СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАнаболіки


Якщо ви читаєте цю статтю, значить встали на шлях стероїдів вперше. Пам'ятаєте, красиві рельєфні м'язи атлетів? А розкішне тіло бодібілдерів? Домогтися такого результату допомогли фармакологічні препарати, які називаються анаболічними стероїдами. Зрозуміло, раніше спортсмени намагалися отримати красиву форму і композицію тіла без стероїдів, але сьогодні, коли планка досягнень підвищується – без них обійтися майже неможливо, тому що існує генетичний пік, за який ми з вами не зможемо перейти, навіть якщо будемо 24 години на добу і 7 днів на тиждень тягати штангу. Допомогти зможуть тільки стероїди.


Що таке Анаболіки?


Анаболічні стероїди – це препарати, які імітують чоловічий статевий гормон тестостерон. Впливаючи на м'язи, вони сприяють прискореному синтезу білка. Як підсумок, ми можемо спостерігати гіпертрофію м'язів, що так необхідно спортсменам. Всі препарати такої дії діляться на анаболіки і андрогени. Андрогени – стероїди, які роблять зовнішній вигляд мужнім, а анаболіки допомагають нарощувати масу тіла. Застосовувати анаболіки почали ще в кінці 19 століття. У 1934 році вдалося отримати перший ефективний стероїд. У 1939 році творці хімічної формули тестостерону отримали навіть Нобелівську премію.

У спорт анаболіки проникли в 1938 році. Існують дані, що сам Адольф Гітлер вживав стероїди, щоб підвищити витривалість і м'язову масу. Сьогодні анаболічні стероїди та їх властивості сильно вдосконалилися, з'явилися модифікації тестостерону. Стероїди стали використовуватися, в тому числі, і в медицині для лікування опіків, травм, анемії, захворювань простати. З 1976 року стероїди заборонені в спорті. Анаболіки бувають ін'єкційними, таблетованими, у вигляді розчинів, гелів, енергетиків та інших видів. Препарати, як правило, розчиняються в жирах, швидко розсмоктуються.


Як діють анаболіки?


Для чого потрібні стероїди? Для того щоб набрати м'язову масу, поліпшити фізичні показники, підвищити силу, витривалість, досягти того ефекту, який можна отримати одними тренуваннями. Анаболіки діють всередині організму як пептиди. Вони проникають у кров і там взаємодіють з різними клітинами, запускаючи хімічні реакції. Потім хімічні реакції досягають ділянок мозку, щоб активувати різні процеси. Так відбувається синтез білка, від якого залежить ріст м'язової тканини і утворення м'язової маси. Якщо накреслити схему, то можна побачити, що відбувається наступне:


• починається синтез білка;

• знижується відновлення;

• зменшується кортизол;

• прискорюються метаболічні реакції.


Ефекти анаболіків


Всі ефекти можна розділити на анаболічні та андрогенні. До анаболічних препаратів можна віднести ріст м'язів, сили, витривалості, продуктивності. При цьому збільшується кількість еритроцитів, зміцнюються кістки, а жирів стає менше. До андрогенних ефектів відноситься утворення м'язів, збудження, активне виділення сімені, посилений ріст волосся на тілі. Спортсмени намагаються використовувати курси так, щоб були отримані тільки анаболічні ефекти. Як правило, на андрогенні ефекти не скаржаться, а жінки і зовсім намагаються не приймати такі препарати. Купуючи стероїд, зверніть увагу на анаболічний індекс – цей показник демонструє співвідношення між андрогенними і анаболічними ефектами.

Приймаючи анаболіки, потрібно бути готовим і до інших ефектів. Наприклад, може посилитися апетит. Інші препарати здатні і зовсім його знижувати. Андрогенні препарати впливають на психіку, підвищують самооцінку і комунікативні здібності. Вибір стероїдів залежить від цілей спортсмена і його фізичних якостей. Важливо щоб вибором препаратів і складанням курсу на масу або сушку займався тільки такий досвідчений фахівець.


Побічні ефекти анаболіків


Приймати анаболіки не завжди безпечно – це треба розуміти. Тільки дотримання дозування здатне захистити від побічних ефектів. В іншому випадку спортсменам доведеться зіткнутися з дратівливістю. Такий ефект отримав назву «стероїдна лють». Також може підвищитися артеріальний тиск, з'явитися прищі, вугри. Спортсмен може зіткнутися з підвищеним лібідо і затримкою рідини. У деяких випадках стероїди викликають ріст жіночих грудей – це пов'язано з тим, що в препарати можуть конвертуватися в жіночі гормони естрогени і появляється хвороба гінекомастія. Жінки ж, навпаки, здатні ставати м'язистими. Щоб запобігти побічним ефектам, потрібно слідувати певним правилам.

Я рекомендує ніколи не перевищувати дозу, яка була рекомендована фахівцем. Також забороняється самостійно комбінувати анаболічні стероїди. Їх можна поєднувати лише в курсі і тільки за правилами. Анаболіки заборонені людям до 25 років, а також жінкам. Представницям прекрасної статі рекомендуються безпечні стероїди на рослинній основі. Включення в курс відновлювальних препаратів і амінокислот допомагає захиститися від побічних ефектів. Після вживання анаболіків необхідно пройти відновлення за допомогою препаратів, що знижують токсичний вплив на печінку та інші органи.
Поради від спеціаліста:


• використовуйте анаболіки тільки метою збільшити м'язову масу або створити рельєф. Не варто приймати стероїди без необхідності або щоб похвалитися друзям;

• поєднуйте вживання стероїдів з інтенсивними тренуваннями;

• перш ніж вибрати препарат, пропрацюйте режим харчування, дієти, включаючи харчові добавки та вітаміни;

• включіть в раціон протеїн і креатин;

• довіряйте складання курсу стероїдів тільки досвідченому фахівцеві, який знає все про тривалості курсу та поєднанні анаболіків.


Нічого не знаєте про стероїди? Ще не маєте достатнього досвіду? Довірте спеціалісту своє знайомство з анаболіками. Він підбере стероїдний курс і познайомить з правильним прийомом анаболічних препаратів.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації