СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМіфи про спортивне харчування


Ви напевно стикалися хоч би з одним із цих поширених міфів про харчування для спортсменів і бодібілдерів, які написанні в цій статті. Настав час розвінчати їх і почути правду!

У бодібілдінгу і фітнесі частенько важко зрозуміти, що є правдою, а що міфом і видомкою. У будь-якого спортсмена є своя думка, і дуже часто думка ця заснована на чутках, дезінформації або десятисекундній рекламі, рядком, що біжить, у вечірньому випуску новин. Багато міфів панують в розумах і в наші дні, попри те, що вони досконально вивчені і спростовані офіційною наукою.

Харчові добавки нерідко представляють нам як даремні і небезпечні, але це твердження не має нічого спільного з істиною.

1. Сироватковий протеїн сприяє ожирінню

Сироватковий протеїн не сприяє ожирінню. Організм починає набирати жирову масу тільки у тому випадку, якщо енергетична цінність (калорійність) раціону перевищує ваші потреби, а щоденний прийом протеїну в адекватній дозі сприяє максимальному росту м'язової тканини. А ось якщо у вашому раціоні недостатньо білку, вашому тілу украй складно нарощувати скелетну мускулатуру.

2. Спортивне харчування - гроші на вітер

На ринку існує величезна кількість дійсно корисних і ефективних препаратів, які сприяють набору м'язової маси і чинять на організм загальнозміцнюючу дію. Просто пам'ятайте, що абсолютно даремні і непотрібні препарати з сильно перебільшеними заявленими властивостями (їх нерідко пропонують нам продавці) відводять вас від продукту, який дійсно підвищує ефективність ваших тренувань.

3. Якщо я правильно харчуюся, препарати мені не потрібні

Збалансована дієта - хороший початок, але вона не забезпечить вас усіма елементами в повному об'ємі. На добову потребу в поживних речовинах впливає вік, стан здоров'я, стрес і інтенсивний тренінг. Спортивне харчування стане тим страховим полісом, який будь-якої хвилини зможе заповнити нестачу.

4. Усі препарати приблизно однієї якості

Не усі препарати однаково хороші. Різні компанії дотримуються різної політики, багато хто закуповує сировину низької якості і завдяки цьому виграє в ціні. Не вибирайте спортивне харчування, орієнтуючись виключно на ціну - в цьому випадку ви дійсно ризикуєте викинути гроші на вітер. Замість цього пошукайте відгуки колег і вивчіть експертні оцінки продуктів.

5. Креатин - це стероїд

Ніякого відношення до стероїдів креатин не має. Креатин - це природна хімічна сполука, яка є присутня в людському організмі і допомагає забезпечувати енергією м'язові клітини. А анаболічні стероїди - це фармакологічні препарати, які імітують дію чоловічого статевого гормону тестостерона і, як правило, приймаються в занадто високих, дійсно небезпечних дозах. Тоді як креатин - безпечний натуральний продукт, прийом стероїдів багатий розвитком великої кількості потенційно небезпечних побічних ефектів.

6. Навіть якщо ви не тренуєтеся, спортивне харчування сприяє набору м'язової маси і росту силових показників

Харчові добавки зроблять загальнозміцнюючу дію, допоможуть впоратися із стресом, підвищать якість сну і зміцнять імунну систему, але це не чарівні пігулки і не магічний порошок, який перетворить вас на бодібілдера велетенських розмірів. Спортивне харчуванняння підвищує ефективність тренувального процесу, але воно не зробить більшим і сильнішим того, хто забув дорогу в тренажерний зал.

7. Спортивне харчування має багато побічних ефектів

Левова частка компонентів харчових добавок міститься в людському організмі і є присутньою в щоденному раціоні харчування. Правильний прийом препаратів украй рідко веде до розвитку побічних ефектів.

8. Креатин негативно впливає на нирки

Із-за дуже високої популярності цей бустер продуктивності досконально вивчений в ході безлічі клінічних випробувань. Доведено, що креатин безпечний і нетоксичний для людей зі збереженою (здоровою) функцією нирок.Якщо у вас нирки хворі, то краще утриматись від його прийому.

9. Креатин може стати причиною м'язових судом

Як і у випадку з попереднім міфом, цей був розвіяний за допомогою наукових експериментів. Більше того, в одному з досліджень було виявлено, що спортсмени, які приймали креатин, рідше страждали від м'язових судом, крепатуры, травм, дегідратації і м'язової напруги.

10. Спортивне харчування на усіх діє однаково

Це твердження не має нічого спільного з дійсністю. Дуже часто ми дізнаємося, що креатин, передтренувальні комплекси або препарати для пампінга на одних людей діють набагато сильніше, ніж на інших. Більше того, навіть одна людина може не отримати бажаного ефекту від продуктів одного бренду, зате сповна відчує переваги препарату іншого виробника. Так що не думайте, що раз препарат не допоміг вашому другу, значить, він не допоможе і вам.

11. Спортсменам не потрібне додаткове джерело білку

Дослідження показали, що спортсмени, що інтенсивно тренуються, потребують додаткового прийому протеїну. Тренування виснажують і навіть руйнують м'язову тканину, а додатковий приплив протеїнових молекул допомагає відновлювати і ремонтувати пошкоджені м'язові волокна. Крім того, дослідження показали, що при недостачі білку в раціоні (чи якщо споживання білку знаходиться в межах так званої "норми") спортсмени починають втрачати м'язову масу.

12. Жироспалювачі - марна трата грошей

Найбільш популярні жироспалювачі - це справжній "збройовий склад" інгредієнтів, прискорюючих метаболічні процеси і стимулюючих спалювання жирової тканини. Звичайно, жироспалювач - це не чудодійний продукт, який позбавить від зайвої ваги навіть того, хто їсть усе підряд. Тільки за умови дотримання правильної дієти у поєднанні з силовим тренінгом і аеробними навантаженнями жироспалювач стимулює енергетичні процеси і прискорює обмін речовин під час тривалого процесу схуднення.

13. Наш організм синтезує достатньо Омега-3 жирних кислот

Людський організм не може отримувати омега-3 шляхом ендогенного синтезу. Омега-3 - незамінні жирні кислоти, а це означає, що потреба в них повинна покриватися за рахунок продуктів харчування. Харчові добавки, такі як риб'ячий жир, забезпечують організм необхідними омега-3 жирними кислотами, які мають велике значення для спортсменів, що інтенсивно тренуються, а також для осіб, що дотримуються низькокалорійних дієт.

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації