СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧому часто не працюють зарубіжні методики?


Багато спортсменів на своєму шляху помічають цікаву закономірність — більшість програм для бодібілдингу, складені закордонними фахівцями не працюють. Вони або не мають абсолютно ніякого впливу, або викликають перетренованість і, як наслідок, застій.


Важливі моменти


Звичайно ж, погляд на тренування може бути різним або автор може бути некомпетентним, але не будемо загострювати на цьому увагу. Зробимо акцент на ряді моментів, які можуть призвести до того, що методики "із-за кордону" не діють.

1. Для успіху будь-якої спортивної програми потрібні спортивні добавки і правильне харчування. В цьому питанні не можна адекватно порівняти можливості українця та американця. Вся справа у вартості продуктів і добавок, в Америці ціни на подібні товари нижчі майже в два рази. До того ж середня зарплата американця в місяць перевищує заробіток української людини в рік. З цього випливає, що в цій області закордонним спортсменам набагато легше. Адже харчування — це найважливіший аспект бодібілдингу, це фундамент, на якому будується красиве тіло.

2. Закордонним атлетам надається більша кількість різних залів з новітнім обладнанням та усіма необхідними тренажерами. У той час як в Україні багато з них просто не знайти. А якщо і знайти, то не у всіх, знову ж таки, є на подібні зали кошти. Ось і замінюють наші атлети тренажери на вільні ваги, а це набагато складніше і потребує більше сил, енергії і часу.

3. Всі програми для бодібілдингу, які публікують закордонні професіонали завжди підкріплені потужними стероїдами. От тільки про це не згадується. І знову ми повертаємося до матеріального, багато ентузіастів просто не можуть собі дозволити стероїди.

4. Рівень стресу. Він часто не береться до уваги, а дарма. Спортсмен повинен берегти себе від будь-яких зайвих емоційних переживань. При цьому ситуації (життєва і економічна) багатьох атлетів в Україні далека від ідеальної. У той час як бодібілдери тієї ж Америки значно більше захищені від психологічного стресу.

5. Менталітет і ставлення до тренувань. Нашим спортсменам в набагато більшій мірі властивий "тренувальний мазохізм". Це означає повна віддача тренувань до повної знемоги, самовідданість і наполегливість просто б'ють через край. Це не завжди приводить до позитивних результатів. А в цей час західні колеги набагато спокійніші і розмірені. Вони не піднімають ваги, якими їм незручно займатися. І не намагаються зробити собі за півроку біцепс п'ятдесят сентиментів в обхваті.


Чому західні методики часто ведуть до перетренованості


А це відбувається все із-за того ж "тренувального мазохізму" в заняттях бодібілдінгом. У західних статтях часто використовуються звороти на кшталт "тренуйтеся до тих пір, поки не зрозумієте, що навіть загроза смерті не змусить вас перервати". Всі ці гарні обороти спрямовані на те, щоб хоч якось підбадьорити і замотивувати закордонних ледарів. А ось звичайний український хлопець отже воліє тренуватися до тих пір, поки "не впаде замертво" від знемоги, а тут ще й ці підбадьорювання. Він думає, що перетерпівши насильство над організмом, він стане таким собі Арнольдом Шварценеггером за лічені місяці. Але відбувається зворотне, організм стопориться і розвитку не відбувається. Чому так трапляється? Все тому, що цей юнак за кілька тижнів довів рівень стресу організму до максимуму. Гормональна система вичерпала свій потенціал, і синтез припинився. Рух зупинився. І в цей момент і починається лайка на адресу закордонних методик, хоча ця ситуація сталася через незнання і дурості спортсмена.


Статті про нібито "натуральних" культуристів


Не вірте всім статтям, що описують методики спортсменів, нібито вони не використовують допінг у заняттях бодібілдінгом. Просто пам'ятайте про те, що якщо атлет блискуче пройшов тест на стероїди, це не означає що він їх не приймав. Адже ні для кого не секрет, що проблема стероїдів у спорті зовсім не є вирішеною. За заявою Майка Матараццо професіонала цій області, він не приймає анаболіки, хоча це далеко не так.

До того ж більшість "натуралів" у величезній кількості приймають різні прогормони. Адже прогормони насправді всього лише підвид активного орального тестостерону. Ще часто "натуральними" атлетами себе називають спортсмени, що мають низький генетичний потенціал. Зазвичай вони вже перепробували майже всі анаболіки, але їм це не допомогло вийти до світового рівня.

І пам'ятайте, що без належного фармакологічного супроводу більшість західних програм виявляться не робоча для спортсменів України.


Висновки


Підводячи підсумки можу дати важливу рекомендацію. Коли ви знайомитесь із зарубіжними програмами бодібілдингу (з будь-яких джерел) вмикайте мислення. Уважно вчитуйтесь в текст і нічого не пропускайте.

Якщо ви вирішите спробувати одну з технік, пам'ятайте про проблемні моменти, зазначених у цій статті і враховуйте їх. Інформація, надана в статті не взята з повітря, а вибудувана на підставі практичних висновків і багаторічного знайомства з тематикою. А також вона заснована на думці професійних спортсменів, що досягли великих висот.

Кожну методику співвідносьте до своїх реальних можливостей. Не забувайте про правильну організацію дієти, режиму занять і відпочинку. Без цих аспектів ваші тренування виявляться безглуздими.

Якщо є така можливість то завжди запитуйте думку професіонала. Постарайтеся знайти фахівця, якому ви зможете довіряти.

І пам'ятайте, що багато публікуючих методик можуть бути просто безцінними, якщо ними правильно скористатися.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації