СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПобічні ефекти пептидів


Синтетичні пептиди, що знайшли своє широке застосування в спортивній фармакології – це рекомбінатні амінокислотні з'єднання, отримані методом генної інженерії. Будучи стимуляторами природного гормону росту, вони призводять до прискореної гіпертрофії м'язової тканини і є ефективними і прийнятними аналогами гормональних анаболіків.

Однак, як і всі засоби, що володіють фармакологічною дією, дані препарати здатні провокувати розвиток небажаних ефектів. На щастя, побічні ефекти пептидів оборотні і проявляються досить рідко, але, тим не менш, з ними обов'язково слід ознайомитися, перш ніж приступати до курсового застосування.


Побічні ефекти по групах пептидів


Головна мета використання амінокислотних препаратів в бодібілдингу – стимуляція секреції гормону роса. Тому побічні ефекти пептидів тісно взаємопов'язані з зміною роботи ендокринної сфери. Як правило, вони обумовлені загальним для всіх груп механізмом, а тому досить однотипні. До найбільш характерних негативних проявів відносять слабкість, підвищення артеріального тиску, затримку рідини в організмі, виникнення болів в області зап'ястя (тунельний синдром).

У той же час, крім загальних побічних реакцій, кожен окремо взятий пептидний комплекс здатний провокувати розвиток специфічних наслідків.


Аналоги соматоліберина


посилена секреція греліну (гормону голоду). Характерно для GHRP-2, в меншій мірі, і більшою – для GHRP-6;

стимуляція вироблення пролактину, що впливає на ріст і розвиток молочних залоз (GHRP-6, GHRP-2);

пептидний псевдоглікемія (відчуття голоду, слабкість, запаморочення, підвищена пітливість, легке тремтіння кінцівок і аритмія на фоні нормального рівня глюкози в крові). Подібні побічні

ефекти пептидів характерні для GHRP-6 і GHRP-2;

посилене вироблення кортизолу (GHRP-2 і GHRP-6);

скорочення або подовження фази повільного сну;
дестабілізація рецепторів соматотропної клітини (наслідок передозування GHRP-2 і GHRP-6).


Грелін-міметики


стимуляція секреції кортизолу (CJC-1295 і Тезаморелін);
порушення сну (при тривалому використанні довгих сплайсоформ соматоліберина);
ослаблення рецепторної чутливості.

До позитивних побічних ефектів застосування пептидів відносять протидію катаболічних процесів, підвищення активності імунної системи, прискорення метаболізму, зміцнення зв'язок, точковий вплив на проблемні ділянки організму, підвищення лібідо, нормалізацію емоційного стану.

Що стосується негативних реакцій, які іноді виникають на тлі застосування пептидних продуктів, то, як правило, своїм виникненням вони «зобов'язані» перевищенням дозування і порушення тривалості і періодичності курсового застосування. На щастя, в практиці бодібілдингу подібні стани зустрічаються дуже рідко і, всі без винятку, мають зворотний характер, тобто, усуваються після відміни препарату.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації