СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПрогормони на ринку фармакології


Не дивлячись на весь негатив, що останнім часом виливається на стероїди, американський ринок даних речовин продовжує розвиватися семимильними кроками. Та й продаж стероїдів збільшуються з кожним новим роком. Це і зрозуміло, адже кожен чоловік хоче мати гарне тіло, подобатися собі і оточуючим.

Однак, мабуть далеко не всім до вподоби краса чоловічого тіла. Інакше, як пояснити те, що 22 жовтня 2004 року до продажу на території США були заборонені прогормони (дане рішення було прийнято на засіданні конгресу). В силу заборона набула 15 січня наступного, тобто 2005 року.

прогормони на ринку фармакології

Прогормони – це складні речовини, які є біологічними попередниками гормонів, у тому числі і статевих гормонів. По своїх властивостях і структурі багато препаратів даної категорії схожі з тестостероном і нандролоном.

В даний час найбільш розвинутим ринком, де випускаються прогормони, є ринок США. Воно і зрозуміло, численні наукові дослідження інвестиції та передові технології дозволяють американським виробникам із завидною регулярністю оновлювати асортимент фармакологічних засобів. Старенька Європа просто не встигає за такими, які побігли далеко вперед з фармацевтами США. Тільки на ринку Європи з'являється новий прогормон, як в США вже випустили його більш досконалу форму.

У СНД справи йдуть ще гірше, у нас як і раніше атлети не мають звички довіряти всьому новому, тому прогормони в Україні популярністю не користуються. Спортсмени від них тримаються осторонь, віддаючи перевагу перевірені часом стероїдам. Тим не менш, у цьому матеріалі Ви зіткнетеся з цілим переліком нових для себе назв та імен, і, можливо, вже в найближчому майбутньому саме ці препарати повністю замінять такі засоби, як Тестостерон і Станозолол.


Прогормони, їх історія і вплив


Дивно, але в ті часи, коли в США йшла так звана боротьба з наркотиками (стероїди в США також входять до числа наркотичних речовин), на ринку фармакології цієї держави у вільному продажу почали з'являтися супплементи, причому для їх придбання не потрібно було навіть дозволу лікаря. Оформлені ці стероїдні речовини нового покоління під виглядом харчових добавок, можливо, саме це стало підставою для такого неадекватного рішення. Сьогодні такі "супплементи" відомі під ім'ям прогормони, проте у дев'яності роки їх називали "прекурсори" і ніяк інакше. Це ім'я, як би підкреслювало походження нового виду речовин. Антидопінговим компаніям знадобилося чимало часу, щоб зрозуміти, в чому дійсно полягає дія прогомонів та їх призначення. Однак, для того, щоб заборонити до продажу самі "прекурсори" борцям з допінгом потрібно було отримати заборону на продаж їх першоджерела, яким, до речі, є стероїдний гормон DHEA. DHEA – це природний гормон, що виробляється організмом. Його добавка в їжу в дозволених дозах, звичайно, не здатна викликати які-небудь токсичні або побічні ефекти. Тому очевидно, що заборони на його продаж отримано не було.

Наступним кроком у війні, в якій вирішувалося, якими будуть прогормони в США і чи будуть вони взагалі, стали спроби АК (антидопінгових компаній) заборонити споживання і продаж норандростенових речовин, так як вони при попаданні в організм людини конвертуються в нандролон. Але і тут борців з допінгом чекало фіаско, адже в кінці дев'яностих було доведено, що норандростенові прогормони – це кінцеві продукти метаболізму нандролона, насправді виробляються організмом людини.

Саме ці події послужили причиною для відстрочки заборони на п'ять років. А за ці п'ять років компаніям, що проводила прогормони в Америці, вдалося домогтися дуже багато чого. Були отримані більш ефективні і дієві формули, що ще більше перешкоджало заборони на їх продаж. Плюс, за ці п'ять років прогормонні препарати зрівнялися за популярністю зі стероїдами, принаймні, в США.

Однак, тут з'явилися і перші проблеми. Для початку виробникам потрібно було вирішити, як зробити так, щоб їх препарати, прогормони, могли суперничати по ефективності з найсильнішими з стероїдів, наприклад, з Тестостероном. Було ясно, що поки це неможливо. Саме ця мета, досягнення максимальної потужності, стала основоположною завданням для виробників прогормонних препаратів на найближче майбутнє.

Є і друга проблема. Ефект, який виявляють прогормони, не був досить тривалим. На шляху перших препаратів у людському організмі стояла печінка, яка руйнувала близько 90% введених речовин ще до потрапляння в м'язи. У підсумку, для отримання результату, сумірного з ефектом від прийому анаболіків 17-альфаметильной групи, потрібно було приймати прогормони в дозах понад 100 мг на добу. Однак, виробники знайшли, як можна поліпшити ефективність своїх препаратів, причому, зробити це можна було кількома способами.

Перший спосіб: відтворити циклодекстриновий комплекс, якийсь покрив, що захищає прогормони в печінки від практично повного руйнування. Даний варіант був не особливо ефективним, поки не з'ясувалося, що циклодестринові комплекси вельми і вельми ефективні при сублімованому розсмоктуванні у вигляді порошків. Що зробило їх чудовим варіантом для вживання на голодний шлунок. Подібні комплекси, що включають в себе прогормони стали найбільш вдалою розробкою компанії LPJ Researc.

Другий спосіб: етерифікації молекули (з обох кінців). Дана розробка сьогодні користується небувалою популярністю, а її передовим продуктам стали ТНР ефіри, за авторством все тієї ж компанії LPJ Resrarch. Між іншим, паралельно почалися випробування, де "виводилися" прогормони серії 1-Т (так звана ізомерна форма тестостерону). Це препарати нового типу, що володіють підвищеною ефективністю.

Третій шлях: використання нанотехнологій, а саме створення диспергованих мікроструктур (нанокластери), значно збільшили і поліпшили властивості прогормонів, їх ефективність і тривалість дії. Однак серед виробників даний спосіб поліпшення якості препаратів не так поширений. Сьогодні їх розробкою займається лише одна компанія, – Синтракс.


Препарати-прогормони в бодібілдингу та на ринку фармакології


Але давайте повернемося до стероїдних продуктів, що живуть в світі спортивної фармакології. Тут хочеться виділити одну фірму і її керуючого, це Molecular Nutrition і Вільямс Лєвеллін. Дана фірма на початку 2000-их випустила в продаж першокласний препарат, Болдіон, і взагалі саме завдяки її старанням препарати-прогормони в бодібілдингу почали користуватися високою популярністю.

До речі про Болдіон, виявилося, що цього засобу не потрібні всі ті способи, описані вище, для дієвого і ефективного впливу на м'язові тканини людини. Також варто відзначити, що Болдіон був одним з небагатьох прогормонних препаратів, випущених після 2000-го року, який не потрапив під заборону на продаж.

Звичайно, реакція від борців з допінгом і вимоги заборонити Болдіон, як і інші препарати-прогормони, прийом якими здійснювався в спорті, але на захист свого дітища встав сам Лєвеллін. У своєму виступі Лєвеллін висловив усе, що за його словами вже давно повинно було бути озвученими. Якщо коротко, то: “чому жінкам у своєму прагненні виглядати краще дозволено лягати під ніж пластичного хірурга, напихати себе таблетками, а чоловіки не можуть дозволити собі вживання стероїдних препаратів, які й врівень не йдуть із засобами, наявними в розпорядженні прекрасної статі? Чому спортсмени, які використовують препарати-прогормони у важкому спорті або в легкій атлетиці, караються за бажання поліпшити свої спортивні результати?", – такою було заява Лєвелліна. За підсумками ця мова стала причиною нескінченних суперечок і перепалок в профільній пресі і серед фахівців.

Між іншим, Лєвеллін – це не тільки керівник найбільшої фармакологічної компанії, яка випускає препарати-прогормони для бодібілдингу, але також і письменник. З-під його пера вийшло кілька книг, найвизначнішою з яких є "Анаболіки 2004". Ця чудова книга, у свій час відкрила очі багатьом атлетам і чиновникам на події, що відбуваються в світі спорту і допінгу.

Наступним кроком фірми Molecular Nutrition стало відродження 5-альфа-дигідротестостерону (саме на препаратах цієї групи в 90-ті роки ставилися самі дивовижні світові рекорди). У продаж під маркою Molecular Nutrition, надходить діольний препарат-прогормон, на ділі є сильним анаболічним стероїдом. Але і це ще не все, Molecular Nutrition випустила ще один потужний стероїд, 4-гідроскітестостерон. Даний анаболічний стероїд хоч і був не новим, але галасу свого часу наробив багато. Можливо, саме тому препарат випускався на потужностях фірми Promatrix, а не Molecular Nutrition. До речі, назва цього препарату – Testabol Ether.

Ну і останнє, що потрібно сказати про Лєвелліне і його компанії: зовсім недавно в США в продаж поступив 4-гідротестостерон, Формастат, замаскований під засіб, котрий бореться з ароматизацією. Ось так ось компанія, колись боролася за те, щоб препарати-прогормони вільно застосовувалися в спорті, перейшла від слів до дії і почала випускати найсильніші фармакологічні засоби, дозволені до продажу через припущень у поточних законах США.

Далі, більше. Є думка, що нещодавно сформована фірма Chemical Substrate Series, нібито випускає препарати-прогормони для застосування в бодібілдингу, – це не що інше, як нове прикриття для Molecular Nutrition. Адже з-під руки CSS на ринок вступив Оксандролон або 4-гідроксинандролон, понівечений настільки, що до нього не зможе причепитися ні один антидопінговий діяч.

Загалом, час показав, що багато виробників не здатні випускати дійсно нові і якісні продукти. У більшості випадків нам доводиться мати справу зі старими препаратами, які продаються під новою назвою і з дещо зміненою формулою. Замість того, щоб випускати нові, кращі препарати-прогормони і більш ефективні та безпечні засоби для атлетів, виробники топчуться на місці. Що, в принципі, для ринку фармакології не обіцяє нічого хорошого. Адже виходить, що, як мінімум, частина провини за появу заборони на прогорморнні препарати і легкі стероїди лежить саме на компаніях і заводах, що виробляють дані фармакологічні препарати.


Висновок:


Навіть якщо компанії і продовжать далі губити фармакологію, інтерес до препаратів, що дозволяє отримати красиве і здорове тіло, навряд чи пропаде. Так, можливо, новим словом в бодібілдингу стануть не прогормони, може це будуть звичайні стероїди, позбавленні від усіх своїх проблем. Але факт залишається фактом, інтерес і прагнення людей до краси, нових рекордів та результатів нікуди не подінуться, а значить, з часом з'являться більш досконалі і дозволені до застосування препарати.

Чому так? Все дуже просто: популярність бодібілдингу, завдяки якому з'явилися прогормони, заснована на постійному впровадженні спортивної культури у наше життя. Адже спорт – це не що інше, як бізнес. Там крутяться такі ж шалені гроші, як і в шоу-бізнесі. А де є гроші, там будуть і нові обличчя, а значить, будуть з'являтись новітні розробки, що і потрібно простим атлетам.

У висновку хочеться сказати ось про що: якщо Вам потрібні дійсно нові і якісні стероїди, інгібітори міостатіна, лікарські засоби для атлетів і інші препарати світу фармакології, просто відвідайте інтернет-магазин спортивної фармакології. І Ви зможете купити анаболіки, оральні і ін'єкційні стероїди, пептиди і т. д., не зустрівши перешкод на своєму шляху.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації