СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПоради для безпечного тренування


Буває так, що людина активно тренується, налаштована на отримання результату і впевнено рухається до своєї мети, і раптом вона отримує травму, тепер її мета, як ніколи далека, а попереду чекає тільки тривале відновлення. Але появу травм можна запобігти, треба лише правильно підходити до тренувального процесу. У даній статті ми наведемо прості та дієві поради, які допоможуть звести до мінімуму ризик появи травм в процесі тренування.

1. На самому початку тренувального заняття слід обов'язково робити розминку, так як вона добре готує м'язи до навантажень.

2. Відпочинок між тренуваннями однієї і тієї ж м'язової групи має бути не менше двох діб, так як саме за цей час відновлюється тканина м'язів.

3. Ніколи не тренуйтеся втомленим і тим більше в хворобливому стані, адже більшість травм виникають саме через перетренованість.

4. Виконуючи нову вправу, потрібно опрацьовувати її з мінімальним навантаженням, до тих пір поки в ідеалі не будете знати техніку виконання. А ще краще, все нове робити разом з тренером.

5. Концентруйтеся на виконанні вправи. Не відволікайтеся на розмови і розглядання дівчат. Уважно контролюйте підняття ваги, особливо під час негативної фази.

6. У процесі розгинання ніколи не вимикайте суглоби повністю, тобто не розпрямляйте повністю руки і ноги, перебуваючи під обтяженням. Адже ви перенесете все навантаження на суглоби, що здатне привести до травми. А ще потрібно не допускати надмірного розтягування зв'язок, а так само сухожиль.

7. Утримуйте м'язи кора в зібраному стані, таким чином ви стабілізуєте хребет і вбережете його від отримання травм.

8. У процесі виконання вправи, потрібно тримати обтяження максимально близько до свого тіла, уникайте при цьому ривкових рухів. Ну і найголовніше - завжди дотримуйте техніку.

9. Не відкидайте голову назад при виконанні вправи, не піднімайте її занадто високо вгору або вниз. Оскільки в даному випадку ви ризикуєте пошкодити шийні хребці.

10. Виконуючи вправу в положенні стоячи потрібно приймати стійке положення і зберігати рівновагу. Якщо виконуєте вправу сидячи, то ваші ступні повинні повністю стосуватися підлоги, а зігнуті ноги складати прямий кут, таким чином ви стабілізуєте поперековий відділ.

11. Тренуючи м'язи ніг, потрібно обов'язково ходити по приміщенню між підходами, таким чином ви поліпшите циркуляцію крові по судинах. У положенні сидячи кров застоюється, що в свою чергу може призвести до появи набряку.

12. Завжди стежте за своїм диханням. Видих потрібно робити на зусиллі, а вдих під час негативної фази. Не затримуйте надовго подих на зусиллі, так як це може викликати запаморочення, розрив судин і втрату свідомості.

13. Не забувайте стежити за водним балансом. Пийте воду, навіть якщо не відчуваєте спрагу, оскільки перші ознаки зневоднення дуже складно помітити.

14. Завжди застосовуй страховку, якщо працюєш з граничними вагами.

15. Перевіряйте справність спортивного спорядження перед тим, як почати тренування. Застосовуйте замки на штанзі і гантелі, одягайте важкоатлетичний ремінь, в разі необхідності потрібно додатково бинтувати зап'ястя і одягати спеціальні рукавички.

16. Одяг для спортивних занять має бути зручним, щоб не сковував ваші рухи. Особливу увагу слід приділити взуттю, шльопанці та в'єтнамки не підходять. Крім того взуття повинно бути жорстким, неслизьким, щільно зашнурованим. Найкращим варіантом будуть штангетки.

17. У завершенні тренування потрібно завжди проводити заминку, добре розтягуватися і робити масаж.

Ну і не забувайте про свій настрій, під час тренування він повинен бути максимально позитивним, тоді і результат буде кращий. Всі проблеми повинні залишатися за порогом спортзалу або фітнес-клубу, адже позитивний настрій - це головна запорука успіху.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації