СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке протеїн?


Досі, у більшості сучасних людей слово протеїн викликає асоціацію з допінгом. З чимось шкідливим і забороненим. На справді же протеїн не вважається допінгом, він не шкідливий для здоров'я, ні для печінки, ні для потенції. Таке різке негативне відношення людей пов'язане з тим, що в радянські часи протеїни (гейнери, енергетики, амінокислоти) сприймалися на одному рівні з анаболічними стероїдами. Цей забобон по відношенню до цих препаратів залишився і сьогодні.

Слово "протеїн"(protein) в перекладі з латинського означає "білок". Саме цей білок, разом з жирами і вуглеводами, вказується в вмісті калорійності продуктів. Білок - це будівельний матеріал для нашого організму, головне його складник. Він потрібний для росту м'язів (протеїни розщеплюються в травній системі людини до амінокислот, які, у свою чергу, потрапляють в кров і поширюючись по усьому організму, надають матеріал для побудови м'язових волокон). Тому вживання білку значно важливіше, ніж навіть вітамінів і мікроелементів. Але це не означає, що що вживаючи один протеїн, можна обійтись без вітамінів і мікроелементів.

Після інтенсивних навантажень, для відновлення м'язових тканин, наше тіло потребує певної кількості білку, і чим легше він засвоюється, тим краще і швидше відбуватиметься процес нарощування м'язів.

По суті, протеїни - усього лише звичайна їжа. Коли тільки починався розвиток продукції спортивного харчування, протеїни були сухим молоком. Пізніше його стали робити знежиреним (оскільки для культуриста досить важливо не набирати жир, якийо приховує рельєф м'язів) і додавати різні мінерали і вітаміни. З удосконаленням технології виробництва прийшло розділення молочного білку на дві складові: казеїн - обволікає кишковик і значно зменшує засвоєння їжі, і, молочно-сироватковий білок - відмінно засвоюється (майже на 100%) і легкий для травлення.

Незабаром з'явилися протеїни, молочний білок в яких складається лише з окремих амінокислот. Вживання таких протеїнів набагато полегшує травлення, до того ж для спортсменів це відмінний спосіб отримувати повноцінні порції білку.

Через деякий час було виявлено, що для нарощування м'язової маси потрібний не лише білок, але також вуглеводи (що дають енергію для утворення нових клітин м'язів). Тепер окрім протеїну, в цій суміші є присутньою деяка кількість вуглеводів (глюкоза, мальтоза, фруктоза). Так і з'явилися гейнери - суміші з високою калорійністю з білків і вуглеводів, які використовують для набору маси. Також протеїни виготовляють з яєць (адже яєчний білок визнаний еталоном) і сої.

Сьогодні протеїни далеко пішли вперед, і зовсім не схожі на ті суміші, з яких усе розпочиналося.
Новітнім винаходом у світі спортивного харчування є протеїн, гідролізований білок (іншими словами, безперервні ланцюжки молекул з 2-4 амінокислот). Щоб засвоїти такий білок, організму не треба витрачати зусилля. Це досить важливо, якщо організму потрібно збільшити об'єм з'їденої їжі із-за інтенсивних тренувань, адже організм просто не устигатиме переварювати свіже м'ясо або курку по 6 разів в день.

Ще одна існуюча помилка - це те, що так звані протеїни (енергетики, гейнеры, амінокислоти і т. д.) важливі тільки для бодібілдерів. Це не так. За кордоном спортивне харчування використовується майже в усіх світових видах спорту - боксі, боротьбі, хокеї, футболі, баскетболі, бігу і інших спортах. Навіть тенісисти на тренуваннях випивають енергетики, щоб підживлювати свої сили впродовж багатогодинних матчів. Жінки, що захоплюються фітнесом, шейпінгом, аеробікою включають протеїни у свої дієти для придбання потрібних поживних речовин без зайвого жиру, який обов'язково є присутнім в усіх "звичайних" продуктах харчування.

Єдина небезпека полягає (як і у будь-якій іншій області препаратів) в купівлі неякісного протеїну. На превеликий жаль, багато вітчизняних виробників, використовуючи обмеженість в грошових коштах багатьох людей, вже пристосувалися виготовляти низькоякісне і знижене в ціні спортивне харчування, від якого нічого окрім розладу шлунку придбати не вдасться.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації