СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк уникнути перетренованості


Перетренованість – серйозний ворог будь-якого спортсмена, будь він новачок або професійний культурист. У новачка перетренірованість здатна на довгий час відбити бажання займатися, а професіоналу – перешкодити підготуватися до змагань.

Будь-яку проблему краще намагатися попереджати, ніж у подальшому боротись з її наслідками. Це повною мірою відноситься і до перетренованості, так що нижче наводиться безліч методів, які допоможуть Вам уникнути перетренованості і поліпшити своє самопочуття.

Обов'язково використовуйте вітамінно-мінеральні комплекси, вони значно підвищать відновлювальну здатність Вашого організму і нададуть йому весь необхідний спектр мікро - і макроелементів.

як уникнути перетренованості

Намагайтеся звести до мінімуму використання будь-яких стимуляторів (перед тренувальні комплекси, різного роду енергетичні напої тощо), особливо в дні відпочинку від тренувань. Вони сильно виснажують ЦНС (центральну нервову систему), а це швидкий шлях до перетренірованості, адже починається воно в першу чергу саме з «голови». Забезпечуйте організм необхідною йому кількістю поживних речовин. Існує безліч калькуляторів, які дозволяють розрахувати Вашу денну потребу в калоріях залежно від Вашого способу життя і фізичної активності. Зрозуміло, на 100% точних результатів ніякий калькулятор Вам не дасть, але загальне уявлення про те, в який Вам бік рухатися і де у Вас спостерігається недобір або перебір, Ви отримаєте.

Баня (сауна) і масаж. Чудове поєднання, хоча і окремо обидва методи працюють на відмінно. Ці 2 способи розслаблення абсолютно ніяк не вплинуть на зростання Ваших м'язів або силових показників, але дадуть можливість добре розслабитися і розвантажити свою свідомість.

Приймайте глютамін і BCAA. Вживання глютаміна перед сном підсилює вироблення соматотропіну (гормону росту), а BCAA ефективно сприяють відновленню. Мова не йде про те, що це панацея, але використання добавок з вище зазначеними амінокислотами може підвищити ефективність Ваших тренувань.

Використовуйте адаптогени. Елеутерокок, женьшень, родіола рожева, левзея сафлоровидна, аралія маньчжурська, лимонник китайський – рослинні препарати, що добре зарекомендували себе в усіх видах спорту для підвищення концентрації, витривалості, поліпшення життєвого тонусу і профілактики перетренованості. Адаптогени не варто застосовувати на постійній основі (інакше організм перестане реагувати на них), але можна циклювати їх прийом за схемою 1 місяць використання – 1 місяць відпочинку.

Намагайтеся бути більш позитивними. Як вже зазначалося вище, перетренірованість починається з тривалої перевтоми ЦНС, а позитивні емоції прямо–таки дарують нові сили. Уникайте стресів і намагайтеся простіше ставитися до життєвих проблем, затяжні депресії вкрай негативно впливають на Ваш прогрес в залі.

Якщо Ви відчуваєте, що тренування даються Вам з кожним разом все важче – це привід знизити навантаження (зменшити інтенсивність тренувань або їх кількість) або взагалі взяти відпочинок на тиждень. При дотриманні повноцінного харчування, за тиждень Ви не втратите ні грама м'язів, але дасте організму цінний перепочинок і сили на новий прорив.

Більше гуляйте, бажано на природі. Піші прогулянки на свіжому повітрі позитивно впливають на серцево-судинну систему, покращують обмін речовин, нормалізують тиск і підвищують імунітет.

Розберіться зі своїм сном. Якщо Ваш графік життя порушений – саме час зайнятися його виправленням. Спіть не менше 8-9 годин на добу. Якщо Вашому організму і цього мало – спробуйте додати денний сон, 1-2 години після обіднього відпочинку ще нікому не зашкодив.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації