СТЕРОЇДИ



ПОХУДАННЯ




ХАРЧУВАННЯ





СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ




ЗДОРОВ'Я









РІЗНЕ







Чи шкідливе тренування з ранку


У який час краще тренуватися — вранці чи ввечері? Чи дійсно ранкові тренування швидше за все спалюють жир? Правила силових тренувань рано вранці. І чи шкідливе тренування з ранку?


Кращий час для тренування


чи шкідливе тренування з ранку

Говорячи про те, в який час краще тренуватися, важливо розділити силовий тренінг для росту м'язів і кардіотренування для спалювання жиру. Вони використовують різні механізми отримання енергії для роботи і саме тому організм практично не може спалювати жир і нарощувати м'язи одночасно.

Традиційно вважається, що ранок є найкращим періодом для тренувань з метою спалювання жиру, а день та вечір — для тренінгу на набір м'язової маси. Однак у більшості випадків вибір часу для тренувань визначається зовнішніми факторами і, насамперед, графіком роботи чи навчанням.


Енергетика тренувань


Ранкові тренування для багатьох людей є більш складні, ніж тренування після обіду.
З ранку у організму ще немає сил і енергії — рівень цукру в крові мінімальний, запаси глікогену в м'язах теж, а енергія жиру не може використовуватися для силових вправ.

Припустимо, ви виконуєте присідання — ще хвилину тому організм не знав про підготовлювані навантаженні, але тепер йому потрібна енергія для виконання повторень. Джерелом цієї «швидкої» енергії можуть бути виключно запаси глікогену, які працюють у даному русі м'язів, але не жирові депо.


Чи можна качатися вранці?


Якщо ви будете тренуватися без запасів глікогену, рівень цукру в крові знизиться, приводячи до помітного ускладнення тренування, затуманенної свідомості або навіть до непритомності. Для повноцінного тренування організму необхідно як мінімум 100-150 г вуглеводів, збережених у формі глікогену.

Щільний сніданок за півтори години до тренування допоможе наситити м'язи енергією, проте не завжди на це є час. Ситуація ускладнюється і тим, що для успішного росту м'язів по закінченню тренінгу тілу знову потрібні калорії для закриття вуглеводного вікна — або другий сніданок у разі ранкових тренувань.


Силові тренування рано вранці


Для силових тренувань рано вранці і у випадку, коли немає часу на попередній сніданок, критично важливий прийом порції гейнера одразу після пробудження — інакше у організму просто не буде енергії. До моменту приходу в тренажерний зал спортивне харчування вже засвоїться і його енергія потрапить у кров.

В цьому випадку сам сніданок рекомендується вже по закінченню тренування, а не до нього — тренуватися на повний шлунок досить складно. Пам'ятайте і про те, що для входу в подібний режим роботи організму знадобиться кілька тижнів — однак після цього періоду ви полюбите саме ранкові тренування.


Ранкові тренування для спалювання жиру

Спалювання жиру відбувається тільки при низькому рівні цукру в крові. Коли підвищується рівень цукру в крові інсулін необхідний для формування запасів енергії в організмі, ну, для виводу цієї енергії з клітин потрібен гормон адреналін. При цьому гормони не можуть синтезуватися одночасно.

Для схуднення рекомендується виконувати повільне кардіо тривалістю не менше 30-40 хвилин — спочатку організм витрачає запаси глікогену, після чого рівень інсуліну знижується, а потім підвищується адреналін, який активує процес жироспалювання. Вранці цей процес відбувається набагато швидше.


Кардіо на порожній шлунок


Відразу після пробудження запаси глікогену в організмі мінімальні — повільне кардіо, що виконується у такому стані, призведе до максимально швидкого спалюванню жиру. При цьому будь-який сніданок (навіть , той що не містить вуглеводів протеїн-ізолят) змусить спалювати калорії цього сніданку, а не запаси жиру.

Головні правила тренувань для схуднення на порожній шлунок — максимально помірний темп навантаження (біг однозначно не рекомендується) і тривалість не менше 30-40 хвилин. Відразу по закінченню можна випити 2-3 капсули BCAA, а сніданок припустимо приблизно через півгодини після закінчення тренування.


Вечірні тренування

Пізній вечір є найменш підходящим часом для тренування — жироспалювальне тренування буде малоефективним через наявність цукру в крові (його рівень знижується лише через 4-5 годин після прийому їжі), а силовий тренінг може викликати проблеми зі сном через перезбудження ЦНС.

Якщо у вас немає іншого варіанту, заплануйте прийом їжі за 2 години до вечірнього тренування для росту м'язів, щоб після нього залишилась лише легка вечеря. Також уважно вивчайте склад спортивного харчування, стежачи за тим, щоб в ньому не було кофеїну та інших стимуляторів, котрі порушують сон.


Висновок


Ранкові тренування на порожній шлунок краще всього підходять для швидкого спалювання жиру, проте перед силовим тренінгом для росту м'язів вранці краще прийняти порцію гейнеру. Тренування пізно ввечері є найгіршою опцією, суперечачи починається процесів переходу організму до сну.




Інші статті по темі :






Популярні статті




Цікаві статті




Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації