завадило б приділити більше часу, раз Ви вже вирішили підсісти на прийом анаболічних стероїдів.

Як вже згадувалося нами вище, розроблено декілька різних режимів вживання метану, але усі вони можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю, якщо детально не розібратися і не вникнути в усі тонкощі цього продукту. Пам'ятайте, що відповідальність за стан свого організму і здоров'я в цілому лежить виключно на Ваших плечах, і ніхто інший не прийме за Вас рішення про прийом метану і вибір вживаних доз. Ми не єдині, хто зачіпає цю цікаву тему, оскільки написано про неї вже дуже багато. Постараємося ж детально і зрозуміло пояснити деякі деталі для розуміння необхідності ставити подібні експерименти над власним організмом.


Таблетки метан, історія появи.


Метан у вигляді пігулок з'явився в п'ятдесятих роках двадцятого століття, коли і ще і тренажерів толком-то і не було. А до цього таблетованого моменту його вживання зводилося до використання ін'єкцій. Проте ін'єкційний підхід мав два істотні недоліки: короткий термін дії речовини і ні в якому разі незручна форма застосування препарату. Перший недолік призводив до необхідності величезного числа ін'єкцій впродовж дня, а для цього була потрібна підготовка, і це займало багато часу. Друга незручність забезпечувала людині постійні неприємні больові відчуття, утворення рубців, проблеми розсмоктування і так далі. Саме ця причина приносила найбільші утруднення в застосуванні метану, оскільки першими пацієнтами, яким прописувався цей препарат, були переважно люди, що перенесли серйозні операції або поранення, мали важкі форми інфекційних захворювань, загалом отже отримували величезну дозу різного роду уколів. З причини усіх вищевикладених аргументів, створення орального виду стероїда припало дуже до речі.

Проте окрім цього, негативним аспектом більшості видів анаболічних стероїдів, що практикуються у той час, був і їх високий рівень эндрогеності, тобто гормональні зміни людського організму, сприяючі інтенсивнішому виробленню чоловічих статевих ознак. Разом з усіма цими недоліками, існував ще і величезний перелік побічних ефектів. Так, наприклад, поширений в той період препарат: метилтестостерон міг викликати в людському організмі таке захворювання, як жовтяниця. Ряд цих великих проблем, а також безліч дрібних супутніх мінусів послужили поштовхом до створення метандростенолона.

У другій половині двадцятого століття завдяки видавництву "Спорт" виходить книга під назвою "Анаболічні стероїди". З неї ми дізнаємося нову назву метандростенолона - діанабол. Це вже оральний препарат, розроблений одним з американських учених, - Дж.Циглером аж в 1956 році завдяки підтримці компанії "Ciba-Geigy". З часом назви метану мінялися, так само, як і фірми виробники. Незмінною залишалася тільки діюча речовина - метандієнон або метандростенолон. Із-за безлічі фармацевтичних компаній оральні стероїди могли розрізнятися по "чистоті" метандростенолона. І, також, як і в наші дні, серед препаратів зустрічаються відвертий брак і підробки, що містять в пігулці невідповідне етикетці кількість діючої речовини.

Проте, вважається, що на цьому етапі розвитку і становлення препарату, багато наявних раніше проблем було вирішено. І найголовніший плюс, передусім, - це таблетована форма випуску препарату. До того ж вона мала властивість не руйнуватися усередині шлунку атлета, а всмоктуватися прямо в кров. Цю властивість пігулка мала із-за присутності в вмісті метилової групи. Фактично, Метандростенолон - це, по суті, ні що інше, як метилтестостерон після дегідрування. Тому можна зустріти ще одно його назву - дегідрометилтестостерон. Тільки ось процес дегідрування не відміняє, на жаль, безлічі побічних ефектів, таких, як жовтяниця, набряки і дисперсії, і навіть збільшення печінки. Ще однією розв'язаною проблемою стало зниження рівня ендрогеності. Якщо в подробицях вдаватися до спортивної фармакології, то можна сказати, що метандростенолон по своїй біологічній дії і хімічній будові нагадує тестостерон. Звичайно, складно усе це описати, але все таки: рівень анаболічної активності цих двох компонентів (метандростенолона і тестостерона) практично однаковий, а ось ендрогена дія, що робиться тестостероном, в декілька десятків раз перевищує показники метандростенолона. Проте через безліч причин навіть препарати, засновані на тестостероні, мають популярність серед культуристів.

Цікавим фактом є те, що метан, окрім своєї основної функції, як оральний анаболік, ще і є активною речовиною у складі мазі зовнішнього застосування, що випускається, з однойменною назвою. Її основне призначення - лікування від облисіння.

Так чому ж метан такий популярний серед культуристів? І що ж із цього приводу думають самі "хіміки"? Спробуємо тепер відповісти на ці питання.

Проведене нами статистичне опитування, показало, що бодібілдери і інші любителі "заліза" і тренажерів, вирішують стимулювати ріст своєї мускулатури за рахунок анаболічних стероїдів, насправді вважають за краще починати саме із застосування метану. Цей вибір грунтується на трьох головних причинах, які ми опишемо одночасно з їх "викриттям" :


Найголовнішою причиною вибору цього препарату є так детально описана вище таблетована форма. Так-так, саме форма. Адже простота - це частенько запорука успіху. Зручність пігулок просто незрівняна з введенням ін'єкцій. А ще на додаток до цього, багато людей проводять асоціативний ряд ін'єкційних препаратів з наркотичними засобами. Після чого побоюються виникнення у них залежності із-за цих уколів. Застосування стероїдних препаратів - це не така згубна звичка, а ось наркотики - це вже справа серйозна і незаконна. А таких проблем ніхто не хоче придбати. Так от, ще раз скажемо, це просто асоціації, засновані на психологічних роздумах, не підкріплені ніякою доведеною базою. Анаболічні стероїди ні в якому разі не можна назвати наркотичними засобами у прямому розумінні цього слова. Безумовно, вони приймаються людиною для результативнішого і швидшого досягнення поставленого завдання і цей ефект природно викликає почуття задоволеності собою і радість. І, здається, що без цього вже немає сенсу в тренуваннях. Але, все-таки, метан - не наркотична речовина, оскільки вона не впливає на роботу центральної нервової системи організму, не виникає імітація дії ендорфінів, що підвищують настрій, або навпаки зниження больового порогу і такі інші ефекти.

Стероїди по-іншому впливають на організм. Це гормональні зміни. А усі перелічені вище психологічні сплески - це просто емоції. Отже застосування пігулок або ін'єкцій - це вибір кожної окремої людини. Потрібно тільки запам'ятати, що і те і інше має і призводить фактично до одного і тому ж результату. Адже відмінність між ними лише в способі прийому і введення в організм, а ніяк не в складі, і не в способі дії.

Другим аспектом, що примушує вибирати саме метан, є його відносно невелика вартість. Хоча і в цій причині є до чого чіплятися. Звичайно, сам препарат досить просто купити будь-якій людині. Його вартість (місячний курс) варіюється від 6 до 12 доларів США. Проте не варто забувати про подальші наслідки. Адже після прийому метану обов'язковий курс реабілітаційної терапії. Не варто про це забувати. Після прийому анаболіка необхідно потурбуватися про печінку, на що піде близько 30-40 доларів. А для утримання набраної м'язової маси доведеться витратитися додатково на препарати калію і кальцію. Цими відновними заходами ні в якому разі не варто нехтувати, інакше подальші заняття можуть бути вже зайвими. Ось і вважайте - так би мовити, подвійна математика.

Третьою причиною прийому метану є його поширеність. Інформація негласно поширюється в качалках, спортклубах, тренажерних залах, фітнес секціях, і передається по ланцюжку - ефект так званого "Сарафанового радіо". Хтось спробував - тут же порадив іншому, навчені досвідом бодібілдери рекомендують його новачкам і так далі. Але, цей варіант для зеленого новачка, що уперше побачив тренажер, не лише не хороший і простий, - а зовсім неправильний і навіть небезпечний! Адже усі ці проблеми зводяться до банального недоліку інформації з цього питання, деякої закритості цієї теми. Грамотно розтлумачені поняття і достовірно надані відомості про дію метану на організм серйозно просвітили б усіх новачків-хіміків з цього питання. Тим сам, допомагаючи їм уникнути величезного числа стандартного ряду типових помилок.

Що ж, розглянемо усі деталі і нюанси вживання метану. Але, в першу чергу хочеться додати думку про сучасну можливість хімічного нарощування м'язової маси яким-небудь іншим способом, ніж вживання такого морально застарілого препарату, як метандростенолон. Людство не стоїть на місці, а постійно розвивається, точно також, як і фармакологія. Варто утриматися від вживання цього анаболічного стероїда хоч би із-за старовини його походження. Адже історія його створення вже переступила пів столітній рубіж. Досягнення в області фармакології значно зробили крок вперед. Тому вживання таблетованих стероїдних препаратів типу анаполона, примоболана, станазолола, метилтестостерона, галотестина і метану просто невиправданий і необдуманий вчинок. Якщо застосування цих препаратів викличе у Вас серйозні ускладнення із здоров'ям, як наприклад зіпсована печінка або шлунок, ніяка накачена м'язова маса не замінить Вам його і не компенсує витрати на відновлення органів життєдіяльності. У разі, якщо ж Ваше бажання "хімічити" - твердо і непохитно, зупиніть свій вибір, наприклад, на андріолі, - міра ризику, при його використанні, в рази нижча.


Застосування метану і важливі моменти.


Якщо ж усі наші аргументи на Вас не вплинули, і потреба застосувати на собі такий препарат, як метан все ж не зникла, то просто життєво необхідно знати декілька простих правил його грамотного використання. Отже, перше з них :


Дозування при прийомі не повинно носити принцип піраміди, т.ї. періодичне збільшення дозування з часом. Цей режим не є ефективним. Впродовж першого часу прийому природно Ви побачите і відчуєте результати. Проте надалі такий прийом просто викличе звикання організму до цього стероїда, і результативність дій просто виявиться під загрозою. Це можна порівняти із способом звикання до отрути, що використався в древні далекі часи. А у випадку з метаном усе, чого Ви доб'єтеся, це головні болі і надлишки накопиченої рідини в організмі. У тоді Ви просто вимушені будите від нього відмовитися, даремно втративши сили і засоби, ризикувавши своїм здоров'ям, і не добившись бажаного результату.

Наші багаторічні дослідження показали, що дози метану, що приймаються, мають бути постійними за величиною, а режим прийому обумовлений біологічним ритмом організму. Тому часові рамки прийому складають: в ранішній час з 6 до 9 годин, у вечірні години - з 17 до 21. Це обумовлено найбільшим вмістом в чоловічій крові гормону тестостерона. Ну, а якщо Ви стикаєтеся з проблемою непостійного розпорядку дня, викликаного наприклад, позмінною роботою, то Вам просто потрібна консультація фахівців і спільна з ними розробка правильного індивідуального режиму застосування метану.

Як вже згадувалося раніше, метан чинить дію на гормональний фон людини. Звідси і прив'язка до біологічного ритму. Це дає можливість посиленої дії вживаного препарату в сукупності з гормональними можливостями організму. Дворазовий прийом анаболічного засобу може спочатку бути не таким результативним, як поширеніший метод прийому по 3 або 4 рази в день. Проте дворазова схема є природнішою. А прискорене застосування може викликати описане вище звикання до препарату. Сенс продовжувати прийом буде втрачений буквально через тиждень.


Перший курс метану і його правильне дозування

При питанні про дозування ніколи не варто забувати індивідуальні особливості організму. А в цілому найбільш оптимальною дозою буде 4-5 пігулок, що складає 20-25 міліграм препарату. Курс прийому повинен тривати не більше місяця, оптимально це три-чотири тижні. За цей період Ваш організм не встигне звикнути, і результативність буде на максимальному рівні, тоді, як побічні дії будуть ще не так відчутні. Після курсу анаболічних стероїдів просто необхідно робити перерву і потурбуватися про реабілітацію печінки.

При початку прийому, а правильніше сказати, при ухваленні рішення про початок прийому, просто життєво необхідно досконально вивчити усю інформацію про цей препарат. Вже не раз згадане тривіальне незнання і нестача відомостей породжують безліч міфів прийому метану. Причому не усі з них незначні, і можуть істотно зашкодити здоров'ю.


Метан для м'язів побічні ефекти і поширені міфи про метан:

По-перше, метан не слід ковтати, його потрібно розсмоктувати. Ті, хто думає, що при розжовуванні або розсмоктуванні він потрапляє в кров через судини, розташовані в порожнині рота і тим самим не завдає шкоди печінці, просто помиляються. Оскільки печінка - це людський фільтр, через який кров пройде у будь-якому випадку. А оптимальність такого прийому просто викликана тим, що в даному випадку концентрація препарату буде більше. При попаданні пігулки в шлунок, частина речовини просто руйнується із-за дії шлункового соку. А ось при розсмоктуванні пігулки якраз таки наша кров збагачується бажаною речовиною. А ось шкода для печінки, на жаль, однакова - хочеш - ковтай, а хочеш - розсмоктуй.

Існує думка, що метан необхідно розчиняти в невеликій кількості рослинної олії і так вживати. Мовляв, тоді в кров препарат потрапить не з шлунку, а з кишковика. Проте аргумент все той же. Уся кров проходить через печінку і наслідків цього ніяк не уникнути. Правда, рослинна олія здатна в деякій мірі перешкоджати роз'їданню шлунковими соками компонентів анаболічної речовини. Ось, мабуть, єдиний аргумент на користь цього способу прийому.

Ще один міф, котрий існує при прийомі препарату, є його час прийому до і після їжі. Багато атлетів-хіміків вважають, що треба вживати пігулки перед їдою, а ось якщо виникають якісь болі в животі, то треба вживати препарат разом з їжею одночасно. Увага! Це - найповніше марення і помилка! У випадку, якщо прийом стероїда призводить до больових відчуттів, його терміновим чином необхідно повністю виключити! Больова реакція - це сигнал організму про можливі негативні наслідки. А прийом метану одночасно з їжею просто відтягує момент його всмоктування в кров.


Головні висновки


Підведемо підсумки. Якщо бажання приймати метандростенолон велике і непохитне, в першу чергу досконально і повно вивчіть усю необхідну інформацію. Не обмежуйтеся оповіданнями хлопців з качалки. Уникайте прийому препарату за принципом піраміди, він викличе звикання і відсутність результату, і наявність побічних явищ. Оптимальний прийом: двічі в добу в ранці і у вечері по 20-25 міліграм в зв'язці з достатнім білковим харчуванням і якісною роботою з "залізом" і на тренажерах. Курс прийому не повинен перевищувати трьох-чотирьох тижнів. Після цього просто потрібний курс по відновленню роботи печінки.

І останнє: Важливо розуміти, що ця стаття аж ніяк не є закликом до використання анаболічних препаратів. Ми привели лише деякі рекомендації по прийому метану, так би мовити, в чисто інформативних цілях, всього лише для ознайомлення. А той, хто планує практично скористатися цією інформацією, повинен знати, що увесь ризик і усю відповідальність за вірогідні наслідки він покладає лише особисто на себе самого.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації