СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕГормон росту (Гетропін)


Гормоном росту (соматотропін, соматропин, соматотропний гормон, HGH, СТГ) - це пептидний гормон, що виробляється гіпофізом. Кількість соматропина в організмі досягає максимального рівня в дитинстві. У молодому віці гормон росту в організмі відповідає за ріст трубчастих кісток, м'язів і інших тканин. Зі збільшенням віку виробництво гормону росту постійно знижується, відповідно знижується і вироблення ІЧР-1 (інсуліноподібного чинника росту-1), що знаходиться в прямій залежності від вироблення гормону росту людини. У організмі людини ІЧР-1 є відповідальним за відновлення пошкоджених клітин і за вироблення нових. Коли настає статева зрілість, в організмі людини зазвичай припиняється утворення мускульних клітин і їх кількість залишається постійною до кінця життя. Утворюватися новим мускульним клітинам в організмі допомагає виключно гормон росту людини (Гетропін). Значить, приймаючи гормон росту, ви в змозі змінити генетику, щоб отримати м'язи високої щільності.


Бодібілдинг і гормон росту


Перший час препарати гормону росту застосовувалися в медичних цілях, але зараз широко використовуються в спорті, оскільки вони швидко знижують жирову масу і збільшують об'єм м'язів, а ще скорочують необхідний час відновлення між заняттями.

Олімпійський комітет в 1989 році визнав соматотропін допінговим препаратом і заборонив його використовувати. Але в останні роки його продажі зросли у декілька разів. Гормон росту широко застосовують в бодібілдингу, комбінуючи з іншими анаболічними добавками, тим самим підвищуючи ефективність занять.

Для бодібілдерів гормон росту (Гетропин) - це єдина речовина, яка утворює нові мускульні клітини, а потім дає можливість натренувати їх. Гормон росту прискорює синтез білку, що викликає гіпертрофію мускульних клітин, підвищення пружності м'язів, утворюючи рельєф м'язової маси атлета. Поліпшення фізичної форми - зниження кількості підшкірного жиру, ріст сухої м'язової маси спортсменів - робить гормон росту таким популярним і привабливим.

Завдяки гормону росту у людини збільшується тонус і метаболізм, атлет почуває себе активнішим, відбувається зниження жирової маси. Вага, яку спортсмен набирає за рахунок гормону росту, - це тільки м'язи. Набирання ваги відбувається повільніше, ніж при прийомі стероїдів, приблизно, 1,5-2 кг за місяць. При прийомі стероїдів вага набирається в основному за рахунок збільшення рідини в організмі, а при прийомі гормону росту, йде набір тільки м'язової маси. Ще гормон росту спалює жирову масу і отримує необхідну енергію. У зв'язку з цим, культуристи можуть не обмежувати себе в їжі, вага набиратиметься тільки за рахунок м'язової маси, а не за рахунок жирової тканини.

Гормон росту діє і на зниження кількості і частоти травм, що взаємозв'язане із здатністю соматотропіну зміцнювати такі тканини, як кісткова і сполучна (хрящі, зв'язки, сухожилля). Завдяки ньому, збільшується швидкість відновлення і загоєння тканин організму після травм.
Під час різних експериментів було виявлено, що вживання гормону росту не впливає на силові показники і витривалість, а навіть трохи знижує поріг стомлення і уповільнює відновлення. Ці чинники роблять соматотропін неефективним і даремним для спортсменів тих видів спорту, де ці показники важливі.


Переваги гормону росту


Ефективність
Низькі показники побічних дій
Препарат не впливає на потенцію
Не викликає побічних явищ
Не вимагає терапії після циклу


Недоліки гормону росту


Досить висока ціна


Ефекти застосування гормону росту

Підвищується синтез протеїнів, який призводить до гіпертрофії і гіперплазії м'язів
Прискорює спалювання жирових клітин в організмі, перетворюючись на енергію
Прискорює освіту і оновлення сполучних тканин, структурних частин клітин
Зміцнює сполучну тканину, кістки
Покращує стан шкіри
Бере участь в регуляції обміну вуглеводів
Збільшує ефективність застосування інсуліну
Посилює захисні реакції організму (імунітет)


Побічні ефекти від прийому гормону роста

Організм людини сам виробляє гормон росту, тому виникнення побічних ефектів застосування гормону росту буває дуже рідко. Вони можуть виникнути, коли перевищуються рекомендовані дози і тривалість застосування препарату, до того ж кожен організм реагує на прийом гормону росту суто індивідуально.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації