СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПептиди в спорті


Спортивні пептиди (в перекладі з грецької означає «поживний») – це велика група амінокислотних препаратів, що завоювала високу популярність серед професіоналів та любителів бодібілдингу. Дані сполуки, отримані методом генної інженерії, складаються з ланцюжків, розщеплених на дрібні фрагменти білкових молекул. Вони прискорюють регенеративні процеси, підсилюють вироблення власних анаболічних гормонів, що впливають на механізм дозрівання і ділення клітин, а також надають інші позитивні ефекти, що сприяють поліпшенню спортивних досягнень.


Роль пептидів у спортивній фармакології


В даний час пептиди в спорті і спортивне харчування є двома взаємозамінними поняттями. Багато професіоналів вважають, що саме за амінокислотними сполуками, дозволеними, безпечними і досить простими у застосуванні, стоїть майбутнє спортивної фармакології. На сьогоднішній день механізм дії синтетичних пептидних комплексів, що застосовуються в силових видах спорту, досить добре вивчений. Будучи ефективними і прийнятними гормональними анаболіками, вони володіють здатністю до прискорення росту чистої м'язової тканини, що так цінується важко атлетами.

Всі амінокислотні препарати, що входять у групу спеціалізованого спортивного харчування, поділяються на структурні та функціональні. Структурні сполуки, що представляють собою високо очищену форму протеїну, починають діяти відразу ж після розщеплення амінокислот, приводячи до форсованого нарощування м'язової маси. Більш популярні серед спортсменів функціональні комплекси, в залежності від свого амінокислотного складу, можуть діяти в різних напрямках. Одні використовуються як препарати загальної анаболічної дії, інші - для підтяжки окремих груп відстаючих м'язів, треті – для отримання рівномірної засмаги, четверті - для швидкого відновлення після травм, підвищення лібідо і т. д.


Пептиди-стимулятори гормону росту


Найчастіше під поняттям «пептиди в спорті» мається на увазі курсове застосування біологічно активних з'єднань, що стимулюють секрецію власного гормону росту: соматоліберинів (аналогів рилізінг гормону ГР) і грелін миметиків (рилізинг пептидів гормону росту).

До аналогів соматоліберину відносяться такі популярні пептиди в спорті, як GHRP-2, GHRP-6, Іпаморелін та інші. Вони починають діяти відразу ж після введення, створюючи піковий викид гормону росту. Це сприяє нарощуванню чистої м'язової маси, спалювання підшкірного жиру і швидкому відновленню після травм.

Сполуки, що входять в групу грелін міметиків (GRF 1-29, CJC-1295, Tesamorelin та інші) подають сигнал про секреції СТГ, зв'язуючись з соматотропними клітинами через рецептори, і забезпечуючи хвилеподібні перепади гормону росту протягом певного часу. Вартість даних препаратів вище, однак, вони цілком виправдовуються більшою ефективністю фармакологічною дією.

На жаль, сучасний ринок спортивних фармпрепаратів буквально затоплений підробками, які можуть бути не тільки абсолютно марні, але й небезпечні. Тому при покупці пептидів для спорту (які легко перевірити на справжність) слід віддавати перевагу перевіреним постачальникам продукції.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації