СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВиди стероїдів і спортивного харчування


Спортивне харчування в сучасний час нерідко використовується спортсменами для поліпшення своїх результатів за рахунок застосування біологічно активних добавок. Дані добавки скорочено називають БАДами або стероїдами. Купити бронхолітичні засоби сьогодні абсолютно нескладно, так як їх реалізацією займаються звичайні магазини, так і спеціалізовані інтернет-ресурси.

Нутрицевтики і харчові концентрати, які теж є біологічно активними добавками, розроблялися для людей, які ведуть активний спосіб життя, а точніше займаються спортом. Їх позитивні властивості здаються просто неймовірними, так як виробники Бадів обіцяють, що після їх прийому підвищаться сила і витривалість спортсмена, збільшиться, практично моментально, м'язова маса, покращиться самопочуття, як фізичне, так і моральне. Також вони гарантують, що спортивне харчування повністю безпечне для здоров'я людини котра приймає його, тому вживати дану продукцію можна всім, незалежно від віку і статі.

Високоякісне харчування для спортсменів виготовляють на основі наукових тестів і досліджень, які проводяться в різноманітних галузях. Для цього потрібні вагомі фінансові капіталовкладення, тому ціна на бронхолітичні засоби деколи може здатися захмарною. Багато хто з нас звикли вважати, що чим дорожче коштує препарат, тим він кращий і надійніший. На жаль, з біологічно активними добавками справа йде трохи інакше. Поряд з сумлінними виробниками Бадів трудиться величезна кількість шахраїв, яких приваблює можливість легкої наживи на довірливих покупцях. Вони видають неякісні добавки або щось зовсім інше за високоякісну і ліцензовану продукцію, пропонуючи її трохи дешевше. Тому до вибору харчових добавок необхідно ставитися відповідально, і насторожено. Спочатку рекомендується розібратися в тому, що ж із себе представляють сучасні Бади.


Види спортивного харчування


Все існуюче на сьогоднішній день спортивне харчування можна розділити на кілька видів:

 • протеїни, що відповідають за ріст м'язової маси і надають антикатаболічну дію;
 • гейнери, впливають практично аналогічно попередньому варіанту спортивного харчування, що збільшують не тільки м'язову масу, але і відновлюють енергію;
 • амінокислоти, які надають антикатаболічну дію. Їх теж можна розділити на кілька підвидів – ВСАА, НМВ (м'язове харчування), аргінін (поліпшення м'язової засвоюваності), глютамін (присутній у складі м'язової тканини у великій кількості амінокислота);
 • жироспалювачі, основне призначення яких відображено в їх назві;
 • анаболічні комплекси, спрямовані на набір м'язової маси;
 • креатин, який підвищує силу людини і позитивно впливає на тонус м'язів;
 • вітамінно-мінеральні комплекси, які допомагають знизити навантаження на організм під час схуднення або різкого набору маси;
 • харчові замінники, які використовуються спортсменами при зниженні ваги;
 • ПНЖК.

На вибір необхідного типу спортивного харчування можуть вплинути цілі, заради яких спортсмен йде на такий складний крок. Застосування бронхологічних засобів може стати загрозою для здоров'я, особливо, якщо вони неправильно і необдумано підібрані, а також неграмотно приймаються.

Наприклад, людина приходить у спортивний зал, щоб скинути зайву вагу. При цьому їй не допомагають стандартні методи даного процесу, тому вона вирішує скористатися спортивним харчуванням. У такій ситуації їй необхідні жироспалювачі, які можна було зустріти в зазначеному вище списку.

Якщо мета відвідування спортивного залу у людини протилежна вищеописаного – вона бажає набрати м'язову масу, то їй доцільніше приймати протеїн і гейнери.

Коли з типом біологічно активних добавок все ясно, виникає інше питання: де купити стероїди? Раніше препарати такого типу можна було купити тільки в спеціалізованих підвальних торгових точках, які працювали нелегально, так як даний вид продукції і сам вважався нелегальним. При цьому придбати його могли тільки довірені особи у знайомих і перевірених продавців. Зараз все трохи простіше: Бади реалізуються через інтернет і продаються практично в кожному спортивному залі. Причиною тому послужило зняття заборони з фармакологічної продукції спортивного профілю. Справа в тому, що якщо в стероїдний препарат, який законом раніше був заборонений, додати нестероїдну речовину і зробити її основною, то цей препарат вже не буде незаконним.

 

Види стероїдів

 

Анаболічні стероїди можна грубо розділити на два види: оральні і ін'єкційні. Коли ви приймаєте щось (препарати чи їжу) через рот, переважна більшість містячих в них речовин, перш ніж потрапити в основний кровотік, проходить через печінку. Тому ін'єкційні ААС не годяться для орального застосування, так як печінка деактивує стероїди вже при їх «першому проходженні» через неї кров від кишечника («друге проходження крові через печінку здійснюється по ворітній вені з продуктами життєдіяльності). Суть деактивації полягає в додаванні однієї чи більше гідроксильних груп (OH) до молекули стероїду, що збільшує його розчинність у воді і полегшує виведення з організму людини з сечею.

 

Оральні стероїди

 

Стероїдні препарати, призначені для прийому через рот, представляють модифіковані таким чином молекули стероїду, щоб зробити їх більш стійкими при проходженні печінки і не допустити передчасного виведення з крові. Це модифікування майже завжди здійснюється додаванням алкільної (метил) групи на 17-й позиції стероїдного кільця. При цьому, печінка може знижувати рівень концентрації ААС в крові, але не так ефективно, як не модифікованих аналогів. Тому, оральні стероїди можуть робити кілька циклів проходження крові через печінку, перш ніж вони будуть виведені з організму. Більшість оральних стероїдних препаратів виводяться з організму без змін, хоча і з різною швидкістю.

 

Ін'єкційні стероїди

 

Ін'єкційні стероїдні препарати дуже добре виводяться з крові всього за один прохід через печінку. Але якщо це так, то чи є сенс в ін'єкціях? Наскільки вони ефективні? Відповідь називається - "депо" (або резервуар). Тобто в тілі людини за допомогою ін'єкції створюється «сховище» стероїдів, з якого відбувається регулярне надходження їх у кров. По мірі того, як в печінці стероїд видаляється з кровотоку, нова кількість стероїдного препарату випускається в кров з депо. Існує кілька способів створення таких резервуарів.


На що звертати увагу при купівлі ААС.


Найпростіше купити курс стероїдів через інтернет. Вибираючи товар такого класу, рекомендується звертати увагу на виробника. Найбільш якісні та безпечні добавки пропонують фірми таких країн, як США, Німеччина, Польща. Також їх виготовленням займається Росія і Україна, причому у них цінова політика набагато лояльніша.

Продаж стероїдів здійснюється через інтернет-магазини. Офіційні (що належать виробнику) гарантують безпеку угоди, так як зацікавлені в тому, щоб кожен покупець залишився задоволеним. Позитивні відгуки вигідно позначаться на їхній репутації, залучаючи доходи.


Найпопулярнішими виробниками стероїдів сьогодні можна назвати:

 • Balkan Pharma.
 • Organon.
 • Vermodje.
 • British Dragon.
 • PharmaCom Labs.

У січні 2013 року американське управління, що контролює харчові продукти і медикаменти, офіційно заявило про те, що застосування спортивного харчування є законним і навіть корисним. Тому американські виробники стали більш вільними, що дозволило підвищити якість та розширити підприємства. Тепер спортсменам, любителям фітнесу та простим прихильникам активного способу життя приймати протеїнові коктейлі та інші добавки рекомендується.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації