СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕТестостеронові бустери


Бустери тестостерона - це добавки, що використовуються для стимуляції росту м'язової тканини, збільшення сили і лібідо, корекції рівня статевих гормонів, а також усунення неприємних симптомів чоловічого клімаксу. Ефект бустерів пов'язаний з тим, що ці добавки здатні підвищувати продукцію природного тестостерона в організмі.

Найбільш поширена форма випуску тестостероновых бустерів - спортивне харчування або БАДи, які продаються в аптеках і магазинах спортивного харчування без рецепту.

Бустери зазвичай складаються з природних рослинних компонентів і вітамінів, рідше до складу можуть включатися синтетичні речовини, які, як запевняють виробники, так само здатні підвищувати рівень природного тестостерона. До теперішнього часу не проведено ніяких наукових досліджень, які однозначно доводили б ефективність тестостероновых бустерів. Що стосується інших широко поширених бустерів, таких як ZMA, то для них вже доведена відсутність ефекту на рівень тестостерона. Проте, ці добавки продаються і сьогодні, і багато бодібілдерів продовжують їх застосовувати.


Кому можна приймати тестостеронові бустери


Чоловіки починають застосовувати бустери, коли хочуть збільшити суху м'язову масу. Мінімальний вік, з якого можна приймати ці добавки, в різних джерелах коливається від 20 до 23 років. Це пов'язано з нестабільністю гормональної системи і рівня гормонів в молодому організмі, і використання бустерів раніше рекомендованого віку може привести до різних гормональних порушень. Крім того, рівень природного тестостерона у молодих людей достатній і без додаткової зовнішньої стимуляції. Також не рекомендується приймати тестостеронові бустери дівчатам, оскільки це призводить до маскулінізації.

Найбільш виражений ефект бустери мають при використанні у чоловіків у віці 30-40 років і навіть старше. Це обумовлено нижчим фізіологічним рівнем тестостерона в цьому віці, і тому застосування бустерів в даному випадку не лише сприяє росту м'язів, але і підвищують лібідо і потенцію.

Тестостеронові бустери - відмінний варіант після курсової терапії (ПКТ). Після завершення циклу прийому стероїдних гормонів або прогормонів, для усунення їх побічних ефектів досить застосовувати впродовж місяця бустери на основі Трібулус (Tribulus terrestis). Це сприяє підтримці рівня тестостерона і зводить до мінімуму симптоми, пов'язані з відміною гормональної терапії, запобігаючи тим самим руйнування м'язової тканини - феномен "відкату".

Варто відмітити, що тестостеронові бустери роблять ефект до тих пір, поки вони знаходяться в організмі, тобто після завершення курсу прийому добавки ефект зникає. Може відзначатися незначне зменшення м'язової маси, але цей ефект виражений значно більше при використанні стероїдних гормонів.


Найбільш популярні тестостеронові бустери


Tribulus terrestris


Найбільш поширена складова тестостеронових бустерів з найміцнішою доказовою базою. На сьогодні Tribulus знаходиться в списку сильнодіючих препаратів, тому його практично неможливо знайти в спортивних магазинах, хоча в деяких з них він продовжує продаватися.


ZMA


Практично не має побічних ефектів, тому користується великою популярністю. Проте цей бустер визнаний абсолютно неефективним.


6 - OXO


Новий синтетичний препарат, що перешкоджає конверсії тестостерона в естроген, за рахунок чого збільшується концентрація першого. Нині вплив препарату на ріст м'язової тканини не доведений.


D -аспарагінова кислота


Здатна природним чином взаємодіяти з певними ділянками гіпофіза, що призводить до збільшення секреції тестостерона, а значить, концентрації його в крові. Ефективність препарату клінічно доведена.

Багато бустерів і анаболічні комплекси складаються з декількох десятків компонентів, але впливати на рівень тестостерона можуть лише одиниці з них. Можливо, інші компоненти є присутніми лише в рекламних цілях.


Режим прийому


Режим повністю залежить від виробника препарату. Найчастіше бустери приймаються 1-3 рази в добу безпосередньо після їди. Середня тривалість курсу - 4 тижні.


Можливі побічні ефекти


Будь-який препарат, що впливає на рівень тестостерона, повинен використовуватися раціонально, інакше наслідки можуть бути дуже небезпечними. Тривале застосування тестостеронових бустерів веде до своєрідного "звикання" організму до подібної стимуляції, внаслідок чого продукція природного тестостерона знижується. Відповідно, як тільки закінчується курс прийому бустерів, в організмі відзначається дефіцит власних статевих гормонів. Це, у свою чергу, є причиною значної втрати м'язової маси, депресії, а також імпотенції і багатьох інших проблем із здоров'ям.

Наступні побічні ефекти відзначаються украй рідко і практично не зустрічаються при раціональному прийомі препарату, тобто у встановлених дозах і не довше рекомендованого часу. Це такі побічні ефекти, як дратівливість і агресивність, коливання артеріального тиску, акне. Ще рідше може зустрічати випадання волосся, гінекомастія, фемінізація, атрофія яєчок, зменшення секреції тестостерона. Майже усі ефекти зворотні після припинення прийому препарату. При прояві будь-якого побічного ефекту прийом препарату необхідно припинити.

Важливо знати, що при дотриманні усіх правил прийому тестостеронових бустерів знижується не лише частота побічних ефектів, але і вираженість впливу на ріст м'язової маси.


Протипоказаннями для застосування тестостеронових бустерів є:


артеріальна гіпертензія
захворювання серцево-судинної системи
ниркова недостатність
Комбінування і поєднання


Під час прийому тестостеронових бустерів потрібна правильна висококалорійна дієта з систематичними силовими вправи. Також рекомендується додаткове спортивне харчування.


Добре поєднується і посилює дію тестостеронових бустерів :


Протеїн - 3-4 грам білку на кілограм маси тіла для посилення росту м'язової маси.
Креатин - в дозі 3-5 грам 1 раз на день, ще краще - разом з транспортною системою у формі передтренувальних комплексів (NO - Xplode від BSN).
Вітамінно-мінеральний комплекс - потрібний для активного росту м'язів.

Крім того, можливе одночасне вживання BCAA, амінокислотних комплексів, відновників, адаптогенів і інших добавок. Не рекомендується вживати тестостеронові бустери одночасно з прогормонами, стероїдними гормонами.

Не можна використовувати 2 бустери одночасно.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації