СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВіджимання від підлоги


Робота - дім - робота - дім – робота, приблизно такий розпорядок дня у середньостатистичного чоловіка. На превеликий жаль, далеко не кожна людина в сучасних умовах життя може дозволити собі таку, здавалося б, дрібницю, як підтримувати свою фізичну форму в належному стані, а тим більше зробити своє тіло привабливим, рельєфним і сильним. Ненормований і напружений робочий день, нестача вільного часу для тренувань, відсутність поруч розташованого тренажерного залу - це тільки найголовніші причини, які не дозволяють повною мірою займатися своїм тілом. Якщо ви потрапили в цю категорію людей - не треба розстроюватися, - вихід є!

види віджимань

Тренування м'язів в домашніх умовах


Залізо і тренер - це добре, але не варто забувати про елементарні усім відомі присіданнях, пробіжки, тренування пресу і віджимання - це, як мовиться, основа основ; база для подальшого розвитку. Що стосується ефективності і багатогранності, віджиманням від підлоги в цьому плані немає рівних - тут і сила, і рельєф, і витривалість.

Під поняттям "віджимання" мають на увазі загально розвиваючу фізичну вправу для зміцнення м'язів грудей і плечового поясу. Усе правильно, тільки варто додати, що елементарні віджимання, крім того, здатні розвинути сильну і рельєфну мускулатуру не лише грудей і плечей, але і пресу, м'язів спини, передпліччя і тріцепсів. Для того, щоб виділити роботу певної групи м'язів робиться акцент на способи віджимань, яких нині існує множина.


Види віджимань


Тепер, що стосується різновидів віджимань, використовуваних для опрацювання тієї або іншої групи м'язів. Розрізняють:


- Звичайні віджимання. Навантаження розподіляється, в основному, між грудьми і тріцепсами.

- Віджимання широким або вузьким хватом. Навантаження зміщується у бік грудей (широкий хват), або - на тріцепси (у разі хвата вузького).

- З нахилом вперед або назад (спираючись на піднесеність, відповідно, ногами або руками). Нахил корпусу дозволяє змістити навантаження на верхню, або нижню частину грудей.

- На одній руці. Працює, в основному, тріцепс.

- З повною або частковою амплітудою. Використання так званих дожимів і неповних амплітуд дозволяє максимально навантажити цільові м'язи, щоб добитися повної віддачі від тренінгу.

- З додатковим навантаженням або без нього. Тут все зрозуміло: немає прогресу ваг - немає росту м'язової маси.


Звертаю увагу, що виключно в усіх видах віджимань йде досить серйозне навантаження на дельти, прес і спину. Таким чином, ця вправа практично універсальна. А для верхнього плечового поясу - без перебільшення, не замінна.

Техніка виконання віджимань від підлоги елементарно проста: досить тримати тулуб рівним і контролювати процес опускання/підняття (ексцентричну і концентричну фазу), причому в нижній точці (при опусканні) тулуб повинен виявитися паралельним підлозі, якщо брати за основу класичну техніку виконання, і залишатися в такому положенні біля секунди - двох. В процесі виконання вправи треба по максимуму відчувати роботу цільових м'язів, що само по собі є ознакою правильності дій. Слід зрозуміти, що у віджиманнях від підлоги, так само, як і у будь-яких інших вправах, на першому місці вартує саме техніка виконання, а не кількість повторень.

Кількісний критерій теж, звичайно, має чимале значення, але усе повинно відбуватися поступово - від якості до кількості, але ніяк не навпаки. Для максимального комплексного ефекту для усіх можливих м'язових груп рекомендується класична техніка виконання.

Для того, щоб віджиматися багато, не втрачаючи при цьому якісної складової, треба запам'ятати і дотримуватися наступних правил:


- передусім, щоб багато віджиматися треба. віджиматися. Саме постійність і завзятість при тренуваннях надає сили;

- не варто забувати про відпочинок між тренуваннями і правильне харчування в дні відновлення;

- по можливості слід давати задіяним при віджиманнях групам м'язів додаткове навантаження; підійдуть підтягування або, приміром, підйоми гантелей;

- не треба занадто старатися з кількістю повторів - краще зробити 5 підходів по 20 якісних повторень, чим 2 - по 50, але як-небудь;

- не забувайте використовувати додаткову вагу - це додасть сили і витривалості.


Як говорила одна велика людина: хто хоче - шукає можливості, хто не хоче - шукає причини! Таким чином, усього лише 20-30 хвилин домашніх тренувань в день дозволять вам стати значно сильнішим, витривалішим і привабливішим, ніж будь-коли раніше. Рішення за вами!
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації