СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯкщо тренуватися без відпочинку?


Дослідження показали, що здавлення кров'яних русел під час виконання вправи теж стимулює ріст сили і м'язових розмірів, тому як метаболіти затримуються в працюючому м'язі, породжуючи сигнал про необхідність вивільнення анаболічних гормонів.

В ході недавнього експерименту вчені розглянули зв'язок між метаболічним стресом і м'язовими розмірами і силою. Двадцять шість молодих чоловіків середнього віку 22 роки з тренувальним досвідом, було розділено на три групи: що тренуються без відпочинку, з відпочинком і контрольну. Контрольна група не вправлялася, а учасники двох інших виконували однакові вправи з одним і тим же рівнем інтенсивності. Їх програма складалася з трьох сетів з 10 повторень тяги до грудей на високому блоці, трьох сетів з 10 повторень жимів з грудей і п'яти сетів з 10 повторень екстензій ніг. Група "без відпочинку", незважаючи на назву, відпочивала між сетами одну хвилину.

Група "з відпочинком" тренувалася так само, але відпочивала між п'ятим і шостим повторенням кожного сета. Подібний протокол був використаний, щоб понизити міру накопичення метаболітов в ході виконання сета.

Група "без відпочинку" показала підйом рівнів молочної кислоти, гормону росту і норепінефрину, тим часом, як в групі відпочинку такого не спостерігалося. Більше того, м'язовий ріст стався тільки в групі "без відпочинку" - в середньому 13-процентне збільшення поперечного перерізу м'язів.

Ні у одній групі відгук тестостерона не був зафіксований. Більше того, тестостерон зберігався зниженим ще декілька годин після тренування, ймовірно, із-за підвищення рівня кортизолу, що стався під час інтенсивної сесії. Кортизол протистоїть активності тестостерона і навпаки.

Приріст сили також виявився великим в групі "без відпочинку". Це змусило вчених зробити вивід, що "отримані результати ясно вказують на те, що безперервні, без пауз, повторення і мінімальний відпочинок між підходами є важливим чинником приросту сили після тренувань з вагою".

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації