СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВідпочинок під час тренування


Відпочинок під час тренування дає сили для подальших занять. Під час тренування люди настільки занурюються в заняття, що повністю забувають про відпочинок. Але це неправильно, оскільки від правильного відпочинку під час занять безпосередньо залежить результат отриманий від тренувального процесу.

Говорячи про відпочинок, це не є розмова з приятелями, а то час, який потрібний для відновлення м'язів після отриманого навантаження.
Нижче ми приведемо декілька принципів, якими треба керуватися під час тренування, чергуючи відпочинок під час тренування і заняття.

Перше. Чим більша вага і ніж менше число повторень вправи, тим більше часу знадобиться для повноцінного відпочинку. Вся річ у тому, що в процесі тренування в роботу включаються швидкі м'язові волокна, які відповідають за силові показники, але вони швидко стомлюються. Отже їм потрібно більше часу, щоб відновитися.

Друге. Чим менша вага, яка використовується спортсменом і ніж більше число повторень, тим менше часу треба для відновлення м'язів. За роботу в цьому режимі відповідають повільні волокна, які витриваліші, тому відпочинку їм треба менше.


Щоб було зрозуміліше, наведемо практичні приклади:


- виконуючи 1-3 повторення, треба відпочивати три-п'ять хвилин;
- при 4-7 повтореннях досить двох-трьох хвилин для відпочинку;
- найпопулярніший варіант вісім-дванадцять повторень потребує одну-дві хвилини відпочинку;
- при виконанні тринадцяти-п'ятнадцяти повторень, на відпочинок знадобиться всього одна хвилина.


Можна скоротити відпочинок під час тренування, якщо виконуватимеш популярний сьогодні суперсет. При цій методиці ти виконуєш декілька вправ до ряду, спрямованих на протилежні групи м'язів. Приміром, поєднуєш підйом штанги на біцепс і жим (французький). Отже, коли біцепс після вправи відпочиває, ти навантажуєш тріцепс, але не розслабляєш цю групу м'язів.
Цим принципом можна керуватися у разі циклічного тренування. У такому разі ти виконуєш підряд більше трьох вправ, для верхньої і нижньої частин тіла. Приміром, після жиму лежачи можна виконати присідання, потім жим з гантелями і згинання ніг в тренажері. Виходить верх працює, а низ відпочиває, а потім навпаки. Таким чином, ви отримуєте відпочинок під час тренування.

Слід не забувати про те, що в подібному підході є значний "мінус". Після суперсета і циклу вправ все одно потрібний відпочинок, і досить багато. Оскільки за винятком відновлення м'язів треба, щоб пульс прийшов в норму. У разі, якщо відчуваєш шум в голові, а перед очима туман, дихання бракує, серце планує вискочити з грудей, то потрібно терміново відпочити. Важливо: експериментувати з виконуваними підряд вправами треба плавно, особливо у разі, якщо йдеться про підйом важких ваг.

Під час тренування, головним орієнтиром має бути самопочуття, оскільки здатність до відновлення у кожної людини індивідуальна, про це не можна забувати.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації