СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЗастосування антиестрогенів


Що ж являють собою антіестрогени, які до речі можна придбати в інтернет магазині фармакології, чому вони нам так потрібні?! Навряд чи найближчим часом на ринку фарма з'явитися що-небудь дієвіше, ніж анаболічні та андрогенні стероїди. Як би сумно це не звучало, але альтернативи стероїдним препаратам не існує. На жаль, але всі без винятку препарати даного типу володіють безліччю різними побічними ефектами. До них відноситься і надмірне скупчення рідини в районі сосків у чоловіків, так звані жіночі груди. Наукова ж назва цього дефекту – гінекомастія. Гінекомастія без належного лікування, може обернутися серйозними неприємностями і в кінцевому підсумку вилікуватися можна буде лише за допомогою хірургічного втручання.

Радує одне, в арсеналі бодібілдера, для боротьби з даним захворюванням є безліч засобів. І називаються вони антиестрогенами, але перш ніж говорити про них я пропоную трохи дізнатися про винуватця даної проблеми, а саме про естроген.


Що таке естроген і естрадіол?!


Чоловічий організм на відміну від жіночого не здатний самостійно виробляти жіночий статевий гормон, естроген (до речі, жінки по своєму унікальні, оскільки тільки їх організм здатний самостійно виробляти і чоловічі і жіночі статеві гормони – естроген, тестостерон). У чоловічому організмі жіночі статеві гормони, яким є естроген, надходять лише шляхом конвертації їх з тестостерону, якщо бути зовсім точним, то таким шляхом виходить всього один гормон естрадіол, найпотужніший зі списку естрогенів. Дане перетворення стає можливим тільки за участю особливих речовин – ферментів, що носять назву ароматоза. Сам же процес конвертації називається ароматизацією.

Естрадіол присутній в крові у всіх без винятку чоловіків. Недолік же естродіола, власне, як і його надлишок призводить до зменшення вироблення природного тестостерону. Естрадіол так само чинить позитивний вплив на настрій чоловіка на його тонус і власне на успішність тренувань. Але все це стає можливим тільки при нормальному рівні цього гормону в крові. При порушенні ж балансу між естрадіолом і тестостероном відбувається описаний мною вище процес ароматизації.


Стероїди, котрі ароматизуються і не тільки.


Тривале застосування антиестрогенів і стероїдних препаратів здатне призвести до підвищення рівня естродіола в крові і як наслідок до ароматизації. Відразу зазначу, що цією властивістю володіють тільки, так звані ароматизуючі стероїди. Найбільш схильним до даного процесу вважається, звичайно ж, тестостерон. На другому місці стоїть такий стероїд як метандростенолон. Менш слабкішу властивість ароматизації мають болденон (boldenone) і флюксиметреон.

Існують стероїди здатні конвертуватися в естрадіол і без процесу ароматизації, до таких належать нандролон, норетандролон і етилестренол. Проте особливо легше від цього не стає, як не крути, а рівень естрогенів від цих препаратів підвищується в будь-якому випадку.

Так само слід зазначити, що і в числі неароматизуючих препаратів є, так би мовити ізгої, я маю на увазі препарати, які здатні викликати скупчення води в районі сосків без участі естрогенів. В першу чергу це оксиметалон.

Але давайте повернемося трохи назад і поговоримо ось про що. Можливо, що рівень естродіола в крові чоловіка підвищитися навіть при короткочасному застосуванні антиестрогенів і стероїдних препаратів. Відповім без зволікання, ні, це не можливо. Як і будь-який побічний ефект, даний дефект вимагає тривалого застосування та передозування.

І останнє, що я б хотів обговорити, кожна людина по-своєму реагує на естрогени в крові, адже всі ми різні, як би банально це не звучало, у деяких взагалі є імунітет до процесу ароматизації, а хтось, навпаки, може бути особливо схильний до даної проблеми.


Антиестрогени і відновлення природного балансу.


Пропоную закінчити з теорією і повернутися до того, з чого ми почали власне і про, що я хотів вам розповісти. Помилково припускати, що антиестрогени це препарати, створені спеціально для чоловіків, нібито їх створили, щоб придушити розвиток жіночого начала в чоловічому організмі. Все зовсім навпаки, спочатку антиестрогени створювалися саме для жінок, які мають проблеми з надлишком естрогенів в організмі. Наприклад, особливо великі кількості естрогенних гормонів здатні привести до розвитку безпліддя у жінок. Однак такі випадки дуже рідкісні, а в рік реєструється не більше сотні таких випадків.

Тепер давайте поговоримо про те, що з себе представляють антиестрогени. Всі вони поділяються за своїми характеристиками і властивостями на дві групи. Перша це інгібітори ароматази. Друга ж це блокатори естрогенних рецепторів. У першому випадку, інгібітори ароматази приєднуються до ферментів ароматази, перепрошую за тавтологію, точно так само, як і тестостерон і, як наслідок, зменшують кількість даних ферментів до мінімуму і знижують ризик прояву ароматизації.

Блокатори ж діють зовсім інакше, вони приєднуються до рецепторів естрогенів, не активують їх, а зовсім навпаки, починають впливати, створюючи перешкоди і заважаючи естродіолу виконувати свої прямі, безпосередні функції.

Тобто, на виході ми отримуємо, що в першому випадку, антиестрогени, просто припиняють конвертацію тестостерону, а у другому випадку все відбувається з точністю до навпаки, естрадіол просто перестає діяти або блокується, як вам зручніше.
Антиестрогени, з чого вибрати?

Скажу відразу, список препаратів не так вже й великий, але все ж, вибрати є з чого. Всього існує шість антиестрогенів, однак два з них так і не дійшли до нашого ринку. З цієї причини далі я розповім про чотири препарати, які у нас не складе труднощів знайти. Для більшої зручності я розташував всі препарати в алфавітному порядку.


Аримідекс (анастрозол)


Аримідекс – це, мабуть, самий дієвий і найдорожчий, якщо розглядати вітчизняний, російський ринок фарми, антіестроген. Випускається даний препарат, всього однією фармакологічною фірмою з Норвегії – AstraZeneca. Аримідекс – це інгібітор ароматази, антиестрогени, і як я вже сказав досить потужний, навіть пів міліграма препарату є достатнім дозуванням здатним боротися з ароматизацією в більшості випадків.

Винятком стане прийом антиестрогенів і особливо високих доз ароматизуючих стероїдів, в даному випадку вам знадобляться дозування більші, ніж 1 мг. Єдине, що може відштовхнути атлета від покупки даного препарату, так це його ціна, навіть на ринку США, він вважається чи не найдорожчою фармокологічною речовиною.


Кломід (кломіфен цитрат)


кломід

На території СНД даний препарат так само відомий під назвою клостилбегіт. Основна особливість кломіда полягає у його багатофункціональності, він не тільки відмінно справляється з блокуванням ароматаз, але і здатний відновлювати рівень лютеїнізуючого гормону в чоловічому організмі.

Кломід на відміну від більшості препаратів, можна, а в деяких випадках навіть потрібно приймати протягом всього стероїдного курсу. Середня добова доза препарату дорівнює 50 мг, тобто одній таблетці, в критичних ситуаціях, дозу можна підвищити вдвічі.

Нолвадекс (тамоксифен)


нольвадекс

По своїй структурі й властивостям нолвадекс схожий з іншим фармакологічним препаратом, а саме з кломіфеном. Він саме схожий, оскільки існують і відмінності, наприклад, нолвадекс є більш потужним препаратом, проте на відміну від кломіфену він ніяк не впливає на рівень гормону ЛГ.

Ще одна особливість препарату, який також відомий, як Тамоксифен, полягає в його сильному антиестрогенному впливі на печінку і як наслідок зменшення рівня синтезу інсуліноподібного фактору ІФР-1, як ви зрозуміли, ця особливість, якою наділений Тамоксифен є негативною. Звичайна денна доза Тамоксифену перебуває в районі від 20 до 40 мг, я б рекомендував приймати мінімально зазначену дозу, так як нолвадекс є досить-таки потужним препаратом.


Провірон (местеролон)


провірон

Провірон незаслужено забутий бодібілдерами і атлетами інших видів спорту. По своїй суті, провірон не є класичним антиестрогенним препаратом, це і виділяє його з загального списку. Далі, більше, провірон – це активний анаболічний стероїд, що сприяє розвитку м'язової тканини.

По своїй структурі провірон нагадує метенолон, але лише нагадує оскільки існує значна різниця. За своїми же антиестрогенними характеристиками провірон більше нагадує інгібітор ароматази. Запитаєте, чому саме більше нагадує?! Все дуже просто, по більшій частині провірон це інгібітор, а за меншої частини – блокатор. Ось так от, в одному стероїдному препараті змішалися властивості двох антиестрогенних груп. Ще однією привабливою стороною провірона є його ціна і надійність.
Оріметен (аміноглютетимід)


Даний препарат не належить до загальнодоступних, однак при більшому бажанні дістати його все-таки можна, з цієї причини я і включив його у свій список. Корисна інформація для тих, хто зацікавився, під назвою Оріметен, даний препарат випускається тільки в Європі, за кордоном він носить ім'я Цитадрен. Оріметен, як і армідекс, є інгібітором ароматази, проте значно більш слабким. До негативних сторін препарату так само належить його здатність блокувати активність ферменту десмолаз. Радує, що даний побічний ефект проявляється тільки при застосуванні великих доз оріметена. Стандартна ж добова доза дорівнює 250 мг ніяким чином не може вплинути на активність вище вказаного ферменту.


Циклофеніл


Останній препарат в моєму списку. Великою удачею буде знайти циклофеніл у вільному роздробі в СНД, тобто в Росії, Україні, Білорусі та багатьох інших країнах. Циклофеніл за своєю структурою є слабким естрогеном, антиестрогенні властивості препарату полягають у блокуванні естрогенних рецепторів, тобто даний препарат відносять до блокаторів ароматази. Циклофеніл, по своїм властивостям та показникам володіє певною схожістю з препаратом, більш відомим, як Кломід, так, як він також здатний підвищувати рівень синтезу власного тестостерону.

Дія ж циклофеніла можна назвати дуже повільною, оскільки препарат починає діяти лише через тиждень після його прийому. Стандартна добова доза препарату становить 400-600 мг, тобто 2-3 таблетки на день, що значно більше, ніж у будь-якого іншого антиестрогена.

У висновку, хочу розповісти вам ще ось про що. Ароматизація, це не завжди зло. Адже багато в чому саме естрадіол, тестостерон і метандростенолон (methandrostenolone) і володіють всіма властивостями по нарощуванню м'язової маси. Естрадіол так само сприяє посиленню секреції гормону росту, що для деяких атлетів, є ключем до успіху в тренуваннях. Естрадіол сам по собі не несе шкоди, небезпечний лише його дисбаланс. Але, як дізнатися свій рівень гормону, або це неможливо і вам усю кар'єру доведеться пити антиестрогени? Існує кілька способів. Перший, мабуть, найбільш накладний у фінансовому сенсі і по відношенню до часу – зробити аналіз крові. Так само даний спосіб є найбільш точним з усіх. Другий спосіб, його можна назвати дідівським способом, це почати прийом антиестрогенів відразу ж після появи перших болів в районі сосків. Не ігноруйте сигнали свого організму, навіть дрібні поколювання можуть стати сигналом зародження гінекомастії. Третій спосіб я б порадив тільки досвідченим хімікам, починайте застосування антиестрогенів при появі перших симптомів і припиняйте за їх зникнення. Небезпечно? Звичайно, так, але якщо ви не бачите іншого способу, і у вас немає вільного часу, даний спосіб стане виходом із становища.

Тому немає жодної причини для паніки і непотрібно вдаватися до постійного прийому антиестрогенів. Як же вчинити саме вам вирішувати знову ж таки саме вам, є час і бажання здайте аналізи, якщо ж ви не здатні виділити пів дня на дану процедуру, вдавайтеся до перевірених часом методів.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації