СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАналізи перед курсом і після курсу стероїдів


Стероїди являють собою потужні препарати, що впливають на гормональну систему. Таким чином, атлету необхідно не тільки здавати аналізи після курсу стероїдів, але й до його початку і під час проведення. Здоров'я спортсменів прямим чином впливає на їх спортивні результати. Завдяки аналізів, можна зрозуміти, як і які стероїди впливають на організм, та вносити відповідні коригування. Зараз ми розглянемо, які показники мають найбільше значення при проведенні анаболічних циклів.


Лютеїнізуючий гормон


Аналізи перед курсом і після курсу стероїдів

По своїй структурі ЛГ є глікопротеїном, а за його виробництво відповідає передня частка гіпофіза. Він разом з фолікуло стимулючим гормоном регулює роботу репродуктивної системи людини. Для чоловічого організму нормальним вважається рівень ЛГ 1.14-9.3 мОД/л. Розглядати цей показник слід спільно з рівнем ФСГ.


Фолікулостимулюючий гормон


ЯСГ структурно нагадує ЛГ. Більш важливо знати показники ФСГ і ЛГ після анаболічного циклу, проте якщо зробити аналізи перед курсом стероїдів, то вам стане відомий ваш особистий рівень гормонів. Таким чином, основним завданням під час після курсового відновлення стане доведення вмісту гормону до вашого рівня. Це, втім, стосується всіх аналізів. Після 21 років нормальний рівень ФСГ в чоловічому організмі становить від 0.96 до 13 мОд/л.


Естрадіол


Естрадіол є найбільш потужним жіночим гормоном і в невеликих кількостях виробляється організмом чоловіків. Під час курсу стероїдів рівень естрогенів може суттєво підвищиться за перетворення тестостерону в естрадіол.

В організмі чоловіків естрогени виконують велику кількість завдань, наприклад, сприяють поліпшенню метаболізму, активно беруть участь у сперматогенезе, підсилюють живлення клітин і т. д. При нормальних умовах рівень естрогенів повинен знаходитися в діапазоні від 16 до 72 пг/мл

Як вже говорилося вище, використання тестостерону та інших ААС, схильних до ароматизації сприяє підвищенню рівня естрадіолу. Це може призвести до небажаних наслідків, наприклад, розвитку гінекомастії. Знаючи свій рівень естрогену в звичайному стані, і зробивши аналізи після курсу стероїдів, ви зможете дізнатися, коли організм буде відновлений. Також дуже важливо стежити за стан естрогенів і на циклі, щоб можна було внести відповідні коригування.


Пролактин


Пролактин відноситься до пептидним гормонів і синтезується переднім відділом гіпофіза. На швидкість його виробництва великий вплив надає естрадіол. В нормальному стані рівень пролактину повинен знаходитися в межах від 53 до 360 мОд/л. При такій кількості гормон необхідний для нормального функціонування імунної системи, підвищує рухливість сперматозоїдів. Але при використанні стероїдів групи 19-nor (нандролон, тренболон), його рівень різко піднімається, що призводить до виникнення андрогенних побічних ефектів. Так само, як і естроген, за рівнем пролактину необхідно стежити протягом циклу ААС. Якщо ж зробити аналізи перед курсом стероїдів, то ви будете знати свій природний рівень гормону.


Прогестерон


Нормальний рівень даного гормону повинен знаходитися в діапазоні від 0,35 до 0,65 нмоль/л Таку кількість прогестерону виконує безліч функцій в чоловічому організмі. Але при використанні ААС групи 19-nor його рівень збільшується, що призводить до зниження лібідо, порушень у метаболізмі вуглеводів і іншим не бажаним наслідків. Зробивши аналізи після курсу стероїдів, ви зможете дізнатися, коли організм повністю відновився і можна починати наступний цикл анаболіків.


Тестостерон


Тестостерон виробляється клітинами Лейдинга, а регулює цей процес ЛГ. Норма вмісту тестостерону в здоровому організмі становить від 12 до 37 нмоль/л необхідно провести аналізи перед курсом стероїдів на загальний тестостерон, для визначення свого нормального рівня цього гормону.

Розглядати показник тестостерону слід спільно з ФСГ і ЛГ. Всі ці гормони є складовими одного ланцюга, і розглядати їх окремо не доцільно. Під час проведення циклу ААС контролювати рівень чоловічого гормону не обов'язково, а от після завершення відновної реабілітації необхідно.

Коли після курсова терапія не була проведена або були допущені прорахунки на цій стадії, то рівень всіх трьох гормонів буде вкрай низьким. У цьому випадку необхідно почати приймати тамоксифен або кломід. Також можливо доведеться використовувати і гонадотропін, щоб максимально швидко відновити працездатність яєчок і запобігти їх атрофію.

Також на тлі зниження рівня чоловічого гормону може з'явитися й інша проблема, якої більшість атлетів не надає належного значення. Мова йде про сперматогенезе, який може знизитися. На цей момент слід звернути найпильнішу увагу.


Кортизол


Для атлетів це дуже шкідливий гормон, так як він сприяє руйнуванню тканин м'язів. Кортизол активно виробляється організмом під впливом стресових ситуацій. Норма цього гормону при нормальних умовах залежить від часу доби:


  • Ранок – від 260 до 720 нмоль/літр;
  • Вечір – від 50 до 280 нмоль/л.

Необхідно здати аналізи після курсу стероїдів, щоб визначити рівень кортизолу. Після припинення прийому ААС він підвищується, що призводить до різкого руйнування тканин м'язів. Для зниження вмісту кортизолу в організмі можна використовувати аміноглютемід або інсулін. Однак слід пам'ятати, що з цими препаратами слід бути обережним і застосовувати тільки у відповідних дозуваннях.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації