СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПептиди в бодібілдингу


Пептиди (від грецького пептос - живильний) - це ланцюг амінокислоти, які з'єднані так званими амідними зв'язками C(O)NH. Якщо ви не хімік - ця інформація для вас пустий звук. І довгий час так і було - пептиди були цікаві лише вченим і біологам. До тих пір поки на них не звернули свій погляд спортсмени, вважаючи, що пептиди можуть бути корисні. Але чи так воно насправді?


Історія відкриття пептидів


Ще на самому початку XX століття хімік-органік з Німеччини Герман Еміль Фішер визначив наявності пептидних зв'язків в амінокислотах. А в 1905 році він зумів отримати пептиди лабораторним шляхом. Однак довгі роки пептиди залишалися для вчених лише об'єктом вивчення, певними теоретичними знаннями без практичного застосування. На сьогоднішній день відомо про майже 2000 пептидів. Але ось біологічні властивості та цінність вивчені не до кінця.

пептиди в бодібілдингу

Пептиди оточують людину повсюдно. Сам організм синтезує пептиди для регулювання багатьох біохімічних процесів. По всій видимості, саме це і підштовхнуло спортсменів до ідеї прийому штучних пептидів для вузько спрямованого впливу на процеси поліпшення фізичних показників. Насамперед - зростання сили і м'язової маси.


Роль і механізм дії пептидів


Пептиди впливають на життєдіяльність людини. Вони регулюють вироблення багатьох гормонів, факторів росту, що відповідають за функціонування залоз внутрішньої секреції. Імунологічні пептиди захищають клітини від вільних радикалів і токсинів. При дефіциті пептидів процеси регенерації сповільнюються, а процеси руйнування і старіння - навпаки, зростають. Багато вікові зміни - дряхлянні шкіри, органів, суглобів, дефіцит колагену і т. д. пов'язують саме з нестачею пептидів. Природно виникає питання про заміщення природних пептидів штучними, синтезованими в лабораторіях. Однак, якщо в організмі процес вироблення пептидів безперервний і займає хвилини, то в лабораторіях їх синтез досить складний. По суті, зараз немає достатньо дешевого і простого процесу, здатного відтворити точно і швидко натуральні людські ланцюжки амінокислот, що виконуючи ту чи іншу роль. Лабораторні процедури займають дні, а собівартість одержуваних речовин досить висока.

Незважаючи на це дослідження, безумовно, будуть продовжуватися. Так, як крім отримання нових технологій синтезу пептидів вони дозволяють краще вивчити пептидні зв'язки і вплив пептидів на організм. А так само отримати нові гормони і сучасні ефективні ліки. Приміром, на сьогоднішній день вже створено спеціальні пептидні біо регулятори - речовини, здатні вибірково відновлювати активність і функціональність певних клітин в людському організмі. А імуно модулятори типу тималіну є потужним інструментом для відновлення працездатності імунної системи людини.


Пептиди і бодібилдинг


Було б дивно, якби на такі речовини не звернули увагу спортсмени. Особливо на тлі того, що звичайні гормональні препарати, стероїди давно вже перебувають під забороною і відмінно визначаються на допінг-контролі. Для спортсмена пептиди можуть бути корисні наступним:


посилення вироблення природних анаболічних гормонів (гормону росту, тестостерону та інших);
прискорення процесів регенерації;
вплив на механізми ділення клітин на клітинному рівні;
точковий вплив на проблемні місця організму;


Останній пункт варто відзначити особливо. На відміну від звичайних гормонів, які «б'ють» по всьому організму в цілому, пептиди здатні чинити вплив на окремі органи і клітини. Таким чином, не тільки підвищується ефективність препаратів, але і значно знижується побічний ефект, який властивий гормональним препаратам.


Переваги пептидів в бодібілдингу

Головний плюс для бодібілдерів - це відносна дешевизна пептидів. Незважаючи на всі описані плюси вони не настільки ефективні, як гормональні препарати, дія їх слабша. Але зате пептиди не заборонені законом, вільно продаються, а їх прийом не залишає слідів в організмі - а значить нема чого побоюватися на допінг-контролі. Так само за допомогою пептидів можна регулювати багато інших супутніх тренуванню процесів:


контролювати (підвищити або знизити) апетит;
поліпшити якість сну;
зміцнення імунітету спортсмена;
нормалізувати емоційний стан;
підвищити лібідо;


Багато бачать за пептидами майбутнє бодібілдингу. Адже цілком можливо, що можна буде підібрати такі препарати, які будуть впливати на м'язи і тільки на них. А так само безпосередньо регулювати швидкість росту м'язових клітин. На відміну від амінокислотних препаратів типу BCAA, пептиди не просто є «будівельним матеріалом», поліпшує відновлення. Пептиди - це активні речовини, які самі здатні запускати багато процесів і впливати на їх інтенсивність.


Застосування пептидів

Застосування пептидів не відрізняється від застосування переважної більшості ліків - звичайні внутрішньо м'язові ін'єкції. Зберігання і приготування препаратів так само не викликає труднощів - достатньо простого холодильника і акуратного розведення вихідного порошку у фіз. розчині.
По періодичності ін'єкцій, дозуванні і іншого, на жаль, неможливо дати універсальних порад, так, як все залежить від конкретних пептидів так і індивідуальних особливостей організму.


Шкода і побічна дія пептидів


З вище викладеного у багатьох, безумовно, склалося враження, що ось вона - «чарівна таблетка бодібілдингу»! Пептиди! Безпечні та ефективні препарати, які здатні подарувати мільйонам бодібілдерів довгоочікувані кілограми м'язової маси. Однак це не зовсім так.

По-перше, пептидів така величезна кількість, що ринок переповнений не лише підробками, а й просто безглуздими препаратами. І продавець, який вас запевняє, що в інших магазинах дурниця, а ось у нього самі натуральні і справжні пептиди, швидше за все, і сам точно не знає, що всередині пропонованих ним препаратів.

По-друге, дія пептидів дуже індивідуальна. І вона може не надати особисто на вас зовсім ніякого впливу.

Але головне в іншому. Багато з дійсно ефективних пептидів мають ті ж самі побічні ефекти, що і анаболічні стероїди! Це пов'язано з тим, що багато пептидів впливають на секрецію тестостерону, інсуліну та інших гормонів. А разом з цим приходить і ароматизація, і порушення роботи власних органів секреції, і результати падають при припиненні прийому препарату і багато інших проблем виникає. Відомий фахівець Пітер Ебелінг - президент Ендокринологічного товариства Австралії навів приклад і повної не ефективності багатьох пептидів на прикладі пептиду AOD-9604, який довгий час пропонували, як ліки для схуднення. Незважаючи на численні позитивні відгуки в пресі, проведені клінічні випробування не показали взагалі ніякої активності AOD-9604 щодо жирових клітин. Точно так само, як не було зафіксовано зниження ваги у групи людей, які їх приймала в тестах. У той час, як інша група випробуваних, яка брала л-карнітин, показала досить конкретні результати по зниженню ваги. Таким чином, як видно, дуже багато пептидів, що пропонуються на ринку, володіють «псевдо ефективністю».

Ще одна проблема з пептидами - їх дія не вивчена до кінця. Вивчені лише базові властивості, однак абсолютно немає ніяких гарантій про те, що пептиди можуть надавати і побічну дію на інші органи і клітини. Викликаючи, тим самим, серйозні побічні дії. Більше того, достеменно відомо, що деякі з пептидів такі побічні властивості мають. До того ж врахуйте, що якість лабораторних пептидів і тих, що пропонуються широкій публіці сильно відрізняється. Одна справа найчистіші пептиди, контроль за якістю яких ведеться на молекулярному рівні. І зовсім інше - пептиди, отримані на звичайних заводах, в промислових обсягах. Що там на виході буде, які домішки виявляться - велике питання.


Висновок


Прийом пептидів - це гра в рулетку. Ефективність у них є, але от побічні властивості досить непередбачувані і найгірше - здатні проявитися лише через роки після застосування. Тому ми настійно рекомендували б не ставити експериментів на власному здоров'ї. Тим більше, що ніякі пептиди не замінять повноцінного харчування і грамотних тренувань.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації