СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕДослідження впливу стероїдів на людей у високих дозуваннях


Деякі відомі препарати можуть похвалитися таким упередженим ставленням до них, як анаболічні стероїди. Звичайна людина вважає, що навіть при їх одноразовому використанні в організмі відбувається маса шкідливих змін аж до випадіння волосся, появи раку чи інфаркту.

Громадськість твердо засвоїла — стероїди неймовірно шкідливі і небезпечні для застосування, використовувати їх не можна ні під яким виглядом. Однак прихильники цих засобів дивляться на питання інакше. На їхню думку, ЗМІ невиправдано перебільшують небезпеку вживання стероїдів, а ризик виникнення серйозних захворювань чи смерті майже не існує. Який погляд ближче до істини? Шанувальники стероїдів зазвичай посилаються на те, що в медицині ці препарати вже років 50 на хорошому рахунку. Противники вважають, що культуристи вживають анаболіки в підвищених дозах і тому піддаються більшій небезпеці, ніж звичайні пацієнти, а звичайний курс «хімії» представляє серйозну загрозу для здоров'я.

дослідження впливу стероїдів на людей у високих дозуваннях

Як правило, всі дебати заходили в глухий кут з однієї причини — відсутність достовірних даних і недостатня кількість проведених досліджень. Етика медицини робить скрутним проведення таких дослідів на людях із застосуванням високих дозувань анаболіків. В розпорядженні є дуже невелика кількість даних, які можна використовувати, як серйозний аргумент.

Є дані про трьох дослідженнях, що проводилися з застосуванням не звичайних терапевтичних дозувань, а підвищених, але саме таких, які вважаються серед культуристів достатніми для нарощування м'язової маси і збільшення сили. Такі дозування використовуються у багатьох курсах для культуристів. Ці дослідження фіксували багато важливих параметрыв, в тому числі коливання рівня холестерину, інсуліну, простатичного специфічного антигену (ПСА) і печінкових ферментів. Отримані дані дозволили зробити об'єктивні висновки про вплив анаболічних стероїдів на організм під час проведення курсу «хімії».


Застосування 600 мг тестостерону в тиждень


Це дослідження розглядало ефект від застосування тестостерону енантат в різних дозуваннях для 61 здорового чоловіка у вікових межах від 18 до 35 років. Оцінювалися розміри м'язів, статура, сексуальні функції, здатності до спілкування та інші параметри.

З учасників було сформовано п'ять груп, які отримували препарат у тижневих дозах 25, 50, 125, 300 і 600 мг протягом 20 тижнів. Перед цим основним курсом проходив контрольний період (4 тижні), а по закінченні експерименту — післякурсова (16 тижнів).

Найбільш помітні зміни відбулися в групі, яка приймала 600 мг тестостерону. Зафіксовано було помітне збільшення маси і сили. Вага зросла в середньому на 7,7 кг за весь період. Ні в одній з груп не відзначено істотних відхилень у кількісних показниках антигену простати, печінкових ферментів, сексуальної активності або поведінкових особливостях. У представників всіх груп, крім тих, хто отримували дозування 25 мг, знизився вміст «хорошого холестерину» (ЛПВЩ), але це єдиний негативний показник. Найбільше зниження відбулося в групі, де вживали в тиждень 600 мг тестостерону, і тут середній вміст ЛПВЩ склало 34 одиниці, що означає його зниження на 9 одиниць відносно норми. В інших групах кількісні показники ЛПВЩ знаходилися в межах допустимих (40-59 одиниць) параметрів для чоловіків.


Застосування 600 мг нандролону в тиждень


Схоже дослідження проводилося для нандролон деканоату. Учасники у кількості 30 осіб були поділені на дві групи. Перша група займалася фізичними вправами з відчутним навантаженням, а друга група — ні.

У перший тиждень експерименту учасники отримували по 200 мг нандролону, у другий — по 400 мг, а з третього тижня по дванадцятий — по 600 мг препарату. З тринадцятого по шістнадцятий тиждень відбувалося поступове зниження дози.

Під час досліду перевірялися такі біологічні параметри, як рівень тригліцеридів різної щільності, чутливість до інсуліну, покази рівня глюкози натще. Навіть під час прийому високих дозувань не відзначалося ніяких негативних наслідків. В учасників, які займалися фізичними вправами, було зафіксовано помітне поліпшення показників рівнів тригліцеридів, вуглеводний обмін став більш інтенсивним. Єдиним негативним наслідком в обох групах виявилося зниження рівня ліпопротеїдів високої щільності приблизно на 8-10 одиниць.


Застосування 100 мг оксіметолону в день


Третє дослідження проводилося для оксіметолону. Це пероральний стероїд, один з найбільш серйозних і небезпечних препаратів, що вимагають особливої обережності у застосуванні. Проведені дослідження дали чітке уявлення про реальні можливості правильного використання оксіметолона.

Учасниками були 31 чоловік у віці 65-80 років, розділені на три групи. У першій групі брали по 50 мг оксіметолону в день, у другій — по 100 мг, третя група приймала плацебо. Період дослідження — 12 тижнів. В цей час постійно вимірювали параметри м'язової маси і сили, кількість холестерину і ліпопротеїдів різної густини, антиген простати, печінкових ферментів.

Зміни м'язової маси та сили були порівнянні з даними при застосуванні тестостерону в дозах 125 мг та 300 мг на тиждень і склали від 3 кг (при дозуванні 50 мг оксіметолону) до 5,5 кг (при дозуванні 100 мг). Істотні зміни рівнів антигену простати, холестерину, ліпопротеїдів, тригліцеридів не спостерігалися. Було відзначено зниження ЛПВЩ на 19 одиниць (для 50 мг оксіметолону) та на 23 одиниці (при 100 мг). Кількісні показники ферментів печінки незначно збільшилися в групі, яка приймала по 100 мг препарату, але зміни розмірів печінки або появи будь-якого печінкового захворювання не відмічалося.


Загальні підсумки проведених досліджень

1. У трьох проведених випробуваннях брали участь 122 чоловіка. Дослідження, пов'язані з використанням анаболічних стероїдів і їх впливом на організм, тривали 5 місяців.

2. Оцінки змін метаболізму і ризиків для стану здоров'я були об'єктивними і небезпек не виявили. Головною негативною дією виявилося зниження рівня ліпопротеїдів високої щільності, що може мати відношення до розвитку серцево-судинних захворювань. Однак, поки що не існує даних про вплив цього фактору на здоров'я за короткий період часу. Можливо, цей негативний прояв буде компенсуватися позитивними змінами метаболізму, які відбуваються при поєднанні стероїдів і фізичного навантаження.

3. Можна зробити припущення про те, що періодичне застосування анаболічних стероїдів не створить серйозних ризиків для здоров'я. Принаймні, не доведено, що вживання анаболіків в рекомендованих дозуваннях завдає серйозної шкоди організму.

4. Негативні наслідки можуть проявитися при тривалому неконтрольованому використанні цих засобів. Не викликає сумнівів той факт, що стероїди сприяють виникненню серцево-судинних захворювань, що призводять до смерті, але безпосередньо від самих препаратів ніхто не гинув.

5. При грамотному використанні анаболічні стероїди зовсім не так небезпечні, як прийнято вважати в суспільстві. Їх можна застосовувати цілком безпечно при дотриманні дозувань і режиму тренувань.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації