СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕГормон голоду Грелін


Грелін – це поліпептидний гормон, секретуючий клітинами слизової оболонки кардіального відділу шлунка. Це біологічно активна речовина, що складається з 28 амінокислот, по мікроциркуляторному руслу доходить до гіпоталамуса, і викликає почуття голоду. Гормон апетиту, є індикатором дефіциту енергії, бере активну участь у секреції соматотропіну. Його здатність створювати виражений пік концентрації гормону росту знайшла своє широке застосування в спортивній фармакології.


Препарати Греліну


Гормон голоду Грелін, порівняно недавно увійшов у прийняту номенклатуру, як самостійний елемент, що впливає на секрецію СТГ допомогою активації специфічних рецепторів. На його основі створені такі синтетичні аналоги, що застосовуються в практиці бодібілдингу:


Іпаморелін (пептидний гормон, що імітує дію греліну). Посилює секрецію гормону росту, не викликаючи значної зміни апетиту;

GHRP-2 (Пралморелін).Найпотужніший з усіх існуючих бустер вироблення СТГ, збільшує його секрецію в 7-15 разів, і одночасно підвищує концентрацію кортизолу та пролактину;

GHRP-6 (Гексарелін). Ефективний грелінміметік, що застосовується для збільшення рельєфності мускулатури і підвищення витривалості.


На сьогоднішній день препарати Греліну, стимулюючи центр голоду у гіпоталамусі, є єдиними фармацевтичними продуктами, здатними надавати орексигенну дію при периферичному введенні.


Фармакологічні ефекти Греліну


Гормон апетиту Грелін, що регулює харчову поведінку, крім активізації секреції гормон росту, надає наступні ефекти:


підсилює почуття голоду і стимулює до прийому їжі;
координує моторику шлунка і 12 палої кишки;
моделює ендокринну і екзокринну функцію підшлункової залози;
бере активну участь в реакціях імунітету;
регулює вектори поведінки і цикл «сон-неспання»;
виявляє кардіопротекторну дію;
стимулює секрецію пролактину, адренокортикотропного і антидіуретичного гормону.


При використанні секретагогів Греліну, які беруть безпосередню участь у регуляції метаболічних процесів, спостерігається яскраво виражене пригнічення катаболічних ефектів, помірне підвищення рівня адреналіну і зниження артеріального тиску без зміни частоти серцевих скорочень.

Ціна на Грелін досить демократична порівняно з вартістю синтетичного гормону роста. Вона може незначно коливатися з-за змін валютного курсу, але за будь-яких обставин залишається цілком прийнятною.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації