СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк і коли правильно закінчувати курс стероїдів?


Добровільно припинити прийом стероїдів атлети можуть з абсолютно різних причин. Однією з головних таких причин є, звичайно, різні проблеми із здоров'ям. Хтось може припинити за звичкою, оскільки чув від когось, що після дванадцяти тижнів необхідно зробити такий же за тривалістю перерва в застосуванні стероїдів. Хтось робить це виходячи з фінансових міркувань - через обмежені фінансові можливості. А хтось припиняє приймати стероїди незадовго до допінг-контроля. Іноді прийом припиняють унаслідок зниження дії препарату на організм або унаслідок масштабів приросту, що знизилися, які відзначаються у більшої частини спортсменів вже після декількох тижнів з початку прийому препарату.

Практично усі атлети в цей період перебувають в нерозумінні, наступні декілька тижнів вони проводять в змішаних почуттях, оскільки не знають, чого їм слід чекати. А ті, у кого вже був подібний досвід (іноді негативний) упевнені, що їх чекає те ж саме. Ці побоювання мають під собою вагомі підстави, оскільки у більшої частини атлетів відзначаються класичні симптоми "розриву" курсу стероїдів, як зниження ваги, атрофія м'язів, втрата сили, посилений набір жирової маси. У певних людей внаслідок цього може розвинутися депресія, відсутність бажання продовжувати тренування. У чому причина? Причина досить проста: у атлета починається катаболічна фаза. У цій фазі йому належить зіткнутися з двома проблемами, які йому необхідно вирішити за наступні чотирнадцять днів, що зробить можливим відновити прийом стероїдів в найкоротші терміни. Це цілком зрозуміло: понижено вироблення власного тестостерона і масштаб процесу цілком залежить від тривалості прийому стероїдів і більшою мірою навіть від дозування. Власне вироблення тестостерона буде тим менше, чим "андрогеніший" вибраний стероїд.

Перше місце серед стероїдів Dianabol і Anapolon - варіанти тестостерона. Якщо вибирати помірніші, такі як Primobolan, Deca, Winstrol і інш., можна зменшити масштаб вірогідного зниження вироблення тестостерона, при цьому і само зниження буде повільнішим і поступальним. Так, наприклад, дослідження, проведені на Діанаболі, показали, що, навіть, якщо вибирати дуже консервативне щоденне дозування в 20 міліграм, то на десятий день вироблення зменшується на 30-40 відсотків. Оскільки організм не має здатності за день відновлювати рівень відтворення власних гормонів, у атлета починається критична фаза переходу. Екзогенні гормони вже не чинять дії, при цьому власний рівень тестостерона не здатний поліпшити положення. З цієї причини необхідно, як можна оперативніше збільшити рівень вироблення тестостерона. Далі ми розповімо, яким чином цього можна добитися.

Друга проблема, з якою можна зіткнутися, - це істотна втрата результату, який був досягнутий атлетом до цього. Нам вже відомо, що стероїди дають виражений катаболічний ефект. В період прийому стероїдів відбувається блокування рецепторів кортизолу стероїдними молекулами, за рахунок чого кортизол, який виробляється нирками, не має можливості зв'язатися з ними і значна його частина залишається неактивною. Організм у свою чергу відповідає на це збільшенням виробництва рецепторів кортизолу, щоб молекули кортизолу, що знаходяться у величезній кількості в крові, могли врешті-решт виконати свою функцію. Це не є проблемою при планомірному прийомі стероїдів, проте, як тільки відбувається призупинення прийому стероїдного препарату, рецептори кортизолу знову виявляються незадіяними і розуміють, як вони повинні реагувати на велику кількість молекул кортизолу в крові. Вони нестримно прямують до рецепторів кортизолу, створюють комплекс "Молекула - рецептор" і відносять до м'язової клітини спортсмена дуже сумну інформацію: розпад амінокислот. Ці амінокислоти йдуть з м'язової клітини і опиняються в кров'яному руслі, де відбувається їх перетворення на глюкозу. Про подальший розвиток подій ми вже говорили в попередніх главах.

Виходить, що друге завдання спортсмена, окрім підвищення рівня виробництва тестостерона, полягає в тому, щоб зменшити рівень кортизолу до переносимого. Це цілком можливо, якщо запастися необхідними знаннями. Якими саме? Про це ми розповімо нижче. Надалі ми розповімо про усвідомлений поетапний вихід під час припинення прийому стероїдних препаратів. При цьому варто обмовитися, що ми не можемо дати стовідсоткової гарантії того, що атлет збереже усі досягнуті результати.

1. Це дуже важливо: треба заздалегідь визначити для себе той момент, коли ви робитимете перерву в прийомі стероїдів. Це необхідно, щоб провести необхідну підготовку. Тут мається на увазі своєчасна купівля необхідних для підтримки життєдіяльності препаратів, а також вироблення грамотної психологічної установки на фіаско, яке має можливість бути.

2. Коли ви вибрали собі день Х, починайте поступово і планомірно готуватися до нього. Приблизно за місяць необхідно понизити дозу сильно андрогенних стероїдів. Якщо ви приймаєте такі препарати, як Анаполон або Діанабол, то їх кількість поступово і планомірно знижують упродовж двох тижнів, з таким розрахунком, що прийом препаратів переважно андрогенних стероїдів був зупинений саме за 14 днів до дня Х. Якщо ви приймаєте андрогенні стероїди у вигляді ін'єкцій (це можуть бути Параболан або тестостерон), то дози ін'єкцій треба звести до нуля за місяць, таким чином повний їх прийом повинен припинитися саме в день Х. Примоболан, Oxandrolon, Вінстрол, Oral Turinabol і інші стероїди, що входять до групи м'яких оральних препаратів, повільно і планомірно скорочуються за два тижні до дня X, поки через 14 днів їх прийом не буде доведений до нуля. Якщо застосовувалися "м'якші" ін'єкційні стероїди, такі як Примоболан або Deca-Durabolin, а також Вінстрол тривалої дії, то достатньою мірою буде понизити дозу в два рази за сім днів до закінчення їх прийому.

3. Слід не допускати різкого припинення прийому одночасно усіх стероїдів. Якщо це зробити, організм різко вступить в катаболічну фазу. Відбувається вивільнення рецепторів кортизолу і, накладаючись на низький рівень андрогенів і тестостерона, це призводить до відчутних втрат сили і маси, накопичення води і жиру, і поширеної гінекомастії (за рахунок різко пониженого рівня андрогенів відбувається зміщення на користь естрогену, в результаті якого вони починають домінувати в організмі чоловіка). Особливо помітними робляться при цьому відмова від тренувань і зникнення сексуального інтересу, а також важкий моральний стан великого числа спортсменів. Якщо за станом здоров'я ви вимушені припинити прийом стероїдів, ніколи не робіть цього несподівано.

4. Якщо спортсмен ще не приймає антіестроген, то приймати їх він повинен почати в останні сім днів плавного припинення прийому стероїдів і приймати їх упродовж трьох наступних тижнів щодня. Ті, хто вже приймає їх упродовж тижнів до моменту Х, продовжують робити це ще три тижні. Досвід показує, що в день буде досить комбінації Nolvadex-а (у кількості 20 міліграм) і провірона (у кількості 25 міліграм), вона повністю задовольняє цілі прийому. Вона дозволяє уникнути надлишку естрогену, а це важливий чинник, на якому треба загострити увагу при завершальному прийомі симуляторів тестостерона HCG, оскільки HCG частенько і сам здатний збільшити рівень вмісту естрогену в крові. Андрогенна дія, яка міститься в Провіроні, також додатково допомагає відновити рівень андрогенів, тому співвідношення "андрогени - естроген" буде зміщено у бік перших. Proviron допомагає значно понизити вірогідність зворотного ефекту у міру відмови від застосування антиестрогенної комбінації.

5. Цей пункт відноситься виключно до чоловіків. Щоб підвищити вироблення ендогенного тестостерона, спортсмен приймає HCG, стимулюючий статеві клітини яєчок прямою і швидкою дією, а також Дінерик, який чинить повну дію на дугу "яєчка - гіпофіз, - гіпоталамус", примушуючи її знову діяти, проте за триваліший проміжок часу. HCG треба починати приймати в останні тижні припинення курсу стероїдів. При цьому спортсмен робить собі три ін'єкції по 5000 ме з проміжком в три дні. Після того, як три ін'єкції будуть зроблені, треба почати прийом дінерика, оскільки гонадотропін стимулююча дія, властива йому, проявляється краще, якщо заздалегідь активувати посилену діяльність яєчок. Застосовують динерик більше двох тижнів: перший тиждень - щодня по дві пігулки по 50 міліграм, другий тиждень - по одній пігулці по 50 міліграм щодня.

6. Інформація в цьому пункті згодиться тим, кому не вдалося минути катаболічного впливу підвищеного рівня кортизолу. Препарат, який несе виражену антикатаболічну дію, бета-2-симпатикокомметика Кленбутерол. Йому вдається успішно блокувати рецептори кортизолу.

Досліди показують, що атлет при цьому втрачає тільки дуже незначну частину набраною за час застосування стероїдів м'язової маси і сили. Починають приймати Кленбутерол відразу після закінчення курсу стероїдів. Тривалість прийому складає від восьми до десяти тижнів. Ще один препарат антикатаболічної дії, що менш сильний в порівнянні з Кленбутеролом і входить до групи симпатикокомметиків, - Ефедрин. Але понад усе в описуваній ситуації підходить медикамент, який в звичайній медицині використовується під час лікування синдрому Каминга, або гіперфункції кори надниркових залоз, внаслідок якої в організмі відбувається вироблення надмірної кількості кортизолу.

Йдеться про ортиметене. Атлети використовують його відразу ж, як тільки стероїдний курс закінчується, оскільки він сильно знижує рівень кортизолу. Ряд спортсменів застосовує на цьому етапі гормони щитовидної залози, оскільки вони мають анаболічну дію за умови, що доза була незначною, а застосування - нетривалим. Ефект від них може значно посилити використання Кленбутерола, що чинить антикатаболічну дію, що дозволяє пояснити причину застосування цієї комбінації в завершальній фазі. Майже безглуздо вводити гормони росту або ліків, які їх стимулюють, такі як L - Dona або Катапрезан, оскільки вони не чинять вираженої антикатаболічної дії. Абсолютну неефективність показують аргінін і орнітин, тому про їх застосування можете не згадувати. Ви завжди повинні пам'ятати, що м'язи, побудовані за допомогою ліків, завжди можна вберегти.

7. Необхідно "підігнати" харчування під нові обставини життя. Коли ви припините приймати стероїди, знову нормалізується обмін речовин. З цієї причини впродовж декількох днів атлетові треба понизити кількість споживаних калорій. Але вступ білку треба утримувати на високому рівні - на кожен кілограм ваги - по 2 грами білку.

8. Об'єм тренувань треба скоротити. Не займайтеся за програмою, якої дотримувалися в період стероїдів, це відгукнеться посилюванням катаболічного стану. Ні в якому разі не можна починати прагнути зберегти м'язи за допомогою збільшення об'єму і інтенсивності тренувань. Виконуйте тільки основні вправи, тренуйте кожен м'яз, намагайтеся зберегти силу. Проводьте 60-75-хвилинні тренування не частіше чотирьох раз на тиждень. Зустрічаються так звані "експерти", що радять атлетам велику кількість повторень полегшеної ваги натомість основним тренуванням. Ні в якому разі не ідіть у них на поводі. Частенько доводиться зробити крок назад, щоб потім зробити два вперед. Усе це укладається в рамки норми, і уникнути цього складно. Наростити за допомогою стероїдів можуть усі, а ось уберегти отриманий результат - тільки обрані. Грамотно побудована фаза припинення у поєднанні з продуманим часом переходу сприяють збереженню досягнутого і створенню бази для наступного успішного використання стероїдів.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації