СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСпортивне харчувння від А до Я


Якщо Ви з захопленням дивитесь на бодібілдерів, а тренажерний зал давно став другим домом, але при цьому ваша м'язова маса не збільшується, а фігура в цілому далека від ідеалу, швидше за все, ви втратили щось важливе, без чого бажане отримати неможливо.

У даній статті мова піде про спортивне харчування. Воно обов'язково допоможе вашим м'язам не просто швидше набрати масу, але і закріпити отриманий результат на тривалий час. Зберігаючи максимальну інтенсивність тренувань та ще й у комплексі з грамотним харчуванням, навіть спортсмен-початківець зможе набрати 10 кг м'язової маси всього за пару місяців.

У випадку якщо ви тільки починаєте свій шлях у бодібілдингу, свою увагу слід зосередити на коктейлях-замінниках харчування. Переважна більшість тренерів пропонує таку схему харчування для новачків: три рази протягом дня натуральну тверду їжу і три рази в день замінник харчування. Перед тренуванням необхідно приймати п'ять грамів глютаміна, а відразу після ще стільки ж плюс п'ять грам креатину.

За винятком цього, в коктейлі корисно додавати по чайній ложці лляної олії. В даний час всі сучасні замінники харчування дуже швидко засвоюються, і абсолютно не шкодять травному тракту, а за своїми якостями схожі на натуральну їжу, проте в переважній більшості випадків вони значно корисніші.


Що входить у вміст коктейлів


Креатин є обов'язковим елементом спортивного харчування. Він має властивість синтезувати м'язовий білок, може уповільнити формування молочної кислоти, а отже, значно підвищує витривалість спортсмена. У природної їжі найбільше креатину міститься саме в яловичині, свинині, лососі, тунці. У чистому вигляді він являє собою несмачний порошок, який розчиняється у воді.

В даний час найбільш оптимальним прийомом креатину вважається двофазний, з тієї причини, що дана речовина має властивість накопичуватися в організмі людини. Фаза завантаження передбачає прийом речовини чотири рази на день протягом шести днів. Необхідна доза може розраховуватися тільки спортивним лікарем. Фаза підтримки триває кілька місяців, за цей час доза препарату знижується приблизно в п'ятеро. Після знову робиться перерву на пару тижнів, і знову починають фазу завантаження. Важливу роль у харчуванні спортсменів відіграє і протеїн. Він важливий при інтенсивних тренуваннях, особливо під час змагань.

Протеїн фактично повністю складається з білка, з цієї причини він швидко розщеплюється в організмі людини і найбільш сприятливо впливає на ріст м'язів.

Джерела протеїну в природній їжі – овочі, злакові, м'ясо, картопля, яйця, молоко, риба. В спортивному харчуванні в переважній більшості випадків застосовується сироватковий протеїн у формі порошку, який вживають розведеним молоком або водою.

Амінокислоти, включаючи глютамін є дуже частими компонентами замінників харчування. Вони сприяють формуванню білка і можуть бути рекомендовані для прийому тренером. У переважній більшості випадків вільні амінокислоти випускають у формі капсул і приймаються до і по завершенню тренування.

Так само слід пам'ятати про благотворний вплив вітамінних і мінеральних комплексів, з тієї причини, що кожен спортсмен ставить власний організм множинним навантажень і стресів. Особливо важливий для спортсменів прийом вітаміну С. Він не тільки зміцнює імунітет, але і бере активну участь в утворенні колагену, відновлює тканини зв'язок, м'язів.

Необхідно розуміти і те, що систематичні тренування, грамотне харчування і режим це добре. Однак досягти вражаючих результатів і при цьому не нашкодити власному здоров'ю можна тільки під керівництвом досвідченого тренера.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації