СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВідпочинок під час тренування


Чи потрібен відпочинок між тренуваннями? Так він потрібен, я вам розкажу в цій статті, про його важливість для спортсмена. М'язи ростуть не під час тренування, коли ви працюєте з штангою, ваші м'язи не ростуть, вони під час тренування візуально стають більшими за рахунок приливу крові (пампінг), це тимчасовий ефект, який дуже швидко проходить після тренування.

На тренуванні ви вимотуєтеся, витрачаєте запаси сил і енергії, рвете м'язові волокна. Це взагалі величезний стрес для організму, а значить, потрібний відповідний відпочинок і харчування - і тільки в цьому випадку буде якийсь толк.

Відпочинок між тренуваннями кардинально впливає на їх результат.


Чому такий важливий відпочинок між тренуваннями


На відпочинку тіло відновлює пошкоджені волокна м'язів, попутно роблячи їх товщими і сильнішими, щоб наступного разу при зустрічі з таким навантаженням вони витримали. Крім того, тіло поповнює запаси енергії (навіть злегка додаючи її згори - і цей процес бодібілдери називають надкомпенсацією). Загалом, саме на відпочинку ваше тіло стає сильніше, енергійніше і більше.

Проте, що не дають собі праці вивчити матчастину, багато ентузіастів біжать в тренажерний зал, не устигаючи відновитися, і нагружають втомлені лені (не відновлені) м'язи новою вагою, посилюючи і без того чималий стрес для організму. У результаті він, звичайно, стає не сильнішим, як це замислювалося спочатку, а навпаки, слабшає. Більшість людей хочуть стати великими і сильними в самі найкоротші терміни, і їм здається, що для цього треба тренуватися дуже багато. Це ілюзія, мовляв, чим більше працюєш, тим краще результат. Як не дивно, у бодібілдингу це не зовсім так. Навпаки, чим більше відпочиваєш, тим швидше ростеш (втім, не варто сприймати це так вже буквально і завалюватися на диван на цілий місяць після першого тренування).

Тут не офіс, і кількість трудо годин на зарплаті не позначається. У бодібілдингу усе трохи інакше, і зрозуміти це необхідно зараз. Надмірна робота може привести тільки до того, що усе погіршуватиметься, виснажений організм шукатиме резерви енергії і почне з'їдати ваші власні м'язи. Негативна динаміка росту - це зовсім не те, що нам потрібне.

Багато людей, не побачивши за перший тиждень результатів, вирішують, що вони просто працюють недостатньо багато, і починають буквально цілодобово пропадати в залі, вважаючи, що тренуються недостатньо продуктивно, і що їх тілу потрібне велике навантаження.

Висока мотивованість - це добре, але до неї треба прикласти ще знання по теорії бодібілдингу для того, щоб вона не завела вас до ями.

Не забувайте про відпочинок між тренуваннями! Тіло повинно відновлюватися, без цього не буде росту.

Втім, для особливо нетерплячих є хороші новини: відпочинок між тренуваннями далеко не завжди означає нічого не робити. Про те, яким він може бути, поговоримо трохи нижче.


Активний відпочинок


Піші прогулянки, може, легка пробіжка, кардіотренажери - це те, що має на увазі собою активний відпочинок. Головне тут - не перестаратися і відчувати свою міру. Не варто перетворювати легке тренування на виснажливий марафон, ні до чого хорошого це не приведе.

За бажання можна навіть трохи попрацювати з штангою. Ставте мінімальну вагу, і робіть по 12-15 повторень, щоб злегка розім'яти м'язи. Головне - це уникнути перевантажень організму. У словосполученні "активний відпочинок" на першому місці стоїть все-таки відпочинок.


Пасивний відпочинок


Звичайний вихідний день, проведений без особливої фізичної активності. Звичайно, це не означає, що треба лягти на диван і відмовлятися навіть сходити винести сміття, оскільки це не співпадає з вашим поняттям слів пасивний відпочинок. Це просто звичайний день, без тренувань, пробіжок і кардіотренажерів.


Відновлення за допомогою допоміжних засобів

Є багато речей, здатних допомогти організму впоратися із стресом. Серед них, наприклад, контрастний душ, масаж, гаряча ванна і багато що інше.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації