СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк тестостерон впливає на організм


Хоча тестостерон і називають чоловічим гормоном, жінки також не можуть жити без нього. Він служить обом статям, хоча в декілька різній формі. У чоловіків тестостерон виробляється в яєчках. У жінок в невеликих кількостях, він виробляється яєчниками, корою надниркових залоз і плацентою під час вагітності. Тестостерон - це андрогенний гормон, який відповідає за чоловічі характеристики організму (від грецького андрос і ген - "відтворюючий чоловіка"). Сьогодні ми знаємо, що він відповідає за набагато більше число функцій. Коли його (незалежно від статі) занадто мало або надто багато - починаються проблеми. Яка кількість гормону потрібна нашому організму, визначає "командний центр", який знаходиться під контролем гіпофіза. Якщо його недостатньо, гіпофіз починає виділяти так звані стимулюючі гормони, які спонукають працювати яєчка або яєчники. З них тестостерон потрапляє в кров, де він з'єднується з білком SHBG (глобуліном, що зв'язує статеві гормони). Після цього дев'яносто відсотків тестостерона стають неактивними.


Потреба тіла і душі


Високий рівень тестостерона, потрібний в першу чергу молодим хлопцям, щоб вони стали справжніми чоловіками і зачали дітей. Чоловіки з високим рівнем тестостерона - вічні мисливці. Вони ганяються не лише за жінками, але і за професійними успіхами, приймають ризиковані виклики, займаються екстремальними видами спорту. Часто схильні до сутичок і навіть насильства. Хоча рівень тестостерона в крові передається у спадок, така "чоловіча" поведінка залежить також від культури, виховання, набутих навичок і уміння контролювати емоції.

Чоловіки з високим рівнем тестостерона мають ряд переваг. Завдяки ньому кістки краще поглинають кальцій, а це уберігає чоловіків від остеопорозу. Також у чоловіків утворюється більше червоних кров'яних тілець, тому вони менше ніж жінки страждають анемією. Але при тому, що велика кількість тестостерона робить з чоловіка супермена, багато людей дорого платять за його надлишок. Доведений факт зв'язку між зайвою кількістю гормонів і сприйнятливістю до хвороб. Річ у тому, що імунні клітини при контакті з тестостероном гинуть. Організм чоловіка не устигає виробляти антитіла в тих кількостях, яких він потребує. Таким чином чоловікам важче впоратися з інфекціями, депресією і раком.


З кожним роком все менше


Яєчка дорослого чоловіка виробляють щодня близько 4-7 міліграма тестостерона, але його концентрація змінюється залежно від емоцій, стану здоров'я. Нормою є показник 2,2-9,8 нг (нанограма) на мілілітр крові. До 25-30 літнього віку рівень тестостерона у чоловіків залишається високим. Потім він поступово зменшується. У період з двадцяти до вісімдесяти років він падає більш ніж на п’ятдесять відсотків. Те, як швидко проходить цей процес, залежить від стану здоров'я, способу життя, харчування. На нестачу тестостерона чоловіки реагують індивідуально.

Одні цього не помічають, у інших можуть проявлятися симптоми, які можна порівняти з тими, що випробовують жінки під час менопаузи. Скорочення кількості тестостерона може бути також наслідком тривалого стресу, зловживання алкоголем, паління. Відомо, що цьому сприяють і деякі хвороби: атеросклероз, цукровий діабет і захворювання яєчок. Коли цього гормону бракує, чоловічий силует приймає жіночі форми - стегна округляються, і з'являється контур грудей. Волосся стає тонше, зменшуються яєчка.

Знижується, а іноді і повністю зникає інтерес до сексу. Спостерігається нез'ясовна втома, низька самооцінка, апатія. 24 години з життя чоловіка c восьми годин ранку до полудня рівень тестостерона у чоловіків підтримується на найвищому рівні. Їх розпирає від енергії і упевненості в собі і своїй формі завдяки відмінній координації усіх органів чуття. Їм хочеться діяти, але при цьому вони схильні до сварок і... випробовують дуже сильний сексуальний голод. Накопичення тестостерона збільшує бажання. Між годиною дня і п'ятьма годинами вечора рівень тестостерона знижується. Це кращий час для роботи в команді, тому що чоловік все ще знаходиться у хорошому настрої. Це також хороший час для важких переговорів. Коли чоловік позбавляється від надлишку енергії, з ним легше порозумітися.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації