СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАнаболічні препарати


В даний час під словом стероїди мають на увазі саме анаболічні препарати (препарати на основі чоловічих статевих гормонів). У цьому-то і криється головна помилка атлетів. Адже андрогени і анаболічні стероїди – це цілий список різноманітних гормональних препаратів, серед яких можна зустріти, як гормони кори надниркових залоз, так і чоловічі статеві гормони, і жіночі статеві гормони.


Анаболічні препарати: опис і властивості анаболіків


Сьогодні ж ми сконцентруємо увагу на конкретній групі стероїдних засобів, а саме на чоловічих статевих гормонах.

Анаболічні стероїди – це група синтетичних утворень, схожа за властивостями з природним чоловічим гормоном тестостероном і дигідротестостероном. Головною причиною для створення такого типу речовин послужило бажання дослідників синтезувати препарат, що володіє анаболічними властивостями тестостерону і позбавлений його андрогенного впливу. Сказати, що препарати з анаболічним ефектом було легко створити, – нахабно збрехати. Адже для їх отримання необхідно було внести кардинальні зміни в молекулярний ланцюжок, що є далеко не тривіальним завданням. Але результат безперечно вартий витрачених сил, часу і коштів. Адже анаболічні стероїдні препарати, синтезовані таким чином, володіють цілим рядом переваг і особливостей. Наприклад, вони можуть володіти мінімальною адрогенною дією у поєднанні з потужним анаболічним ефектом.

анаболічні препарати

Однак, анаболіки стероїди у своєму великому асортименті – це ринок, що розвивається. Іншими словами, незважаючи на всі зусилля дослідників, не можна сказати, що первісна задача була вирішена. Тобто, ідеальний анаболічний препарат раніше не створено. Адже нікому так і не вдалося синтезувати речовину, що володіє одними властивостями і повністю позбавлена інших. Тому будь-який відомий Вам стероїд не ідеальний, він у тій чи іншій мірі, але має андрогенні властивості.

У чому ж полягає головна проблема, точніше буде сказати перешкода? Чому анаболічні препарати не можуть позбутися негативних ефектів? Справа в тому, що при зниженні андрогенного впливу препарату Ви незмінно вплинете і на його анаболічну потужність. Саме з цієї причини багато анаболіків менш андрогенні, ніж тестостерон, поступаються йому за анаболічними показниками.

З цієї ж причини перед кожним атлетом постає своєрідна дилема: вибрати не найпотужніші стероїди анаболізму дії, позбавлені побічних ефектів, або ж використовувати сильні анаболіки, але в той же час шкідливі?! Знову ж таки, ми отримуємо закономірність, що чим сильніший препарат, тим він небезпечніший для вашого здоров'я, і навпаки.


Анаболічні препарати стероїди: застосування в спорті та історія анаболіків


Щоб вивчити всі таємниці анаболіків, заглянемо в історію. Стероїди з'явилися в роздрібній продажі приблизно в 1950-му році. А вже через десять років ринок фармакології розвинувся до стану домінанта. Тобто, до моменту мільйонних вливань грошей, таких же витрат і доходів компаній, зайнятих у даній сфері.

До того ж, у 50-60-ті роки на ринку з'явилися практично всі найсильніші анаболічні препати (стероїди), відомі Вам. Так, за минулі роки багато що змінилося. Якісь засоби були зняті з продажу, які змінили свою назву, які були модифіковані, в кращу або гіршу сторону. Але, якщо дивитися глобально, великих змін практично не відбувалося.

Анаболічні стероїди-препарати, як були, так і залишаються головним пунктом доходу фармакологічних компаній і найпопулярнішим засобом серед атлетів. Ще у період своєї появи, вони зайняли вакантне місце королів спортивної допоміжної медицини, і поступатися його не збираються. Та й хто може їх усунути з "посади", якщо анаболіки, як і десятки років тому, здатні ефективно нарощувати м'язи, підвищувати силу і обсяги витривалості. Своїх позитивних якостей вони не втратили, а десь навіть і придбали.

Тут слід зробити невеличку ремарку і сказати, що, анаболічні гормони-препарати, не були б такими, як ми їх знаємо, якщо б не один конкретний стероїд, а саме Діанабол (метандієнон). Саме цей препарат став проривом, який дозволив стероїдним засобам, захопити ринок фармакології. Синтезований Діанабол був на потужностях компанії C1BA, а за його створенням стояв лікар команди штангістів США, Джон Ціглер. Практично моментально, після свого відкриття, Діанабол завоював популярність і любов атлетів. Його використовували важкоатлети, потім до них приєдналися легкоатлети, плавці і т. д. Не дивно, що за Діанаболом в спорті з'явилися і інші анаболічні стероїди, які поширилися настільки, що практично кожен атлет в середині 20-го століття їх приймав.

До речі, сьогодні препарати на основі метандієнона користуються не меншою популярністю. І якщо Вам дійсно потрібен якісний стероїд такого типу або інший, не менш ефективний стероїдний препарат, Ви можете відвідати інтернет-магазин спортивної фармакології і там купити анаболічні препарати стероїди, дізнатися про їх застосування та властивості.

Але повернемося до теми. Кінцевим підсумком такої високої популярності анаболіків стала заборона на їх застосування і прирівнювання даних препаратів до допінгу. Першим спортивним змаганням, де анаболічні засоби були заборонені, а атлетів, брали карали, стали Олімпійські ігри в Монреалі 1976-го року.

Не можна сказати, що заборона, як-то суттєво вплинула на популярність, якою користувалися препарати анаболічної дії, або на сталий за довгі роки попит. Так, професійні атлети стали рідше вдаватися до використання стероїдів, але ось любителі, як брали, так і беруть дані речовини. У США, наприклад, приблизно 1 мільйон осіб щорічно вживає стероїди, причому в більшості своїй це саме любителі, а не професіонали. Також широкий віковий діапазон людей, які купують андрогени і анаболічні стероїди, – від профі з двадцятирічним стажем і до недавно закінчивши школу підлітків.

Однією з причин для такого ривка популярності анаболіків став постійно зростаючий інтерес до бодібілдингу серед чоловіків. І тут вже не потрібно бути семи п'ядей у чолі, щоб зрозуміти, що анаболічні стероїдні препарати і бодібілдинг тісно пов'язані між собою. По суті, рівень вживання анаболіків пропорційний зростанню популярності бодібілдингу. А зростати ця популярність почала ще в 70-ті роки двадцятого століття. В 80-е ж, коли бодібілдинг отримав широке розповсюдження і увійшов в моду, стероїди увійшли в моду разом з ним. Така картина спостерігається і сьогодні. Інтерес від людей чоловічої статті населення до бодібілдингу зростає. А, отже, зростає і рівень вживання стероїдів.

Погано ж те, що сьогодні не кожен атлет розуміє, що анаболічний препарат-стероїд – це зовсім не чудодійний засіб, адже його активність безпосередньо залежать від різноманітних факторів, від харчування – до тренінгу. Про це ми і поговоримо далі.
Анаболічні стероїди: ефект і вплив анаболіків

Точно описати всі біохімічні процеси, що відбуваються в нашому організмі під час прийому стероїдів, неможливо. І все-таки, нам би хотілося представити загальний опис того, який вплив анаболічні стероїди роблять на людський організм, і що відбувається під час їх дії? Для зручності пропонуємо розглянути вплив ААС безпосередньо на м'язову клітину.
Всі стероїди вводяться орально, або у вигляді ін'єкцій. При введенні за допомогою уколу стероїд потрапляє відразу в кров, при оральному введенні він потрапляє в кров із шлунка або печінки, тут вже залежить від стероїду. Перед тим, як проявити свій вплив, анаболічний стероїд, немов по руслу річки, пересуваються по нашому тілу, досягаючи всіх його частин і куточків. Кожна молекула несе в собі інформацію, яка передається клітині при попаданні в них препарату. Клітини ж для засвоєння цієї інформації володіють спеціальними рецепторами, розташованими на клітинній мембрані. Такі рецептори називаються стероїдними рецепторами або андрогенними рецепторами.

Ефект анаболічних стероїдів виявляється в першу чергу саме на андрогенний рецептор. Також варто відзначити, що сам стероїдний рецептор реагує виключно на вплив анаболіків, інші речовини йому, так би мовити, нецікаві. Приблизно така ж картина спостерігається і в інших клітинах нашого тіла з іншими рецепторами, які пристосовані лише для поглинання певного виду молекул.

Велика частина стероїдних молекул пересувається по крові в зв'язаному стані, у стані кріплення з протеїнами або з глобуліном. Таким чином, дія анаболічних препаратів не виявляється до потрапляння в м'язи. Між іншим, лише 2% стероїдних молекул в нашій крові – це вільні молекули, інші 98% – це пов'язані стероїдні молекули.

Після зв'язування рецептора поступово запускається ефект анаболічних препаратів: стероїдно-рецепторний комплекс направляється в ядро клітини, де об'єднується зі спеціальними сегментами на нуклеїнових кислотах ДНК. Потім відбувається процес транскрипції. Тобто. ДНК запам'ятовує отриману від з'єднання стероїда і рецептора інформацію, в результаті чого ця інформація у вигляді РНК покидає ядро клітини і приєднується до РНК в цитоплазмі. І лише після цього запускається ефект вироблення білка.

Як на ділі, так і на листі дія анаболічних стероїдів – процес непростий, так і на посиленому синтезі речовин воно не закінчується. Тому не зайвим буде обговорити ще деякі сторони впливу анаболіків.

Перше: дія анаболічних препаратів сприяє секреції креатинфосфату. Дана речовина є ключовим елементом у процесі відновлення АТФ. АТФ ж у свою чергу є основним джерелом м'язової динаміки. По суті, АТФ у відповіді за все скорочення і розширення м'язів в нашому організмі.

Крім того, вплив препаратів з анаболічним ефектом спонукає синтез ендогенного інсуліну (м'язове волокно при вживанні стероїдів здатне самостійно, без допомоги інсуліну, засвоювати поживні і корисні для нього елементи). Що в свою чергу дає атлету можливість знизити рівень жиру в організмі і поліпшити візуальний вигляд м'язів, їх рельєф.

Також ефект препаратів анаболічної дії призводить до виникнення такого явища, як стероїдний памп (м'язове накачування). Справа в тому, що стероїди при попаданні в організм здатні підвищувати кількість крові в організмі і еритроцитів в крові. Завдяки чому збільшується насиченість м'язів кров'ю, той самий памп або пампінг, що в свою чергу призводить до збільшення м'язів у обсязі і кращої їх податливості тренінгу.

Варто уточнити дещо з приводу того, який вплив анаболічні препарати- стероїди чинять на клітину м'яза. Відомо, що після проникнення в ядро м'язової клітини і виконання своїх функцій, комплекс, що складається з стероїду і рецептора, потрапляє назад в кров, де він, або знову береться за справу, або відправляється на виведення з організму. Однак, далеко не всі види стероїдів придатні для засвоєння м'язової клітиною. Багато молекул продовжують циркулювати в крові, так і не потрапляючи в м'язову клітину, поки не будуть виведені з організму, наприклад, з сечею.

В цілому ж, ефект анаболічних стероїдів-препаратів вкрай корисний для атлетів. Але буває і так, що навіть самі нешкідливі засоби, практично позбавлені андрогенного дії, проявляють побічні ефекти. Чому так відбувається? Все просто: деяка частина стероїдів може бути перетворена організмом атлета в жіночі статеві гормони, естрогени. Даний процес називається ароматизацією.

Процес ароматизації – неоднозначне явище, здатне принести як користь, так і небажані для атлета наслідки. І в ряді випадків побічні ефекти анаболічних стероїдів є саме наслідком ароматизації. Захиститися від такого типу трансформації стероїдів складно, але можна мінімізувати наслідки, наприклад, приймаючи антиестрогени.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації