СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕІмунна система організму


Віруси, бактерії, токсини та інші фактори кожну секунду загрожують нашому здоров'ю. Однак природа подбала - імунна система людини, це захист, який не стоїть на місці, а постійно розвивається і вдосконалюється. З кожним вдихом ми вдихаємо тисячі бактерій, хвороботворних вірусів, мікрочастинки пилу, пилок рослин. Через маленький поріз всередину організму спрямовуються безліч небезпечних бактерій. Багато чого з того, що надходить в організм із зовнішнього світу несе в собі загрозу для здоров'я. Але на варті здоров'я стоїть імунна система людини. І вона досить оснащена для того щоб відбивати атаки, її арсенал і методи боротьби різноманітні і цілком можуть з правиться з численними нападами ззовні. Найбільша захист знаходиться там, де відбувається вірогідне вторгнення: це дихальна система, шкіра і судини.

імунна система організму

Спеціальні клітини - "патрульні" несуть свою службу. Але і це не все. У імунної системи організму є резерв. І при реальній небезпеці всі механізми захисту мобілізуються на боротьбу одночасно. Вони розпізнають чужорідні речовини і їх атакують. Макрофагі - клітини, які патрулюють кровоносні судини. Вони стежать за всім чужорідним і небезпечним. Макрофаги одні з ключових елементів захисту. На варті імунітету стоять і Т -лімфоцити, що дозрівають в вилочковій залозі, особливому органі розташованому недалеко від серця.

Вони, як гончаки вистежують і атакують будь-який вірус. Буква Т від латинської назви вилочкової залози - тимуса. Серед Т-лімфоцитів розрізняються Т-кілери, що знищують інфіковані клітини, а також ракові клітини і Т - хелпери оповіщають за допомогою спеціальних речовин - цитоксинів про небезпеку в клітинах організму. Ще один компонент захисту В -лімфоцити це арсенал імунної системи організму. За вимогами імунної системи вони продукують антитіла - спеціальні білкові молекули розпізнають та марковані чужорідні речовини в організмі, запускаючи тим самим їх знищення. Цитоксини є сполучною ланкою між різними видами лімфоцитів. Вони контролюють і координують роботу імунної системи. Їх завдання посилювати захисні функції або загальна підтримка імунної системи за рахунок підвищення температури тіла, яка стимулює захисні сили організму. Після атаки настає черга іншої групи лімфоцитів Т - супресорів. Вони ніби дають сигнал, що небезпека минула і можна зменшити інтенсивність атак.

Після цього безліч імунних клітин просто відмирає, але деякі залишаються перетворюючись на клітини пам'яті, що зберігають інформацію про небезпеку з якими людина стикалася за час життя.

 

Так (дещо спрощено) працює імунна система організму.

 

Незважаючи на такий здавалося б потужний захист віруси і чужорідні мікроорганізми борються із захистом і іноді ефективно. Наприклад, віруси грипу постійно мутують, міняючи комбінації і поєднання білкових молекул, утворюючи нові, невідомі нашій імунній системі, обманюючи імунні клітини пам'яті. Тому люди хворіють на грип, незважаючи але те що начебто повинні вже мати імунітет. Адже по суті організм кожен раз стикається з новим вірусом. А збудник прокази діє по-іншому.

Він здається, дозволяючи поглинути себе макрофагам, але клітинна мембрана при цьому залишається в них несучи загрозу організму. Дуже грізний ворог для імунної системи вірус імунодефіциту людини викликає СНІД. Це вірус атакує Т-лімфоцити, послаблює їх і в результаті імунна система не справляється з найпростішими захворюваннями. Імунна система за час життя витримує безліч атак. У середньому в 50 річного рубежу людина перехворіє в середньому 200 різними інфекціями, які тренують його імунну систему.

А між 10 і 50 роками імунна система людини найбільш сильна. Після чого її здатності плавно знижуються. Але її можна підтримувати на належному рівні, не даючи ослабнути. Важливим фактором для нормальної роботи імунної системи має правильне харчування. А з віком роль харчування має ще більше значення. Недостатнє, незбалансоване харчування, нестача поживних речовин можуть знизити захисні сили організму.

Після 40 років людині потрібно менше калорій. Але при цьому потреба в білках, вітамінах та мікроелементах не знижується. Оптимальний раціон особливо для літніх повинно включати їжу з високим вмістом поживних корисних речовин, але не калорій. Рекомендується вибирати продукти з меншим вмістом жирів. Для правильної роботи імунітету важливий білок. Хороше джерело білка - морська риба, вона ж покриває потребу організму в йоді. Треба їсти її не рідше двох разів на тиждень. Потрібні організму і рослинні жири. Для заправки салатів рекомендується рослинна олія, оливкова, рапсова, соняшникова. Овочі та фрукти маючи низьку калорійність, забезпечують організм вітамінами і мікроелементами.

Не варто забувати і про рідини. Потрібно пити не менше 1,5 -2 літра рідини. Щоденна фізична активність також важлива. Фізичне тренування зміцнює серцево - судинну систему, тренує м'язи, підвищує імунітет. Але займатися спортом потрібно в міру, не перевантажуючи організм. Занадто активні виснажливі тренування дають зворотний результат, послаблюючи захист організму.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації