СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЗастосування гормональних препаратів у спорті


Сьогодні гормональні препарати і спорт – речі, які стали невіддільні один від одного. Стероїди, які були розроблені препарати для лікування захворювань, активно використовуються в спортивній галузі, допомагають нарощувати м'язову масу, активізувати анаболічні процеси в організмі, спалювати жир і багато іншого. Гормональні препарати так активно стали використовуватися з тієї причини, що механізм їх дії схожий з впливом гормонів, які наповнюють людський організм. Чоловічі і жіночі гормони є біологічно активними речовинами, що виробляються клітинами залоз. Їх мета – допомагати організму виживати і впливати на різні органи.


Види гормональних препаратів


Гормональні препарати поділяються на види в залежності від свого ефекту і того, який гормон залози вони імітують. Наприклад, штучний гормон інсулін імітує інсулін, що виробляється залозою, що знаходиться в підшлунковій області. Інший гормон імітує речовину, що виділяється гіпоталамусом і гіпофізом: це і знаменитий окситоцин, гормон пітуїтрин. Інша група – це гормони щитовидної залози. Нарешті, найпоширеніша у спорті група – статеві гормони. Саме вони використовуються у вигляді анаболіків в цілях, щоб наростити м'язи, поліпшити рельєф, збільшити витривалість і силу.

Гормональні препарати навіть у мікро-дозах здатні впливати на організм людини і надавати фізіологічний ефект. Важливо розуміти, що гормональні препарати, що вводяться всередину штучним шляхом, впливають на наш організм своїми побічними ефектами. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися тривалість курсу прийому та дозування. Все це повинен призначати фахівець. Рекомендуєм приділити увагу підбору стероїдів, корегування курсу та впливу анаболіків на самопочуття спортсмена.


Історія відкриття гормональних препаратів


Спочатку були відкриті гормони та їх функції. Тільки потім були створені синтетичні аналоги, які отримали широку популярність із-за своєї ефективності. Довгий час ніхто не вірив у те, що гормони дійсно впливають на органи, цьому давали лише окультне значення. Але пізніше, коли процеси фізіології були вивчені, а анаболічні реакції досліджено, медики змогли зробити прорив у застосуванні анаболіків. Зрозуміло, перш ніж гормони потрапили у спорт, пройшло багато часу, але сьогодні їх ефективність не лише доведено науково, але і незаперечна.

Велика частина гормональних препаратів створена для поліпшення результатів спортсменів у силових видах спорту. Анаболічні стероїди прискорюють ріст м'язових тканин, відновлюють після травм, опіків, поранень. Всі вони діють за тим же принципом, що і природні гормони, з однією умовою – допомагають обійти звичайний анаболічний цикл і отримати результат досить швидко. Саме до цього прагнуть спортсмени, які не можуть витрачати роки на тренування і дієти, адже анаболічний цикл потребує ретельної стимуляції, чого досягти своїми зусиллями неймовірно важко.


Найпопулярніші гормональні препарати


Одним з найпопулярніших гормонів в баночці є метан або діанабол. Цьому препарату вже дуже багато років, тому спортсмени віддають перевагу саме йому. Метан здатний накопичувати енергію, що використовується для синтезу білків і спалювання підшкірний жир. Цей препарат використовують як в медицині, так і в спорті. Ним лікують опіки, травми м'язів, переломи, навіть ниркову недостатність. Препарат буває у вигляді таблеток, а також можлива ін'єкційна форма застосування. У метану багато побічних ефектів, тому необхідно приймати тільки під час стероїдного курсу.

Інший популярний спортивний стероїд – нандролон, чий механізм роботи повторює тестостерон. Гормон допомагає в лікуванні важких хронічних інфекційних захворювань, онкології. Останнім часом він особливо активно використовується для нарощування м'язової маси, сушіння рельєфу тіла, збільшення витривалості організму. Великий недолік препарату – можливість підвищення тиску, а також часті головні болі. Також хочеться відзначити ганабол, що збільшує відсоток м'язової маси. Станозолол є ще одним препаратом, що імітує дію тестостерону, лікує анемію, відновлює після травм.


Інші гормональні препарати:

омнадрен, активно використовується в бодібілдінгу;

гонадотропін;

анастрозол;

оксандролон і багато інших.


Чому під час застосування стероїдів, необхідні медичні обстеження?

Яким би ефективним і безпечним не був стероїдний препарат, він є штучною речовиною, яка не була придумана природою. Природне, його використання здатне привести до виникнення патології. Кожен спортсмен, який вирішив наростити масу, таким чином, повинен постійно проводити моніторинг організму, стежити за серцем, нирками, печінкою та іншими органами, які піддаються впливу токсинів. Регулярні медичні дослідження допомагають перестрахуватися від серцевих нападів, вчасно виявити проблеми і усунути джерела загрози. Крім того, не кожен організм здатний перенести той чи інший препарат, зустрічаються навіть індивідуальні алергічні реакції.

Тільки медичне обстеження і такий фахівець, зможе точно сказати, чи підходить препарат спортсмену чи ні, чи принесе він незворотну шкоду чи ні. Якщо виникли будь-які ознаки інтоксикації – біль, патології – потрібно негайно звернутися до лікаря і зробити всі необхідні дослідження. Тільки так можна досягти хороших спортивних досягнень з допомогою анаболічних стероїдів, які виступають у ролі помічника спортсмена, котрий веде здоровий спосіб життя.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації