СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕДопінг тест


У цій статті, присвяченій допінг тестуванню (допінг тест) ми розглянемо низку запитань, які будуть цікаві спортсменам. Перша частина статті, вводиться опис , що таке допінг тест, історія виникнення і розвиток. Друга частина більше практична і торкається часу виявлення різних препаратів в організмі спортсмена.

Використання заборонених лікарських препаратів в спорті зазвичай називають допінгом. Застосування ліків для підвищення продуктивності вважається неетичним для більшості міжнародних спортивних організацій, включаючи Міжнародний олімпійський комітет, хоча фахівці з етики стверджують, що воно нічим не відрізняється від використання нових матеріалів в пошитті костюмів чи виробництві спортивного устаткування, яке може також допомогти придбати перевагу над конкурентами. Причини заборони допінга в основному риски для здоров'я, рівність можливостей для спортсменів, і зразковий вплив вільного від заборонених препаратів спорту для громадськості. Вважається, що використання допінга йде врозріз з "духом спорту".

Ми не розглядатимемо усю історію допінга від прадавніх часів. А, коротко звернемо увагу на період пов'язаний із застосуванням анаболічних стероїдів в якості допінга в спорті. Батько анаболічних стероїдів в США був Джон Зіглер (1917-1983), спортивний лікар збірної США по важкій атлетиці в середині 20-го століття. Зіглер дізнався від свого російського друга, що успіх радянської команди по важкій атлетиці був пов'язаний з використанням допінга. Вирішивши, що спортсменам США теж потрібна хімічна допомога, щоб залишатися конкурентоздатними, Зіглер працював з фармацевтичною компанією CIBA над питанням створення оральних анаболічних стероїдів для застосування в спорті в якості допінга. Це привело до створення метандростенолона, який з'явився на ринку в 1960 році. Під час Олімпійських ігор цього року, данський велосипедист Кнуд Йенсен Енемарк впав і помер під час гонки змагання на дистанції 100 км. Розтин проведений пізніше показав, наявність амфетамінів і препарату під назвою нікотиниловий тартрат в його організмі. Я умисне опускаю історію застосування таких видів допінга, як стрихнін і амфетаміни, оскільки в нашому спорті - бодібілдингу, вони не використовуються і слава Богу.

Анаболічні андрогенні стероїди (ААС) були вперше виділені, ідентифіковані і синтезовані в 1930 році, і нині використовуються в терапевтичних цілях в медицині, для поліпшення росту кісток, стимуляції апетиту, прискорення статевого дозрівання юнаком, лікування хронічних захворювань, таких, як рак і СНІД . Анаболічні стероїди також збільшують м'язову масу і фізичну силу, і тому використовуються в спорті і бодібілдингу в якості допінга, для підвищення сили і збільшення м'язової маси. Відомі побічні ефекти включають шкідливі зміни рівня холестерину (підвищення ліпопротеїнів низької щільності і зниження ліпопротеїнів високої щільності ), акне, підвищений кров'яний тиск, враження печінки. Деякі з цих ефектів можуть бути пом'якшені шляхом прийняття додаткових препаратів.

Використання допінга у вигляді анаболічних стероїдів в спорті почалося в жовтні 1954 року, коли Джон Зіглер, спортивний лікар, американських спортсменів відправився у Відень з американською командою важкої атлетики. Там він зустрів російського лікаря і в неформальній обстановці, за келихом, поцікавився, що дають російським спортсменам з фармакології. Російський лікар розповів, що радянським штангістам давали тестостерон. Повернувшись в Америку, Зіглер став тестувати низькі дози тестостерона на собі, а так само американському тренерові Бобі Хоффмане і на двох штангістах, Джимі Парк і Яз Кузахара. Усі набрали вагу і силу, більше, ніж при використанні звичайних тренувальних програм., але і побічні ефекти те ж мали.
Зіглер почав шукати допінг без побічних ефектів і у своїх дослідженнях зробив упор на анаболічні стероїди, незабаром з'явився новий допінг - препарат метандростенолон (Діанабол, Dbol), вироблений в США в 1958 Ciba .
Результати були настільки вражаючими, що ліфтери відразу узяли цей допінг на озброєння, а трохи пізніше стероїди поширилися і на інші види спорту. Ось відтоді допінг у вигляді анаболічних стероїдів і веде своє звитяжне нашестя на світовий спорт.


Методи допінг тестування


Відповідно до встановлених протоколів допінг тесту, учасникові буде запропоновано здати зразок сечі, який буде розділений на дві частини, кожна частина має бути збережена в герметичних контейнерах з тим же унікальним ідентифікаційним номером, і, відповідно, як позначення А-і В- зразки. ВАДА Старанною комітету і Фонду Рада роз'яснила на засіданні 19-20 листопада, що спортсмен у якого тест на допінг показав наявність забороненої речовини, може бути вуличний в застосуванні допінга, тільки, якщо і другий B -зразок покаже на тестуванні наявність заборонених речовин.

"B- зразок допомагає підтвердити, що мало місце порушення антидопінгових правил, а так само захистити права спортсмена від помилки допінг тестування.


Повторні випробування зразків


Відповідно до статті 6.5 Всесвітнього антидопінгового законодавства зразки узяті для допінг тесту можуть бути повторно протестовані трохи пізніше. Зразки, узяті на таких великих спортивних змаганнях, як Олімпійські ігри, тепер можуть бути повторно протестовані через – 1-8 років (до восьми років), щоб скористатися новими методами для виявлення заборонених речовин.


Обман тестів на допінг


Спортсмени прагнучи уникнути позитивного результат допінг тесту використовують різні методи обману. Найбільш поширені методи включають:
Заміну сечі, яка включає заміну "брудної" сечі на "чисту" сечу від когось, хто не приймає заборонені речовини. Сеча може бути підмінена за допомогою катетеризації або з протезом пеніса, таким як Original Whizzinator.

Діуретики, використовується для очищення організму від залишків розпаду хімічних речовин перед проведенням допінг тесту.

Переливання крові, які збільшують транспортування кисню кров'ю, що, у свою чергу, збільшує витривалість без застосування препаратів, які можуть викликати позитивний результат допінг тесту.


Допінг тест - терміни виявлення використання допінга.


Більше за 1 рік


Дека, Norandren, Dynabolan, Anabolicum, Туранабол Depot, Дураболін, Anabolin, Fenobolin і Туринабол - усі вони зберігаються в організмі від 12 до 18 місяців. Це означає, що на протязі 12-18 місяців з моменту закінчення прийому, допінг тест може виявити ці речовини в організмі. Тому, якщо ви берете участь у великих змаганнях, остерігайтеся цих допінгових препаратів.


Виявлення при допінг тестуванні від 5 до 12 місяців з дня останнього прийому:


D -Бол, Діанабол, Equipoise, Equigan, Ganabol, Finaject, Finjet і Finaplix, навіть, якщо деякі з цих препаратів виводяться з організму на протязі 5 місяців, то все одно існує вірогідність виявлення їх слідів допінг тестом до 1 року.


Допінг тест знаходить від 2 до 4 місяців наступні препарати:


Тестостерон ципіонат, Примотестон Depot, Стен, Сустанон, Sostenon, Durateston, Анаполон, Anapolin, Hemogenin, Stenox, Halotesten, Вінстрол. Ці препарати прийнятно використовувати в міжсезонні, коли не проводяться тести на допінг.


Виявлення тестуванням на допінг від 2 до 6 тижнів


Nilevar, Параболан, Діанабол (оральний), D -Бол (оральний), Примоболан тривалої дії, Анавар, вінстрол / станозолол (оральний), і тестостерон пропіонат є з'єднаннями, які працюють швидко і дуже швидко виводяться з організму. Вони роблять швидкий позитивний анаболічний ефект і мають короткий період піврозпаду.


Препарати, які мають терміни знаходження допінг тестом менше тижня


Кленбутерол і тестостерона Undeconoate (Андриолом) здатні покинути організм на протязі одного дня і навіть швидше. Ці препарати ідеальні для використання в якості допінга за тиждень до допінг тесту. Тестостерон у вигляді цього з'єднання, покидає організм на протязі 3 днів повністю. Якщо вас чекає допінг тест, то можете узяти на озброєння приведену вище інформацію. Тільки, порада, беріть терміни із запасом, про всяк випадок.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації