СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕІсторія про креатин


Що таке креатин? Креатин - це амінокислота. У 1835 році французький хімік-органік Мішель Шеврель, вивчаючи хімічний склад м'язів скелета, виявив речовину з цікавими властивостями. Своєю назвою креатин зобов'язаний латинському Корню Kreas, що означає м'ясо. Німецький професор хімії Юстус Лібіх перший комерційно використовував і застосував цю речовину для виробництва м'ясного екстракту або бульйонних кубиків. Кількість креатину в них складала 10% від маси.

що таке креатин чи шкідливий креатин

Упродовж 150 років учені проводили дослідження про роль креатину в організмі. В ході досліджень було з'ясовано, що креатин є білком і відноситься до класу іммінів. У організмі людини його вміст складає 120-150 грамів, 98% від цієї кількості міститься в м'язах. Утворюється він з амінокислот - гліцину, мітіонина і аргініну. У організмі людини і тварин міститься у формі креатин фосфату в м'язовій тканині. У невеликих кількостях виробляється у над нирниками, печінці і залозах. Штучно його отримують шляхом розщеплювання саркозину і ціанаміду. Креатин грає велику роль в енергетичному обміні. При здійсненні м'язової роботи АТФ витрачає свою енергію і окислюється до АДФ. Креатин фосфат відновлює АДФ до АТФ і ланцюг замикається. Тому наскільки великі в організмі запаси креатину, настільки будуть високими показники сили і витривалості.

Сучасна промисловість випускає креатин як білкову харчову добавку і застосовується в медицині і спорті. Креатин це білий позбавлений смаку порошок, випускається у вигляді порошку і капсул, при попаданні вологи втрачає свої властивості, тому розводять порошок перед вживанням.


Чи шкіливий креатин?


Тривалих досліджень про вплив креатину на організм людини не проводилося. Багато в чому вплив цієї харчової добавки на організм спортсмена залежить від того, який рівень креатину міститься в його м'язах. Для цього варто узяти біопсію м'язової тканини і визначити оптимальну кількість речовини, яку необхідно приймати усередину, для досягнення високих спортивних показників. Після прийому креатину багато спортсменів помічають прилив енергії, витривалість і ріст м'язової маси. У окремих випадках можлива надбавка маси тіла на 2-3 кг.

При передозуванні побічних ефектів не спостерігалося, оскільки молекула креатину маленького розміру і тому легко виводиться через нирки. При тривалому прийомі можливі судоми в м'язах. У разі незвичайної поведінки організму слід припинити прийом креатину і звернутися до лікаря.

Сьогодні на фармацевтичному ринку можна вибрати різноманітні сорти креатину. Серед них можуть попастися сорти низької якості. У них чистий креатин замінений дешевими добавками.

Природне застосування такого препарату може привести до погіршення здоров'я. Кращим рішенням буде придбання креатину в компанії добре відомої і такої, що зарекомендувала себе як хороший виробник. Серед спортсменів поширеною формою креатину є порошковий креатин моногідрат.

Спори про негативні наслідки від вживання спортивного харчування давно йдуть серед шанувальників бодібілдингу як в «качалках», так і на просторах Мережі. Креатин є однією з найбільш популярних харчових добавок, тому питання про те, чи шкідливий креатин чи ні, хвилює більшість споживачів.

Для початку потрібно розібратися, що являє собою креатин і для чого він потрібен в організмі. Відомо, що речовина служить для здійснення рухової функції м'язів і для повноцінного синтезу необхідного надходження амінокислот, які містяться в м'ясних продуктах. Отже, спортсменам під час інтенсивних занять потрібно обов'язково дотримуватися дієти або вживати спеціальні харчові добавки.


Вплив на організм креатину


В яких випадках застосовують дане спортивне харчування? Насамперед, воно необхідно професійним спортсменам, активним прихильникам фітнесу (особливо важких силових і кардіо навантажень), вегетаріанцям і бодібілдерам. Користь від прийому креатину проявляється в наступному:

зростає сила м'язів і їх витривалість;
у деяких випадках можливий приріст «сухої» м'язової маси;
скорочується час відновлення після навантажень;
при дотриманні певної дієти препарат допомагає схуднути.


Чи існують ситуації, коли креатин може завдати тільки шкоду?


Безумовно. Насамперед, побічні ефекти пов'язані з неправильним дозуванням або незбалансованим харчуванням під час прийому препарату. Наприклад, шанувальникам білкових дієт краще уникати вживання добавки. Це може негативно позначитися на роботі ряду внутрішніх органів. В деяких випадках застосування препарату може спричинити затримку рідини, тому не можна скорочувати споживання води, а також приймати сечогінні засоби. Також бувають окремі стани, при яких креатин однозначно може бути шкідливий для здоров'я:


хронічні захворювання печінки та нирок;
астма;
харчові алергії (індивідуально);
годування грудьми і вагітність (досвіду застосування не існує);
проблемна шкіра (може спровокувати появу акне);
хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.


Видно, що в більшості випадків причиною виникнення побічних явищ служить або поганий стан здоров'я або недотримання правил прийому. Часто можна почути питання про те, чи шкідливий креатин для чоловічої потенції. Відповідь однозначна: препарат не сприяє зниженню сексуальних можливостей і не призводить до безпліддя.

Іноді зустрічається інформація, що речовина може сприяти до звикання, впливати на артеріальний тиск або викликати аритмію. Хоча подібні висловлювання абсолютно не відповідають дійсності, у разі виникнення сумнівів щодо стану здоров'я консультація лікаря зайвою не буде.


Відгуки про наслідки прийому креатину

Відомості, які розташовані на сайтах інтернет-магазинів з продажу спортивного харчування практично завжди спрямовані на залучення покупців і можуть містити не зовсім об'єктивну інформацію. Тому при виборі препарату не буде зайвим прислухатися до відгуків і думок тих, хто випробував на собі користь або шкоду креатину. Як правило таке можна почитати на тематичних форумах. В основному спортсмени задоволені від прийому креатину, адже це не стероїд (не гормональний препарат), побічні ефекти не проявляються при прийому. Єдине це затримка води, і можливі судоми в ночі, для того рекомендується вживати калій, магній (оротат калію, який можна купити в аптеці без проблем)


Де купити креатин

Купити креатин можна в любому спортивному магазині, чи в інтернет магазині спортивного харчування, там він буде навіть дешевший. Вибирайте, надійний хороший інтернет магазин.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації