СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке кленбутерол?


Кленбутерол, який також називається на сленгу спортсменів "Клен", це препарат підвищує працездатність і заборонений для застосування у більшості спортивних змагань. Кленбутерол є селективним бета-2 агоністом / антагоністом, чинить бронхолітичну дію і використовується в медицині для лікування обструктивного захворювання легенів і астми, оскільки він розслабляє гладкі м'язи. Хоча кленбутерол не схвалений для використання людиною в США, він практично не відрізняється від альбутерола, який часто прописується для лікування астми. У США, кленбутерол затверджений FDA для лікування коней у ветеринарній практиці.

кленбутерол

Хоча використання кленбутерола в тваринництві нині вже заборонено в США і більшості країн Європи, кленбутерол все ж іноді застосовується для збільшення м'язової і загальної маси худоби в тваринництві. Через це, деякі спортсмени з позитивною реакцією тестів на кленбутерол часто стверджують, що вони, мабуть, з'їли заражене м'ясо. Три разовий переможець Тур де Франс Альберто Контадор, тест на кленбутерол якого, був позитивний, так і заявив, що це сталося через те, що він з'їв м'ясо тварини обробленого кленбутеролом.


Кленбутерол у бодібілдінгу


Всесвітнє антидопінгове агентство і Міжнародний олімпійський комітет включили кленбутерол в списки заборонених до застосування препаратів і визнали його допінгом. Багато спортсменів, особливо у бодібілдингу, все одно продовжують використовувати кленбутерол для спалювання жиру, нарощування м'язової маси і збільшення спортивних результатів. Вважається, що кленбутерол збільшує розмір скелетних м'язів за рахунок підвищення синтезу м'язових білків, і в той же час допомагає ефективно спалювати жир за рахунок збільшення метаболізму. Дослідження на тваринах показали, що застосування кленбутерола може привести до загибелі клітин або апоптозу в м'язах, у тому числі серця. Вплив довгострокового споживання кленбутерола на продуктивність спортсмена, силу м'язів і загальний стан здоров'я серця, як і раніше неясно.

Кленбутерол має тривалий період напіврозпаду, тому застосування його в спорті змагання і бодібілдінгу не доцільно, але за ту дію його триваліше. А ще кленбутерол вважається одним з найпотужніших жиро спалювачів. Кленбутерол не відноситься до анаболічних стероїдів, це абсолютно інша група адреноміметиків.

Кленбутерол активує симпатичну нервову систему, збуджуючи бета- 2-адренорецептори, що призводить до запуску процесів ліполізу (жиро спалювання). Кленбутерол має чудову властивість пригнічувати активність ліпо протеїнової ліпази, в результаті відкладення жирів стає практично неможливим, більше того, кленбутерол посилює секрецію гормону щитовидної залози, що так само посилює ефект спалювання жиру. А, як вам подобається такий універсальний ефект кленбутерола, як виражена антикатаболічна дія? Виходить, що кленбутерол ефективно захищає м'язову тканину від руйнувань під час сушки. Через свій антикатаболічний ефект, кленбутерол чинить помірну анаболічну дію. Тому, кленбутерол у бодібілдингу, в основному застосовується для сушки і жиро спалювання. У цих цілях кленбутерол у бодібілдінгу застосовується в комплексі з кетотифеном і тироксином.

Кленбутерол для сушки застосовується в наступних дозуваннях: чоловікам 120-140 мкг/добу, жінкам 80-100мкг/добу. Курс кленбутерола не повинен тривати більше 2-х тижнів (після 2-х тижнів починається звикання і ефект різко знижується), потім потрібна перерва 2 тижні і після цього курс триває. Якщо на курсі кленбутерола застосовувати кетотифен, то можна збільшити тривалість і ефективність курсу. Кленбутерол прекрасно поєднується з анаболічними стероїдами і здатний посилити їх дію, тому кленбутерол доцільно включати в завершальній стадії курсу анаболічних стероїдів. Для ефективності курсу кленбутерола бажано дотримуватися дієти для схуднення, забезпечити адекватний вступ протеїну і вітамінів.


Курс кленбутерола у бодібілдингу


З 1-го по 6-й день йде збільшення дозування кленбутерола на 20 мкг щодня, починаючи з 20 мкг в перший день курсу. З 6-го по 12-й день витримується дозування кленбутерола 120 мкг/добу. Потім йде зниження дози кленбутерола : 13-й день - 80 мкг, 14-й день - 40 мкг, далі 2 тижні перерва. Приймати кленбутерол краще в ранці, це понизить побічний ефект безсоння, та і взагалі, ефективніше. Коли дійдете до дозування 120 мкг, приймайте кленбутерол двічі в день (в ранці і після обіду) по 60 мкг.

Для зниження вірогідності багатьох побічних ефектів від застосування кленбутерола, таких, як психічне збудження, безсоння і серцебиття, кленбутерол треба приймати спільно з протиалергічним препаратом кетотифеном.


Курс кленбутерола і кетотифену


З 1 по 4день, один кленбутерол по наростаючій, як у вищеописаному курсі (з 20 мкг і до 80 мкг в 4 день); 5 день 100 мкг кленбутерола і 1 міліграм кетотифену; з 6 по 27 день - 120 мкг кленбутерола і 2 міліграми кетотифену; 28 день - 80 мкг кленбутерола і 2 міліграми кетотифену; 29 день - 50мкг кленбутерола і 2 міліграми кетотифену; 30 день - 35 мкг кленбутерол і 1 міліграм кетотифен. Потім 2 тижні перерва. Кленбутерол застосовуйте в ранці, а при високих дозуваннях 2 рази в день (як описано вище), кетотифен у вечері.

Сильніший ефект спостерігається при застосуванні комбінації кленбутерол-тироксин, але і ризик побічних ефектів те ж в рази зростає.


Побічні ефекти при застосуванні кленбутерола

Застосування Кленбутерола може привести до сердечної гіпертрофії (розширення шлуночків серця), потенційно небезпечних форм ушкодження серця, а також до аритмії і як вказано вище, конкретній загибелі клітин і навіть до раптової смерті. Інші побічні ефекти використання кленбутерола можуть включати м'язовий тремор, підвищене потовиділення, підвищення артеріального тиску, безсоння, головний біль, нудоту і блювоту. Застосування кленбутерола супроводжується втратою калію організмом, як ускладнення, поява судом. Тому спільно із застосуванням кленбутерола необхідно приймати аспаркам або панангін.

Спортсмени, які розглядають можливість використання кленбутерола повинні серйозно зважити риски і переваги цього препарату. Тривале застосування кленбутерола може привести до небезпечних наслідків. Спортсмени, використовуючі кленбутерол також повинні знати, що вони не можуть бути впевнені в якості і чистоті препарату, який вони збираються використовувати. Тому, якщо ви не дивлячись на можливі небезпечні побічні ефекти, все ж зважилися на застосування кленбутерола для підвищення ваших досягнень в спорті, то хоч би не купуйте кленбутерол де потрапило. Та все ж, якщо ваша мета збільшення м'язів і спалювання жиру, є безпечніші і ефективніші способи для досягнення цього результату, навіть багато анаболічних стероїдів менш небезпечні, чим кленбутерол, а добре продумані харчування і тренувальний режим можуть дати не менший результат.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації