СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПрограма тренувань для новачків


Як би вам не хотілося скоріше привести своє тіло в форму, не можна без підготовки приступати до занять професійних спортсменів. Програма тренувань для новачків – це саме те, що потрібно прийшли в зал в перший раз. Незалежно від того, вирішили ви терміново, прямо зараз скинути всю зайву вагу або навпаки хочете раптово обрости м'язами, доведеться змиритися з неможливістю таких подвигів. Тренування в залі для новачків повинно бути особливим, воно підготує ваше тіло до перших серйозних навантажень, навчить вас правильній техніці на маленьких вагах.


Основа


Прийшовши вперше в зал, деякі лякаються складності тренажерів і величезній кількості важливих моментів, які потрібно враховувати чи не у всіх вправах. Але так буде тільки з незвички, тим більше, план тренувань для новачків враховує вашу недосвідченість. В першу чергу подумайте про кількість сетів і повторень – саме з їх числа будується весь план. Перший тиждень (а може і довше), число підходів не повинно перевищувати 15, це особливо важливо в силових тренуваннях для новачків. Запам'ятайте відразу: хочете спалити жир-робіть більше повторень з меншою вагою, потрібні великі м'язи-менше підходів, більша вага.

Відпочинок під час тренування так само залежить від поставленого завдання. Спортсмени, що займаються на силу, можуть робити відносно тривалі перерви між підходами. Тренування в залі для новачків, що розвивають м'язову силу, може містити перерви до 7 хвилин. Якщо ваша основна мета-позбутися підшкірного жиру, довго відпочивати не доведеться. В цьому випадку перерва складе не більше хвилини, адже вам не потрібно чекати, поки прийдуть в себе м'язи. Відпочинок під час тренування для новачків в тренажерному залі повинен дати вам час на відновлення дихання. Якщо спочатку швидко відновитись не вдається, не хвилюйтеся – це нормально.


Вправи і тренажери


Існує принципова різниця між тренажерами і роботою з вільним вагою. Заняття на тренажері припускають ізоляцію конкретних м'язів. На початку тренувань для новачків тренажери важливі, адже вони не перевантажують все тіло, і вам легше впоратися з навантаженням. Однак повністю захоплюватися ними не варто, вільні ваги (гирі, штанга) мають свої плюси. Працюючи з ними, ви задієте набагато більші групи м'язів, отже, стимулюєте до змін все тіло. У програмі тренувань для новачків має бути більше вільних ваг, ніж тренажерів, адже вам не потрібно скрупульозно опрацьовувати окремі м'язи.

У виборі вправ керуйтеся тим же принципом. Перший час вибирайте основні (базові) вправи, вони зможуть рівномірно підготувати все ваше тіло. У тренуванні для новачків в тренажерному залі можна зайнятися присіданнями (без штанги і з нею), становою тягою, жимом штанги (стоячи, лежачи, від грудей, вузьким або широким хватом), підтягуваннями, віджиманнями і скручуванням корпусу. Роблячи вправи зі снарядами, вибирайте не дуже великі ваги – на штангу не обов'язково відразу вішати млинці. У програмі тренувань для новачків дуже важливо привчити себе до потрібної техніки, тільки після цього є сенс збільшувати вагу.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації