СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЕфірні розчини стероїдів


Однією з речовин, які містяться в стероїдах є ефір, саме він насправді визначає, як працює той або інший розчин тестостерона - ципіонат, енантат, Сустанон... Якщо ти швидко пробіжишся по Інтернету фармакологічних сайтів, то знайдеш немало статей, в яких одні форми тестостерона оголошуються значно ефективнішими в порівнянні з іншими. Аргументація при цьому завжди дуже схожа і, як правило, безпідставна. У цій статті ми спробуємо ще раз поглянути на складні ефіри і на те, як вони діють на стероїди.


Що таке ефір і як він працює?


Можна бути упевненим, що, якщо ти цікавишся анаболіками, ти неодноразово відмічав схожість багатьох етикеток. Візьмемо, наприклад, тестостерон. Можна відшукати препарати типу тестостерона ципіоната, енантата, пропіоната, хептілата, капроата, ізокапроата, деканоата, ацетату, цей список можна продовжувати і продовжувати. В усіх випадках загальний елемент - гормон, тестостерон, модифікований додаванням ефіру (енантата, пропіоната і так далі) в його структуру. При явній наявності загального структурного елементу виникає питання: чим відрізняються один від одного усі ці модифікації тестостерона стосовно використання їх у бодібілдингу?

Ефір є ланцюжком, що складається переважно з атомів вуглецю і водню. У більшості випадків цей ланцюжок чіпляється до стероїдного гормону у позиції 17-го атома вуглецю (бета-орієнтація), в деяких випадках стероїди тримають ефір на 3-ій позиції (у рамках теми цієї статті точне положення ефіру не критичне). Таке приєднання ефіру (ефіризація) надає усім ін'єкційним анаболічним/андрогенним стероїдам одну важливу властивість - уповільнення виділення власне стероїда в організм з місця ін'єкції. Це відбувається тому, що ефір помітно знижує міру розчинності стероїда у воді і помітно збільшує його ліпідну (жирову) розчинність. Це приводить до утворення тимчасового запасу препарату в м'язовій тканині і подальшого виділення його в кров в невеликих кількостях. У більшості випадків, чим довший ефірний ланцюжок, тим менше розчинність стероїда у воді і тим повільніше препарат починає брати участь в основному обміні.

Уповільнення виділення препарату в кров - велика перевага для стероїдних курсів, оскільки вільний тестостерон (і інші стероїдні гормони) в людському організмі живе дуже невелика кількість часу (до декількох годин). Це робить необхідним неприємну процедуру ін'єкцій препарату кілька разів в день за розкладом для підтримання постійного рівня гормону в крові. При додаванні до складу препарату ефірів, частота ін'єкцій сильно скорочується. Без застосування ефірів стероїдна терапія була б значно більше трудомісткою і неприємною справою.

Ефіризація тимчасово деактивує молекулу стероїда, позбавляє її робочих властивостей. Коли ефірний ланцюжок чіпляється на 17-у бета позицію, молекула не може утримуватися андрогенним рецептором (ніякій активності, принаймні, він не проявляє). Для того, щоб препарат став активним, треба видалити з його складу ефір. Це відбувається автоматично коли препарат проникає в кровотік, де належні ензими швидко видаляють з його складу (шляхом гідролізу) ефірний ланцюжок. Це відновлює необхідну гідроксильну групу в 17-ій позиції і робить препарат здатним чіплятися до потрібного рецептора. Ось тепер і тільки тепер стероїд готовий чинити якийсь вплив на скелетні м'язи. І тепер стає ясним, що суперечки про те, що ефективніше працює - тестостерон ципіонат або тестостерон енантат, не мають реального грунтовного грунту під ногами, адже м'язам важлива тільки наявність вільного тестостерона, їм абсолютно все одно, з яким ефіром стероїд пов'язаний спочатку.


Дія різних ефірів


Існує велика різноманітність різних ефірів, використовуваних разом з анаболічними/ андрогенними стероїдами, але, повторимо знову, усі вони роблять в основному одно і те ж. Відрізняються вони тільки в одному: в здатності зменшувати розчинність стероїда у воді. Наприклад, такий ефір, як пропіонат затримує виділення стероїда на декілька днів, в той час, як, наприклад, деканоат збільшує цей термін до декількох тижнів. Ефіри не чинять ніякої дії ні на схильність базового стероїда до конвертації в естроген або в дигsдротестостерон, ні на те, як препарат сприяє нарощуванню м'язової маси. Єдині відмінності можуть бути відмічені бодібілдерами, які користувалися різними ефірними розчинами одного і того ж базового стероїда, вони носячи чисто часовий характер.

Тестостерона енантат викликає проблеми з естрогеном набагато більш охоче, ніж Сустанон, це відбувається просто тому, що з енантатом піковий рівень тестостерона в крові досягається набагато швидше і проходить теж швидше (1-2 тижні проти 3-4). Подібні до нього суспензії тестостерона є найбільш небезпечними в плані гінекомастії і затримок води з однієї і тієї ж причини - рівень гормону в крові підскакує дуже швидко. Замість декількох тижнів рівень гормону в крові досягає своєї максимальної точки за пару днів. У іншому, при одному і тому ж робочому рівні тестостерона в крові, між різними ефірами немає ніякої відмінності в плані ароматизації або конвертації в ДГТ.

Проте ради справедливості ради відмітити, що різні ефіри потенційно здатні впливати на дію препаратів. Чим важче ефірний ланцюжок, тим більше її доля в загальній вазі препарату. Наприклад, в тестостерона енантат на 250 міліграм препарату доводиться всього 180 міліграм чистого тестостерона. 70 міліграм з кожної 250 ін'єкції міліграма доводиться на ефір і виводиться з організму. Якщо вже зовсім поглиблюватися в деталі, треба сказати, що енантат трішки більше сильніше ципіоната (хоча це і розходиться з громадською думкою), оскільки його ефірний ланцюжок містить на один атом вуглецю менше, а значить займає менше місця в загальному об'ємі препарату. З трьох даних суспензій, перше місце займає, звичайно, пропіонат, оскільки кінцевий вихід корисного продукту від нього вищий, ніж від ципіоната або енантата.


Корткі характеристики основних складних ефірів


Сустанон: "король" тестостеронових сумішей.


Ця суміш з чотирьох різних ефірів тестостерона дуже приваблива для простого клінічного користувача, це без сумнівів. Але для бодібілдера це усе - чистої води маркетинг ("Послухай, пельмень, навіщо тобі купувати один розчин, коли можна купити відразу цілих чотири"?!). Так, в клінічних умовах відомі немало вдалих його застосувань. Якщо ти проходиш курс стероїдної терапії, Сустанон може бути набагато комфортним вибором, чим енантат. До лікаря на уколи треба ходити рідше, між ін'єкціями склад крові тримається набагато рівніше. Але бодібілдеру, якому потрібно 4 ампули сустанона в тиждень, повинно бути все одно - оптом колоти чотири різні суспензії або у роздріб. Фактично, Сустанон через його високу вартість в порівнянні з простими суспензіями тестостерона, має бути набагато менш вигідною покупкою, чим, наприклад, ципіонат або енантат. Не треба западати на модні суміші, це, в загальному, то звичайна 250 міліграм ампула, і коштує цей препарат зазвичай в два рази дорожче, ніж енантат, так що купівлю сустанона цілком можна прирівняти викидання грошей на вітер. Отже краще не видумувати і користуватися тим же енантатом, а дорогими продуктами нехай користуються хлопці, яким більше нікуди дівати гроші.


Ацетат: хімічна структура C2H4O2.


Дивися також: Acetic Acid; Ethylic acid; Vinegar acid; vinegar; Methanecarboxylic acid. Ацетатні ефіри затримують виділення стероїда всього на пару днів. Всупереч численним заявам, ацетатні ефіри не посилюють жироспалювальні ефекти, такого фізіологічного механізма просто немає. Цей ефір застосовується в пігулках для орального застосування - Примоболан (метенолона ацетат), капсулах для підшкірного застосування - Фінаплікс (тренболона ацетат) і іноді для суспензій тестостерона.


Пропіонат: хімічна структура C3H6O2.


Дивися також: Carboxyethane; hydroacrylic acid; Methylacetic acid; Ethylformic acid; Ethanecarboxylic acid; metacetonic acid; pseudoacetic acid; Propionic Acid. Пропіонатові ефіри затримують виділення стероїда на декілька днів. Щоб склад крові не скакав під час курсу препарату, його зазвичай призначають два-три рази в тиждень. Популярні найменування - тестостерона пропіонат і метандріола діпропіонат (два однакові ефіри, прикріплених до одного базового стероїда - метандриолу).


Фенілпропіонат: хімічна структура C9H10O2.


Дивися також: Propionic Acid Phenyl Ester. Фенілпропіонат працює на два дні довше, ніж пропіонат. Ін'єкції призначають мінімум двічі в тиждень. З цим ефіром найчастіше комбінують дураболін (нандролон фенілпропіонат), також він використовується з тестостероном в Сустаноні і Омнадрені.


Ізокапроат: хімічна структура C6H12O2.


Дивися також: Isocaproic Acid; isohexanoate; 4 - methylvaleric acid. Ізокапроат працює стільки ж, скільки і енантат. Прийнятний рівень гормону тримається тиждень. Цей ефір використовується з тестостероном в сустаноні і Омнадрені.


Капроат: хімічна структура C6H12O2.


Дивися також: Hexanoic acid; hexanoate; n - Caproic Acid; n - Hexoic acid; butylacetic acid; pentiformic acid; pentylformic acid; n - hexylic acid; 1 - pentanecarboxylic acid; hexoic acid; 1 - hexanoic acid; Hexylic acid; Caproic acid. Цей ефір еквівалентний ізокапроату по кількості атомів і вазі, але має іншу стуктуру. Час виділення практично такий ж, як і у ізокапроата, рівень тримається біля одного тижня. Капроат - найбільш повільний з ефірів, це пояснює, чому преперати з його участю викликають таку сильну затримку води.


Енантат: хімічна структура C7H14O2.


Дивися також: heptanoic acid; enanthic acid; enanthylic acid; heptylic acid; heptoic acid; Oenanthylic acid; Oenanthic acid. Енантат - найчастіше використовуваний з ефірів, комбінується в основному з тестостероном, але використовується також і в інших препаратах, наприклад в Примоболан Депот. Препарати з енантатом підтримують рівень гормону впродовж 10-14 днів. У медицині препарати енантата призначають раз в дві неділі або навіть один раз в місяць, але атлети застосовують його набагато частіше, мінімум раз на тиждень для підтримки постійного рівня гормону в крові.


Ципіонат: хімічна структура C8H14O2.


Дивися також: Cyclopentylpropionic acid, cyclopentylpropionate. Ципіонат дуже популярний в Штатах. Час виділення майже такий же, як у енантата (10-14 днів), в американській медицині обоє вони застосовуються як взаємозамінні. Атлети твердо переконані, що ципіонат набагато потужніший, ніж енантат, хоча насправді різниця між ними дуже мала. Ланцюжок енантата трохи менший за розміром і тому препарат виділяє трохи більше стероїда в кров в порівнянні з ципіонатом.


Деканоат: хімічна структура C10H20O2.


Дивися також: decanoic acid; capric acid; caprinic acid; decylic acid, Nonanecarboxylic acid. Деканоат найчастіше використовується в препаратах нандролона (ретаболіл, наприклад) і зустріти його можна практично в усіх куточках світу. Тестостерон деканоат також являється компонетом Сустанона з самим більшим терміном дії, він значно збільшує термін роботи цього препарату в організмі. Час виділення препаратів на основі деканоата оголошувалися якісь нереальні, порядку одного місяця, практичний досвід застосування показав, що рівень гормону в крові значно падає вже після двох тижнів. Для підтримки постійного складу крові атлети роблять ін'єкції в середньому раз на тиждень.


Ундесиленат (Undecylenate) : хімічна структура C11H20O2.


Дивися також: Undecylenic acid; Hendecenoic acid; Undecenoic acid. Цей ефір дуже схожий на деканоат, але містить на один атом вуглецю більше. Час виділення приблизно такий же (2-3 тижні), може бути на день або біля того більше, ніж у деканоата. Ундесиленат застосовується виключно у ветеринарній практиці, наприклад - Еквіпойз (болденон ундесиленат), але немає ніяких видимих причин, чому би йому не працювати і в людському організмі (Еквіпойз в спортивній практиці зарекомендував себе добре). Призначається щотижня.


Ундеканоат: хімічна структура C11H22O2.


Дивися також: Undecanoic Acid; 1 - Decanecarboxylic acid; Hendecanoic acid; Undecylic acid. Це не дуже широко поширений ефір, використовується тільки в препараті нандролона (Динаболан) і в оральному тестостерон ундеканоат, Андріолі. Хімічно він дуже схожий на ундесиленат (на два атоми водню більше), тому час виділення майже такий же (приблизно 2-3 тижні). Хоча тільки цей препарат використовується в оральному Андріолі, немає ніяких підстав вірити тому, що він має якісь унікальні властивості в порівнянні з іншими ефірами. Фактично, по доставці тестостерона в організм Андріол працює дуже погано, зайвий раз підтверджуючи тим самим, що ефірні препарати тестостерона не годяться для орального застосування.


Лаурат: хімічна структура C12H24O2.


Дивися також: Dodecanoic acid, laurostearic acid, duodecyclic acid, 1 - undecanecarboxylic acid, and dodecoic acid. Лаурат - найбільш довго виділяючий ефір, використовуваний в комерційній фармакології (хоча насправді, існують і більше "довгограючі" ефіри). Період виділення може досягати одного місяця, хоча вже після третього тижня рівень гормону в крові значно падає. Лаурат застосовується виключно у ветеринарному препараті нандролон, Лаураболіні. Атлети використовують цей препарат за щотижневою схемою.


Висновок


Хоча вклад ефірів в стероїдну медицину дуже великий і значний, ясно видно, що ніякого чаклунства тут немає. Механізм дії ефірів добре вивчений і цілком передбачуваний, і не міняє в характері дії базового стероїда нічого, окрім часу дії. Навколо багатьох стероїдних препаратів (типу Омнадрена, Сустанона, тестостерона ципіоната і ін.) напущено немало туману, що дає їду для дозвільних вигадок, насправді це усе малоістотно і на такі речі атлетові-хімікові уваги краще не звертати. Тестостерон - він і в Африці тестостерон, і тому, хто морочить вам голову оповіданнями про перевагу одного розчину над іншим, краще небагато більше попрацювати з літературою і поменше базікати.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації