СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧасто задаваємі запитання про стероїди


1. Скільки м'язової маси можно набрати за перший курс?


Саме під час початкового курсу буде найбільш помітний приріст м'язової маси при прийомі рекомендованих оптимальних дозувань. Показники приросту залежать від особливостей конкретної людини. Іноді надбавка ваги складає до 8 кілограм і більше (при курсі довжиною від півтора до двох місяців). Частина маси може додавати вода, але зазвичай суха маса становить не менше 4-6 кг

2. Збільшення маси від анаболіків тимчасове?


Прийом стероїдів допомагає швидше досягти генетичного межі м'язового росту. Якщо продовжувати правильно тренуватися, то можна постійно підтримувати масу на досягнутому рівні. Тому можна вважати, що така надбавка ваги не тимчасова.

Оскільки екстремально високу вагу не можна підтримувати тривалий час без повторних курсів анаболіків, то тільки їх регулярний прийом дозволить надалі перевищити генетичну межу росту м'язів. Як тільки прийом препаратів закінчиться, організм буде прагнути повернути метаболізм до початкового рівня, і тоді м'язова маса вертається в свою постійну форму.

Стероїди змінюють м'язову фізіологію, збільшуючи кількість клітинних ядер. Така особливість дозволяє клітинам м'язів швидше збільшується в розмірах. Навіть після перерви в тренуваннях і в прийомі анаболіків ядра зберігаються. Це дозволяє надалі набирати масу швидше, ніж якби навіть стероїди раніше ніколи не вживалися. Тобто дія анаболіків "зберігається та продовжується в часі".


3. Чи можна стати схожим на професійного культуриста, застосовуючи стероїди?


Якщо генетичні особливості припускають хороший ріст м'язів, то таке можливо, але за умови постійних наполегливих тренувань і докладання зусиль. Звичайна середня статура не дозволить досягти такого ефекту. При цьому можна буде виглядати спортивно, але все ж не так, як "хіміки".


4. Наскільки велика небезпека окремого курсу «хімії»?


При короткочасному прийомі анаболічні стероїди будуть порівняно безпечні. Під час одноразового курсу побічні явища (зниження рівня ліпопротеїдів низької щільності, коливання артеріального тиску, підвищення згортання крові) проявитися не встигнуть. Правда, серед атлетів були зафіксовані кілька випадків смерті від раку печінки та інсульту, але це поодинокі факти на тлі мільйонів культуристів.


5. Чи дійсно небезпечне довготривале використання стероїдів?


Тривале використання анаболічних стероїдів без спеціального призначення може мати важкі наслідки для здоров'я. Зловживання анаболіками провокує виникнення хвороб серця і судин або стимулює розвиток вже наявних. Прискорюється відкладення холестеринових бляшок на стінках великих серцевих судин, а це може призвести до інфаркту або інсульту. Ці захворювання займають перше місце серед причин смерті у чоловіків.

Однак, стероїди не виступають безпосередньою причиною хвороби чи смерті, а є лише супутнім чинником, здатним дати поштовх до розвитку хвороби. Тому не можна точно встановити, наскільки сильний вплив зробили стероїди для здоров'я у разі настання смерті в атлета-«хіміка» з тривалим стажем.

Якщо у атлета є намір застосовувати анаболічні стероїди протягом декількох років, то йому необхідно з особливою ретельністю і увагою контролювати стан серцево-судинної системи.


6. Чи можуть використовуватися стероїди для безпечного поліпшення атлетичних показників?


Тривале немедичне використання стероїдів не можна назвати абсолютно безпечним, тим не менше таке їх використання допустиме і часто застосовується серед атлетів. У цьому випадку важливо знати, як зменшити їх негативний вплив на організм. До таких методів можна віднести грамотний підхід до вибору препаратів, тривалості їх застосування та дозування, прагнення дотримуватися правильного харчування зі зниженим вмістом цукру, жиру, холестерину і вуглеводів, активні тренування, використання засобів, контролюють вміст холестерину в організмі. Якщо людина буде дотримуватися таких правил, то ризик від тривалого прийому стероїдів буде мінімальний.


7. Які стероїди можна вважати безпечними для чоловіків?


Найбезпечнішим препаратом цієї групи можна назвати тестостерон. При вживанні середніх помірних доз 200-400 мг на тиждень ризики негативних змін в стані серцево-судинної системи будуть незначні. Естрогенна активність препарату корисна для судинної системи чоловіків. Щодо нешкідливими в застосуванні будуть ін'єкційні засоби — метенолон, нандролон, болденон.


8. Які анаболіки не будуть викликати втрату волосся?


Схильність до облисіння може бути обумовлена генетично, і в цьому випадку випадання волосся будуть посилювати будь-які анаболічні стероїди. Застосування препаратів з низькою андрогенною активністю допоможе трохи відсунути в часі початок цього процесу. Тут підійдуть для використання оксандролон, нандролон, метенолон. Допустимо застосування тестостерону в помірних дозах спільно з фінастеридом. Цей відомий препарат буде гальмувати перетворення тестостерону в дигідротестостерон, який сприяє випаданню волосся.


9. Які стероїди будуть безпечними для жінок?


Для жіночого організму найбільш небезпечна вірілізуюча дія анаболічних стероїдів. Щоб уникнути таких неприємних наслідків, необхідно застосовувати стероїди з низькою андрогенною активністю. До таких препаратів належать метенолон, оксандролон, нандролон. Необхідно стежити за найменшими проявами маскулінізації і приймати потрібні заходи, оскільки абсолютно всі анаболіки є чоловічими гормонами.


10. Чи потрібно періодично міняти анаболіки, щоб "очистити" рецептори?


Цього робити не потрібно, оскільки анаболічні стероїди приєднуються і активують ті ж самі рецептори. Тому зміна препарату не принесе жодних змін у стимуляції рецепторів. Якщо виробилася стійкість до якогось стероїду, то це стосуватиметься і всіх інших препаратів. Призупинення ефективності дії стероїдного препарату, відома як «ефект плато», проявляється через півтора-два місяці від початку прийому при будь-якому курсі. Можливо, в цей процес включається метаболічна межа, наявна у м'язових клітин під час прийому анаболіків.


11. Чи можна придбати справжні стероїдні препарати на чорному ринку?


Конкретних даних про це немає, але можна припустити, що близько половини або трохи менше всіх стероїдних препаратів на чорному ринку — доброякісні препарати, виготовлені відомими виробниками. У багатьох регіонах частка нефальсифікованих стероїдних препаратів становить приблизно чверть від усього ринку цих засобів. Частина реалізованих анаболіків — підроблені препарати або якісь продукти, вироблені кустарно в підпільних лабораторіях. У цих випадках за якість стероїдних засобів ніхто не відповідає і ніхто не несе відповідальності і за наслідки їх застосування. Такі «вироби», категорично не можна використовувати. З урахуванням їх небезпечності для здоров'я доцільніше витратити трохи більше грошових коштів чи часу для пошуку, але придбати якісний препарат на офіційному ринку.


12. Що означають цифри андрогенну та анаболічна активність у характеристиці кожного препарату?


Ці значення показують співвідношення анаболічної дії до андрогенної. Ці цифри досить відносні і не використовуються як абсолютний показник. Вони були отримані з попередніх досліджень, які визначали ступінь впливу анаболіків на органи і тканини тварин, найчастіше мишей.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації