СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке спортивне харчування


Останнім часом широке поширення одержало спортивне харчування у вигляді біологічно активних добавок, харчових концентратів, які були створені для спортсменів з метою поліпшити спортивні досягнення. Спортивне харчування допомагає підвищити силу, витривалість, швидкість, поліпшити загальний тонус організму, збільшити м'язову масу. Сьогодні існує кілька видів спортивного харчування. Дієтологи і фізіологи також його ділять на групи.


До спортивного харчування можна віднести:

 

протеїн;

гейнер для відновлення енергії;

• амінокислоти з антикатаболічним ефектом;

BCAA для тонусу і живлення м'язів;

• аргініни, глютаміни;

жироспалювачі;

• тестостеронові бустери і прогормони;

креатин, вітаміни, мінерали, ПНЖК і багато іншого.


Як вибрати спортивне харчування?


Вид і клас спортивного харчування залежить від цілей спортсмена, його фізичних характеристик та індивідуальних особливостей. Цілі можуть бути різними – схуднення, підвищення сили, збільшення витривалості, м'язової маси, відновлення сил, підвищення бадьорості і енергії, нормалізація обміну речовин і функцій внутрішніх органів. Харчування також поділяється за змістом живильних речовин. Бажано використовувати спортивне харчування для поліпшення фізичної форми. Але ще раз нагадуємо, що підібрати спортивне харчування може тільки досвідчений фахівець або спортивний лікар.


Чим спортивне харчування відрізняється від стероїдів?


Спортивне харчування принципово відрізняється від анаболічних препаратів, використовуваних професійними атлетами. Спортивне харчування – це "допоміжна їжа", яка містить концентровані добавки і мінерали з високою енергетичною цінністю. Наприклад, прийом гейнера рівносильний вживання тарілки каші з жирною куркою. Всі калорії, які містяться в цьому блюді, можна отримати в одній лише склянці гейнера. Спортивне харчування відіграє додаткову роль і не містить в собі ніяких гормональних речовин.


Глютамін


Глютамін, що відносяться до амінокислот, ще один дуже важливий будівельний матеріал, який потрібен м'язовим клітинам для росту і нормальної життєдіяльності. Без глютамінів просто неможливе повноцінне функціонування організму. Це одна з тих цеглинок, яка робить м'язи жорсткішими, а спортсмена сильнішим. На жаль, глютаміну не приділяють великої уваги під час харчування.


Навіщо потрібен комплекс спортивного харчування

Найкращий ефект демонструють харчові добавки і спортивне харчування, прийняте в комплексі. Вдале поєднання добавок дозволяє добитися ефективних результатів в короткі терміни. Комбінації залежать від цілей спортсмена. Наприклад, існує спортивне харчування для набору м'язової маси, спортивне харчування для схуднення, для рельєфу, для боксерів, для хокеїстів, для бігунів, баскетболістів, футболістів, тенісистів. Настільки індивідуальний підбір спортивного харчування допомагає отримати максимально збалансований раціон.


Для чого потрібен протеїн


Протеїн - найпоширеніше спортивне харчування. Для чого потрібен протеїн? Правильно, для того, щоб нарощувати м'язову масу, збільшувати силу і витривалість. Без м'язів ми навряд чи змогли б виконувати важкі вправи, демонструвати кубики на животі і розкішні біцепси. Протеїн - це основний будівельний матеріал для росту м'язів. Як відомо, для утворення м'язів потрібен не тільки тестостерон, але і їжа. Організму потрібен матеріал, з якого він буде вибудовувати м'язовий каркас. Цим матеріалом і служить протеїн, який дозволяє відбуватися синтезу білка. Попадання протеїну в організм дозволяє будуватися внутрішньоклітинні структури, поступово формуючи в м'язовий каркас.


Для чого потрібен гейнер


А для чого потрібен гейнер? Гейнер, який з англійської мови перекладається як приріст, являє собою живильну суміш вуглеводів і білка сироватки. Гейнер необхідний для збільшення м'язової маси, для відновлення організму, поліпшення загального тонусу. Креатин допомагає організму регенерувати, отримувати запас речовин, які накопичуються в організмі, утворюючи корисний резервний склад мінералів. До речі, це одна з самих перших спортивних добавок, яка використовувалася для поліпшення фізичного стану тіла.


Що таке BCAA


Що таке BCAA, запитаєте ви. BCAA – Branched-chain amino acids – являють собою частини білка, що відповідають за будівельну функцію клітин. До них відносять лейцин, ізолейцин, а також валін. По суті це амінокислоти з унікальною властивістю. Їх прийом дозволяє поліпшити регенерацію м'язів, збільшити цілісність м'язових волокон, підвищити енергетичний потенціал організму, а також зростання м'язів. Якщо говорити простими словами, BCAA годує самі м'язові волокна, тим самим дозволяючи їм рости. Інша властивість цього харчування – створення правильного анаболічного фону, тобто умов для росту м'язів.


Тестостеронові бустери


Тестостеронові бустери є спеціальними добавками, що стимулюють м'язовий ріст, збільшують силу, а також сексуальну активність. Часто тестостеронові бустери приймаються з метою лікування імпотенції, а також для нормалізації кількості статевих гормонів у крові. Тестостеронові бустери збільшують кількість природного чоловічого гормону тестостерону. Як підсумок – м'язовий ріст, покращений тонус організму, збільшення сили, витривалості, реакції, швидкості, а також посилення лібідо і первинних чоловічих ознак.


Аргініни


Аргініни - ще одна група амінокислот, яка повинна надходити з їжею безперервно. Тільки при таких умовах будуть розвиватися клітини, здійснюватись синтез білка, а також приріст м'язової маси. Інша важлива властивість аргінінів - нормалізація кількості холестерину в організмі людини.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації