СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВірилізація у жінок


Вірилізація у жінок – це зміни синтезу гормонів у жінки, з переважанням чоловічих статевих гормонів. Як це відбувається? Всі статеві гормони мають спільного попередника, добре знайомого всім людям – холестерину. З нього утворюються всі стероїдні гормони: андреналін, глюкокортікоїди і статеві гормони. Ланцюг перетворень статевих гормонів починається з синтезу прогестерону – гормону, що відповідає за дозрівання клітин репродуктивної системи та плоду. Необхідну кількість прогестерону виходить у кров і виконує свої функції в організмі.

Вірилізація у жінок

Решта перетворюється в андрогени – чоловічі статеві гормони. У свою чергу, з андрогенів утворюються естрогени, які відповідають за ріст нових клітин для того, щоб підтримувати організм жінки в постійній готовності до зачаття дитини. Естрогени є основними гормонами молодості і жіночності.

Біохімічні зміни відбуваються за однаковою схемою, незалежно від статевої приналежності організму. Генетично обумовлена програма регулює кількісне співвідношення чоловічого і жіночого начала. Жіночі гормони, циркулюючі в крові чоловіка, надають його організму здатність регенерації тканин після травм, сприяють стримуючих факторів імунного захисту організму.


Симптоми вірилізації


Андрогени в жіночому організмі в підлітковому віці сприяють зростанню і розвитку нервово-м'язової системи. Коли андрогенів в жіночому організмі стає більше нормальної концентрації, з'являються симптоми вірилізації, зовнішні чоловічі ознаки:


Гірсутизм – ріст волосся в типово «чоловічих» місцях: на кінчику носа і в області вусів, на щоках у вигляді бакенбардів, вушних раковинах і на ареолах навколо сосків, на ногах.

Поява акне – вугрової висипки.

Зниження тембру голосу, огрубіння його.

Нарощування м'язової маси.

Поява залисин.

Сплощення молочних залоз і збільшення клітора.

Підвищення статевого потягу.

Зміни внутрішніх статевих органів жінки виявляються недорозвиненням матки, відсутністю регулярних місячних. Іноді кровотечі відбуваються щомісяця, але їм не передує овуляція, тому такі кров'янисті виділення не є повноцінними місячними.


Причиною вірилізації у жінок найчастіше служать пухлини, що продукують стероїдні гормони. Оперативне лікування пухлин з подальшою замісною гормональною терапією, дає стійкий позитивний ефект.
Інші статті по темі

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації