СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКорисні ефекти стероїдів

 

Про те, який ефект при прийомі анаболічних стероїдів впливає на людський організм знають багато, принаймні, думають, що знають. Адже насправді їх дія не сконцентрована на одному лише поліпшенні показників, значущих в спорті – швидкість, витривалість, зростання мускулатури і т. д. Не дарма ж вони вже не перший десяток років ефективно застосовуються в медицині для лікування людей, причому як чоловіків, так і жінок.

корисні ефекти стероїдів

У той же час багато хто вважають, що ефект стероїдів має переважно негативний вплив, мовляв потенційна користь від їх застосування сильно нижча, ніж шкода, яку вони можуть завдати. Ми-то з вами розумієм, що це не так, вже точно, якщо використовувати ААС правильно, однак на думку суспільства суто протилежно і навряд чи зміниться в найближчі роки.

Звичайно, властивості стероїдів та їх ефекти здатні забезпечувати підвищення спортивних результатів – вони збільшують силу, витривалість і багато інші характеристики спортсмена. Але це зовсім не означає, що вони марні в інших сферах. Взяти, наприклад, ту ж медичну практику. Мало хто знає, що майже всі анаболічні та андрогенні стероїди спочатку розроблялися для застосування саме тут – в медицині, а також у ветеринарії, а отже, сумнівів у їх корисності не було, і немає.

Сьогодні ми якраз і говоримо про те, які ефекти стероїдів можуть виявляти позитивні (про побічну дію ми вже не раз писали, ознайомитися з попередніми матеріалами Ви можете, пошукати на сайті і почитати), які з них корисні в спорті, наприклад, в бодібілдингу, а які можуть стати в нагоді при лікуванні захворювань.

Корисний ефект стероїдів і властивості


Отже, без зайвих просторікувань відразу до справи. Мабуть, одним з найважливіших ефектів, які проявляються препаратами категорії ААС, є збільшення силових показників. Багато хто знає, що цей ефект стероїдів-препаратів має місце бути, але не багато хто здогадується, як він відбувається. Пояснюємо: це здійснюється за рахунок того, що ААС, підвищуючи синтез білка в організмі, здатні збільшувати товщину міофібрильных елементів (міозин і актин), які відповідальні за м'язове скорочення. Очевидно, що проявляється ця дія тільки при проведенні супутнього інтенсивного/важкого тренінгу і білкового харчування. Може деякий ефект стероїдів, що полягає в підвищенні силових характеристик, відбуватися ще й за рахунок збільшення тканинних "важелів" у зв'язку зі зростаючим обсягом саркоплазми (клітинна рідина) і загальною затримкою води. Така сила вважається тимчасовою, в особливості, якщо атлет напередодні змагань збирається позбавлятися від зайвої рідини в організмі, прагнучи потрапити в потрібну вагову категорію.

Не менш значимий ефект анаболіків, що виявляється на курсі – це збільшення об’єму м'язової маси. Можна сказати, що це явище – наслідок попереднього описаного: підвищення обсягів саркоплазми і зростання міофібрил є важливими факторами, що впливають на рості мускулатури при застосуванні ААС. Зрозуміло, як і у випадку з силою, цей ефект стає видимим тільки при відповідному харчуванні і важких тренуваннях.

Зауважимо, що є й ще один аспект, який спостерігається при прийомі ААС, який призводить до зростання обсягів мускулатури – це ефект збільшення об'єму крові. У дослідженнях було показано, що вже протягом 2-3 тижнів після початку терапії стероїдами кількість крові може збільшуватися в середньому на 10-20%.

Крім того, властивості анаболічних і андрогенних стероїдів можуть забезпечувати ще і підвищення витривалості. Є підстави вважати, що при використанні ААС зростає кількість мітохондрій у клітинах м'язів, завдяки чому ці клітини отримують можливість утилізувати кисень протягом важких фізичних навантажень, збільшуючи, таким чином, витривалість приймаючого. Деякі автори вказують на факт зростання рівня гемоглобіну в крові при прийомі стероїдів, що також призводить до збільшення витривалості, і на інші фактори, які на практиці сприяють цьому покращанню.

Має значення і ефект від стероїдів, що полягає в спалюванні жирового прошарку, який особливо важливий в бодібілдингу (не тільки). Те, що він є, і досить значний, вже давно відомо, а ось, чому він проявляється – давня тема для суперечок. Деякі фахівці пов'язують це явище з підвищеним вивільненням вільних жирних кислот і їх використанням в якості джерела енергії при проходженні фізичних навантажень. Які стероїди можуть ефективно спалювати жир? Їх досить багато – станозолол в ін'єкціях, і в таблетках, оксандролон, тестостерон пропіонат та ін.


Дія стероїдів на організм людини


Продовжимо нашу розповідь, не відхиляючись від основної теми. Отже, відомо, що крім вище описаних поліпшень, дія стероїдів на людський організм може полягати ще й у збільшенні здатності виконувати більш об'ємний і більш інтенсивний тренінг. Ця здатність, як передбачається, пов'язана із збільшеною можливістю організму ресинтезувати креатинфосфат (скорочено – КФ). Доведено, що без достатньої кількості креатинфосфату наше тіло, зокрема м'язи, швидко стомлюється, а концентрація молочної кислоти переходить всі допустимі межі. Також при нестачі КФ відзначається підвищена схильність до явища перетренованості, яке супроводжується збільшеним розпадом м'язових тканин (збільшується катаболізм) та іншими погіршеннями.

Ще одна корисна дія стероїдів – це скорочення часу, потрібного на відновлення після тренування або якоїсь травми (мова тут йде про фізичну сторону питання, про психологію– трохи нижче по тексту). Той факт, що препарати категорії ААС сприяють уповільненню екскреції азоту і синтезу протеїну, як раз таки і пояснює, чому спостерігається більш швидке відновлення організму. Між іншим, ця дія анаболічних і андрогенних стероїдів може допомогти відновитися не тільки після фізичних навантажень і травм, але ще і після операцій, опіків, а також захворювань.

Зрозуміло, подібний вплив анаболіків, нехай і опосередковано, але все-таки підвищує ефективність проведених тренувань. У спортсменів спостерігається більш швидке загоєння травмованих кісток, зв'язок, м'язових тканин, зменшується кількість надривів м'язів, розтягувань і переломів, що завжди корисно, особливо при регулярних фізичних навантаженнях.

Ми вже говорили про те, що дія анаболічних стероїдів може призводити до схуднення, якщо точніше, то до спалювання жиру, але забули додати, що це не єдиний спосіб того, як вони можуть покращувати якість м'язів атлета. Про що конкретно йдеться? Про те, що крім схуднення стероїди також можуть призводити до більш кращої венозної промальовуванні м'язів. Цей ефект, між іншим, пов'язаний з підвищенням припливу крові до працюючих м'язів, так і з поліпшенням мускулатури з зовнішньої сторони.

Психологічно це дія анаболіків в першу чергу відчувається як більш краще наповнення м'язів і називається пампінгом або стероїдним накачуванням. Для довідки: пампінг – це явище, що дає явний косметичний ефект і збільшує працездатність м'язів. Детальніше про нього Ви можете прочитати в одному з наших попередніх матеріалів, де ми детально розбираємося в його причинах, ефекті і наслідках. Також необхідно виділити таку корисну дію анаболічних і андрогенних стероїдів, як зменшення болів, пов'язаних з тендинітом та/або артритом. Багато атлетів, та й не тільки, відзначають наявність такого поліпшення. Більш того, цей ефект був і є показанням до лікарського застосування стероїдних засобів в медицині.


Сприятлива психологічна дія стероїдних препаратів.


При прийомі препаратів ААС можуть спостерігатися такі значущі поліпшення, як: загальний психологічний підйом, підвищення бажання процвітати і тренуватися, підвищення мотивації та цілеспрямованості, зростання концентрації й збільшення толерантності (несприйнятливості) до больових відчуттів, і багато інших. Ці ефекти, до речі, є значущими не тільки в спорті і для спортсменів, які прагнуть досягти поставлених перед собою цілей, але і в повсякденному житті.

На закінчення виділимо дію стероїдів на організм, яка на думку багатьох не є першорядним, але насправді буває дуже корисною: підвищення здатності накопичувати м'язовий глікоген, збільшення здатності поглинати більше харчового протеїну, зменшення часу м'язової реакції при стомленні.

Також може спостерігатися така дія анаболіків і андрогенів, як поліпшення м'язової пам'яті, зміцнення імунної системи, збільшення синтезу гормону росту, підвищення показників швидкості і реакції, збільшення сексуальної активності (лібідо), і так далі. Звичайно, багато з описаних вище ефектів властиві не всім ААС, а лише деяким з них. І це варто розуміти. Використовуючи, наприклад, оксандролон або станозолол, не чекайте від них неймовірного збільшення м'язової маси. Або, навпаки, приймаючи, метандієнон (метандростенолон), не розраховуйте на виражене спалювання жиру.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації