СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк правильно тренуватися на вулиці


Тренування в спортзалі або тренування на вулиці? За вікном жарко і сонячно, і в приміщення вже якось не тягне. Але коли ми починаємо тренуватися на вулиці, то починаємо відчувати подвійну втому. Адже пекуче сонце впливає на нас негативно. Збільшується навантаження на сердечно судинну систему, виникає ризик заробити обезводнення, перегрівання і сильну втому.

Щоб уникнути перегрівання, робіть більше перерв в тренуванні. Більше пийте води, відновлюйте дихання. Намагайтеся займатися в не жаркий час – в ранці або в вечері. У ідеалі, найкращий час для тренувань - це раніше (ранок). Місто ще не нагрілося, на вулиці приємна прохолода і свіжість, та і людей практично немає. В вечері можна займатися лише на природі, оскільки асфальт до вечора сильно нагрівається, а диму і пилу особливо багато в цей час. Якщо ж, вставати рано вранці справа не для вас, запишіться в спортивний зал. Там в спортзалах встановлені кондиціонери, завдяки яким ви зможете повноцінно тренуватися.

Намагайтеся плавно адаптуватися до жари. Не думайте, що вам комфортно займатиметься з другого заняття. Намагайтеся одягатися по погоді, і носите з собою багато води і вологих серветок.

Деякі вправи не варто робити в жаркий час, наприклад швидко бігати або робити довгі активні вправи. Важливо чергувати активність з відпочинком. Якщо випробовуєте втому або запаморочення, кидайте усе і ідіть в найближчу тінь. Не ігноруйте тривожні знаки свого організму.

Намагайтеся не випробовувати занадто сильний скачок температур. Не виходьте з прохолодного приміщення відразу в жару і навпаки. Організм отримує сильний стрес, коли після жари ви заходите в приміщення, яке кондиціонер охолодив до 20 градусів. Так зовсім не складно захворіти. Якщо хочите себе трохи охолодити, то можете дозволити собі перед тренуванням або в процесі тренування облитися прохолодною водою. Вологий одяг трохи охолодить вас, але не переохолоджує і вам буде досить комфортно займатися.

Тренуючись, не забувайте правильно пити воду. У ідеалі, треба пити воду кожні 20 хвилин, оскільки ви дуже багато втрачаєте рідини разом з потом. Вода має бути прохолодною, без газу, бажано з мікроелементами або хоча б просто очищена.

Що стосується їжі, то до і після тренувань краще не хапатися за перше блюдо, що попалося. Перед тренуванням можна перекусити вівсянкою з фруктами. Це каша наповнить вас енергією, і не відгукуватиметься тяжкістю в шлунку.

Після тренування перекусіть фруктами або йогуртом. Головне, трохи відновити втрати організму. Намагайтеся істотно обмежити себе в жирному, жареному і солодкому. Це не дуже корисна їжа, особливо в жару для спортсмена.

Намагайтеся не використовувати антиперспиранти. Вони закупорюють шкіру, і піт не може нормально вийти з організму. Так само приблизно працюють і деякі сонцезахисні крему. Щоб шкіра не підгоріла на тренуванні, намагайтеся одягатися в закритий одяг. Вона має бути світлих тонів, вільного по крою, обов'язково надівайте головний убір і сонцезахисні окуляри.


Ну і в кінці, прості поради для тренування.


Будь-яке заняття починайте з розминки. М'язи мають бути добре розігрітими, тоді існує маленька вірогідність того, що ви отримаєте травму. Тренування треба робити з наростаючим навантаженням. Не думайте, що за другий день тренувань ви зможете повноцінно зробити усі вправи і почувати себе чудово. З кожним днем навантаження повинне плавно збільшуватися.

Ніякій різкості і квапливості. Намагайтеся займатися стабільно і без величезних перерв. Оскільки спортивна форма втрачається дуже швидко і тоді доведеться починати усе спочатку.
Якщо відчуваєте, що щось пошкодили, не зволікаєте, йдіть до лікаря. Якщо травму запустити, то ризикуєте втратити багато часу на відновлення.
Інші статті по темі

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації