СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЗначення і види спортивного харчування


Значення і види спортивного харчування відоме кожному професійному спортсменові, істинному любителеві спорту і справжньому прибічникові здорового способу життя, який щодня піклується не лише про красиву, сексуальну, струнку статуру, але і про відмінне самопочуття, що, звичайно ж, гарантує нормована екологічно чиста їжа.

Мабуть, сьогодні - в епоху культу зовнішньої краси, нев'янучої молодості і процвітаючого здоров'я - вже ні для кого не стане секретом той факт, що над енергійним і активним по життю людям, які починають робочий і вихідний день зі збадьорювальної гімнастики, що налаштовує на позитив, а завершують плановим заняттям в тренажерному залі, а також для дилетантів, втомлених від зростаючого ожиріння завдяки індустрії "Фаст фуда", що спокушає ароматами, потрібне особливе харчування, збагачене протеїнами (тобто нерозщепленими амінокислотами: глутамін (глютамін), аргінін, лізин, таурин, креатин і так далі), простіше кажучи - спортивне харчування.

Отже, поняття спортивного харчування, з точки зору медицини і фітнес-напрямку, є своєрідним меню, що обов'язково в правильно розрахованих пропорціях (маса тіла на одиницю часу - мінімум на місяць регулярних занять в тренажерному залі) і енергетичній цінності містить конкретні харчові біологічні активні добавки (хімікати), концентровані суміші і натуральну білкову їжу рослинного і тваринного походження (з розрахунку добової норми : 1,5 грам на 1 кг ваги), а також життєво необхідні бодібілдеру вітаміни (З - підвищує імунітет і дозволяє витримати важкі фізичні навантаження; групи В - прискорюють трансформацію протеїнів в амінокислоти) і мінеральні солі, що в сукупності гарантує якісні, ефективні і енергійні тренування.

Не обходиться практично жоден прийом енергетично насиченої їжі так званого хитавиця без вуглеводів, у тому числі і штучних, тобто гейнерів (високоглікемічні вуглеводно-білкові суміші, а також сироватковий, соєвий, яєчний протеїн) у вигляді порошкової добавки, шоколадної цукерки, батончика, сирка і так далі; калорійність одно з них досягає 1500 кКал, тому, ясна річ, ця їжа протипоказана людям, що страждають надмірною вагою. У такому разі краще споживати натуральний білок, на розщеплювання якого на амінокислоти, витрачається досить багато енергії, що і гарантує ефект схуднення, а саме: поступове і відчутне внутрішньо, помітне зовні скорочення жирових відкладень і збільшення м'язової маси. Також відвідувачам тренажерного залу у фітнес-клубі, які не знаходять спокою і дивлячись у власне дзеркальне віддзеркалення з відразою, варто приймати жироспалювачі і L -карнітин, що прискорюють процес утилізації жирів в організмі і покращує транспортування жирних кислот в мітохондрії.

Як правило, жироспалювачі є різними рослинними препаратами, які пригнічують синтез жиру або активізують розщеплювання целюлітних відкладень : гарсина камбоджійська (знижує апетит), екстракт зеленого чаю (посилює окислення жиру з вивільненням тепла), корінь кульбаби з сечогінним ефектом, корінь форскхолія (прискорює обмін речовин), імбир (посилює кровообіг і розігріває м'язи) і ін.

Природно, кожне фітнес-направлення передбачає конкретну біологічно активну добавку. Наприклад, жінки, відвідуючі із завидною постійністю заняття по степ-аеробіці, фітболу, пілатесу, каланетиці, динамічним танцям і так далі, потрібні прості вітаміни типу "Комплевіта", а ось для сильних світу цього, які з натхненням займаються важкою атлетикою, бігом, тріатлоном, велоспортом, баскетболом, футболом, боксом і так далі, підійдуть спеціалізовані вітамінно-мінеральні комплекси "Animal Pack". Звичайно, періодично необхідно міняти біологічно активні добавки, щоб забезпечити збалансоване повноцінне харчування, що вимагає обов'язкового сніданку енергетично цінним складними вуглеводами (переважно - каші, пластівці, що неодмінно мають мальтодекстрин - очищений крохмаль, з салатами зі свіжих овочів і фруктів, заправлених рослинною олією або лимонною цедрою), а вечеря повинна порадувати білковою їжею (сир, м'ясо, риба, птиця нежирних сортів, бажано приготоване у відвареному або запеченому вигляді), що посилить метаболічні процеси.

Особливість спортивного харчування у будь-якому вигляді (порошок, напій і так далі) полягає в тому, що, на відміну від звичайних продуктів харчування, хай і з високим вмістом тих же вітамінів, мінералів, амінокислот, білків (розрізняють за походженням на сироваткові, яєчні, молочні і ін.) і вуглеводів, ця продукція набагато швидше і краще засвоюється організмом, який випробовує істотні фізичні навантаження. Між тим, важливо пам'ятати і дотримувати правило: спортивне харчування, що практично не містить клітковини Антиліпіду, не здатне замінити звичний раціон, а є лише цінною добавкою для людей здорового способу життя і значніших енергетичних витрат зважаючи на посилені тренування, а ось передозування багате алергічною реакцією організму, гіпертонією, безсонням. Щоб ще більше прискорити процес нарощування фактурних м'язів, слід приймати особливі препарати з високим вмістом чоловічого гормону - тестостерона (а також глюкозамін, хондроітин, колаген і ін.) у поєднанні з вітамінно-мінеральними комплексами, що є енергетики, кофеїн, ізотоніки, у тому числі і цинко-магнієвий комплекс (ZMA), екстракт дикого ямсу (диоскореї), екстракт еврікоми довголисткової, екстракт левзеї сафлоровідної (экдістен) і ін.

Важливо відмітити, що при правильному прийомі і під контролем кваліфікованого фахівця (дієтолога, фітнес-тренера) продукції спортивного харчування жоден з препаратів не викликає звикання, психологічних розладів і негативних наслідків для здоров'я (у тому числі і в репродуктивній сфері).

Взагалі, найшвидше розщеплюються прості (солодощі, фрукти, овочі) і складні (крупи, злаки, хліб, хлібці, макарони) вуглеводи, потім - білки (яйця, м'ясо, риба, птиця, морепродукти, бобові, горіхи, насіння), а вже потім - жири рослинного (масла, горіхи, насіння) і тваринного походження (сири, кисло-молочна продукція, м'ясо, птиця, риба і так далі). Проте напевно відомо, що, скажімо, протеїн з молочної сироватки має максимальну швидкість абсорбції, а білок казеїну (сир) дуже повільно розщеплюється. А краще всього починати тренування натше або в ранці просто випити склянку теплої води з лимоном і медом, щоб підбадьорити організм і очистити від залишків їжі шлунок. А ось вже після тренування через 1,5-2 години можна прийняти спеціальні препарати спортивного харчування, що швидко заповнюють запаси глікогену в м'язах (амілопектин), а також амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (BCAA - комплекс у вигляді пігулок, капсул з трьох амінокислот: лейцин, ізолейцин і валін), аргінін (амінокислота, що нормалізує кровообіг в усіх органах і тканинах), ноотропні речовини (які покращують ментальні функції, концентрацію), антиоксиданти (клітинні мембрани, що захищають від ушкоджень). Подібні комплекси спортивного харчування досвідчені хитавиці, які не випробовують тягарів надмірної ваги, можуть приймати і під час тренувань і відразу після завершення занять.

Кожен з комплексів (сумішей) спортивного харчування в обов'язковому порядку містить різні за якістю і функціональністю амінокислоти : незамінні (людський організм не здатний їх виробляти самостійно: Валін відповідає за ріст і стійкість до морозу, спеки, лейцин зміцнює імунітет, ізолейцин насичує енергією, фенілаланін гарантує нервові імпульси в головний мозок, лізин забезпечує кисневий обмін, метіонін стабілізує роботу печінки і нирок, треонін, триптофан нормалізує апетит), замінимі (аланін очищає печінку і регулює рівень цукру в крові, аспарагінова кислота, глютамінова кислота, гліцин, пролін, серин, цитрулін, таурин заспокоює нервову систему, цистеїн, орнітин, що виробляються організмом), напів замінимі (аргінін, гістидин, Тирозин не допускає стресових розладів, цистин зміцнює тканини, які можуть бути вироблені організмом при необхідності з незамінних амінокислот).

Отже, значення спортивного харчування насправді сьогодні, у будь-якому цивілізованому куточку планети царює мода на здоровий спосіб життя, природну красу і молодість не погоді, важко переоцінити - воно дійсно велике, особливо для тих людей, які знаходять правильний шлях для реалізації і вивільнення надмірної енергії, що робить життя набагато радісніше і барвисте.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації