СТЕРОЇДИ



ПОХУДАННЯ




ХАРЧУВАННЯ





СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ




ЗДОРОВ'Я









РІЗНЕ







Анаболічні гормони


Кожен атлет приходить в зал і проливає піт на інтенсивних тренуваннях, сподівається на віддачу. Результат в бодібілдингу — це збільшення м'язової маси.

Чому вона росте? Ця дія в організмі особливих речовин — анаболічних гормонів. Вони виробляються ендокринними залозами, ці речовини викликають збільшення маси м'язових волокон. Відповідно, чим вище рівень секреції гормонів, тим більше ріст м'язових клітин. За допомогою спеціальної програми тренувань можна підвищити секрецію анаболічних гормонів, але спочатку треба знати, як вони діють і що саме стимулює їх вироблення.

анаболічні гормони

По своїй хімічній структурі анаболічні гормони поділяються на дві основні категорії: стероїдні та поліпептидні.

Стероїдні гормони, зокрема тестостерон, естроген і кортизон синтезується з холестерину наднирковими, насіннєвими залозами і яєчниками. Всі інші гормони належать до поліпептидних (білкових). В їх число входять інсулін, гормон росту і інсуліноподібний фактор росту-1 (IGF-1).

Для біохімічних реакцій, що протікають в організмі, дуже важливе стабільне внутрішнє середовище — гомеостаз. Гормони підтримують стабільність го-меостазу, регулюючи швидкість хімічних реакцій на клітинному рівні. Розглянемо, наприклад, гормональну реакцію організму на інтенсивному тренуванні. По ходу тренування протеїн в м'язах розпадається, на що організм відповідає посиленим виробленням анаболічних гормонів. А вони сприяють виконанню запасів м'язового протеїну.

Дана гормональна реакція і лежить в основі побудови потужної мускулатури. Незалежно від того, чого ви хочете досягти в бодібілдингу, успіх буде залежати від того, чи зможете ви стимулювати вироблення деяких ключових гормонів.


Інсулін


Інсулін дуже популярний серед важкоатлетів, адже він є одним з найсильніших анаболіків.

Він у кілька разів посилює синтез білків, вуглеводів і жирів, сприяє швидшому проникненню глюкози, амінокислот і жирних кислот всередину клітин.


До інших завдань інсуліну можна віднести:


Гальмування розпаду вуглеводів і білків.

Підвищення рівня розгалуженого полісахариду в печінці і м'язах.

Зниження цукру в крові, за рахунок підвищення засвоєння тканинами глюкози.

Поліпшення енергетичного обміну речовин.

Зменшення окислення субстратів і поліпшення їх відновлення.


При введенні великої кількості інсуліну в організм, вміст цукру в крові різко знижується. У результаті включається захисна реакція організму – в кров починає посилено викидатися соматотропний гормон, в результаті чого рівень цукру в крові знову підвищується.

Іноді рівень соматотропного гормону підвищується в п'ять, а то і більше разів. В результаті анаболізм різко посилюється. Причому інсулін сприяє не тільки виробленню гормону, але і посиленню його роботи.


Гормон росту


Гормон росту приймають в бодібілдінгу з метою підвищення рельєфності. Соматотропін має очевидні переваги – висока ефективність, малий шанс виникнення побічних явищ, відсутність впливу на статеву функцію, не вимагає після курсової терапії. Після чотирьох тижневого прийому гормону росту загальна маса спортсмена збільшується незначно (2-4кг), а в деяких випадках може і зовсім зменшуватися із-за великих втрат жирової маси.

Головний недолік соматотропіну – дуже висока вартість препарату і великий ризик покупки підробки.


Чому гормон росту такий дорогий?


Все дуже просто. Високий попит на даний препарат. Його використовують практично скрізь. Ним колють зірок шоу бізнесу, щоб ті виглядали молодшими і красивішими, колють старим для омолодження, тому що з віком секреція цього гормону зменшується, його використовують спортсмени, особливо часто в бодібілдингу. Загалом, дуже затребуваний товар. Але є ще одна причина - процес його виробництва дуже складний.

«Якщо гормон росту такий дорогий, то чому б мені не купити звичайний курс стероїдів?» - запитаєте ви. А я вам відповім. Якби ГР не виконував свою «роботу» так, як він вміє, а саме фантастично, то його б і не купували, і не використовували в такій великій кількості.


Інсуліноподібний фактор росту (IGF-1)


Інсуліноподібний фактор росту IGF-1 або соматомедин застосовується в бодібілдингу досить давно. Як випливає з назви, сприяє підвищенню природного соматотропіну. З точки зору хімії являє собою ланцюжок амінокислот, тобто пептид. В організмі людини синтезується в печінці. В якості препарату ІПФ-1 вводиться у формі ін'єкції, або шляхом інгаляції.


Дія IGF-1


В організмі людини IGF 1 працює наступним чином:


забезпечує зворотний зв'язок між гіпофізом і гіпоталамусом, впливає на рівень СМТ-релізінг гормону, що сприяє синтезу соматотропіну і підтримання його достатнього для відновних процесів у

всіх тканинах, включаючи м'язову, рівня;
викликає гіперплазію м'язових волокон;
може поліпшувати стан вікових атлетів, прискорювати відновлення, знижувати негативний вплив

вільних радикалів на шкіру;
володіє жироспалювальною властивістю. Механізм не вивчено повною мірою, але прийнято вважати, що пептид впливає на швидкість метаболічних процесів. У той же час, прийом IGF-1 здатний нівелювати дрібні погрішності в дієті, наприклад, недоїдання або незбалансоване за складом макронутрієнтів харчування.


Тестостерон


Тестостерон – унікальний чоловічий статевий гормон, він присутній як у чоловіків, так і у жінок, так як відповідає за повноцінний статевий розвиток. Проте його надлишок у дівчат призводить до деяких небажаних ознак, наприклад, до зниження тембру голосу, появи «пушка» на обличчі і домінування їх над дрищами. Але зараз не про це.

Саме кількістю тестостерону ми і відрізняємося від дівчат, наші м’язи можуть швидко рости, волосся з'являються скрізь, де тільки можна, причому навіть там, де вони начебто і не потрібні, суворий голос, поведінка та інші ознаки. Його недолік може привести до плачевних підсумків.

Докладно говорити про низький тестостерон не будем думаю, що серед нас, бодібілдерів та інших важкоатлетів, таких немає. Просто дам вам ось таку схемку, цікаво буде дізнатися. Нас більше цікавить те, як підвищити рівень цього гормону. У багатьох, швидше за все, відразу в голові з'явилися думки про голки, вставлених у ваші м’язи, багато хто так робить із спортсменів, правда є і інші менш ефективні методи підвищення секреції тестостерону природним шляхом, з допомогою деяких Бадів.

Тренування з додатковою вагою підвищує рівень тестостерону в організмі на протязі від двох до п'яти годин.

Ось ще деякі дії, які допоможуть вам підняти рівень тестостерону: Вживайте достатню кількість клітковини. Якщо ваша дієта бідна волокнистою їжею, то зростає небезпека підвищення рівня естрогену (жіночого статевого гормону), що в свою чергу знизить рівень тестостерону.
Тренування повинні бути інтенсивними і короткими. Після 1,5 годин інтенсивного тренінгу виробляється стресовий гормон кортизол, що знижує рівень тестостерону.

Зведіть до мінімуму інтенсивні аеробні навантаження. Заняття бігом призводять до пошкоджень суглобів, а це в свою чергу підвищує рівень кортизолу і знижує рівень тестостерону.
Використовуйте добавки вітаміну Е, його нестача гальмує утворення ключових статевих гормонів та ферментів.

Використовуйте добавки з вітаміном С. Це сильний антиоксидант, який покращує систему розмноження і ендокринну систему.

Використовуйте добавки з цинком. Цей мінерал входить до складу більш ніж 200 білків і ферментів організму і є необхідним для чоловічої здатності до розмноження. Його відсутність проявляється в більш низькому рівні тестостерону.

Тепер и знаєте, які анаболічні гормони можна застосовувати для збільшення росту м'яової маси.




Інші статті по темі :






Популярні статті




Цікаві статті




Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації